Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Battlefield 4 miért fagy le?

Battlefield 4 miért fagy le?

Figyelt kérdés

A gépem bírja,130 fps-em van ultrán és egyszercsak ha úgy gondolja lefagy. Totál,nem tudok semmit csinálni csak reset. Más játékkal nem volt még ilyen.


Intel Core i7-4790K@4,6GHz

Thermalright Macho CPU cooler

Gigabyte Z97X-Gaming 3 motherboard

2x4GB 1600MHz Crucial RAM

Sapphire AMD R9 390 8GB VGA

FSP Hyper 600W PSU

Western Digital 3,5" 1TB SATAIII 7200RPM 64MB PURPLE WD10PURX HDD

Samsung 250GB SATA3 2,5" 850 EVO Basic SSD



2016. jún. 25. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:

alaplap hiba esetleg?


Vagy túlmelegedés?


Én esetleg egy kicsit visszavennék az órajelből, mert az overclock is okozhat ehhez hasonló problémákat

2016. jún. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Monitorozd a VGA hőmérsékletét a GPU-Z-vel (a Sensors fülön "Log to file" -pipa).

Ha nem melegszik túl, még mindig lehet, hogy csak a szokásos AMD driver probléma.

Ez esetben meg kell próbálni egy újabbat, de akár egy régebbit (nálam egyszer ez segített, igaz akkor BS hiba volt).


Ha csak a BF4-nél csinálja, akkor nem hinném, hogy hardveres probléma.

2016. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

itt a log,feltöltöttem neked:

(tölteném,ha ezen a sz*ron lehetne linket másolni...)

De akkor bemásolom ide(ha becopyzod a saját logodba,látod mi-mit jelent):

2016-06-26 18:26:47 , 1010.0 , 1500.0 , 77.0 , 59 , 2573 , 99 , 36 , 2632 , 113 , 11.25 , 1.180 , 1.047 , 16.8 , 138.0 , 207.5 , 154.3 , 81 , 79 ,



Szerintem semmi kirívó nincs benne, utolsó event a kifagyás előtt az ez:

2016-06-26 18:26:47


Ha vágod,less rá,hátha te kitudsz hozni belőle valamit.

2016. jún. 26. 18:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Amennyit értek belőle (a dinamikus memória használatig), addig tényleg semmi kirívó.

Próbáltad más (nem feltétlen a legújabb) driverekkel?

A Sapphire oldalán fent vannak régebbi, remélhetőleg problémamentes driverek is.


Jut eszembe! A CPU is okozhatja... Alapórajelen megy? A gyári adatok 4-4.4GHz. Nálad a 4.6GHz húzott érték? Ez a minimum, vagy ez már a Turbo Boost? (Na itt jön az, hogy a tuninghoz nem értek. Húzás után a TB egyáltalán működik, vagy stabilan 4.6?)


A BF4 kihasználja a procit, mind a 4(8?) magon. AIDA64 Stability test?

2016. jún. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek,én ezt a gépet így vettem,húzva volt alapból. Még csak azt sem tudom,mi az a Turbo Boost. :) Nem vagyok számtech analfabéta,de mindig puhány voltam ahhoz,hogy húzzam a gépem,akár minimálisan is így nem foglalkoztatott a dolog. Aidát ráengedem,hátha előrébb jutunk,de pl Division Ultrán jobban megizzasztotta a vasat mint a BF4 és az nem freezelt le sosem.
2016. jún. 26. 23:58
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy mennyi időt kellene futtatni,vagy mit kellene nézni,3 percig nyomattam ,ilyet találtam:


[link]


[link]


Mi az a CPU throttling? Meg gondolom a max 100C a CPU magnál,az sem jelent sok jót.

2016. jún. 27. 00:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Szóval itt a gond. 85°C maximum CPU hőmérséklet nagyon magas (ennél a processzornál 74.04°C-ig jó). A 100°C maghőmérséklet meg pláne magas.


Több oka is lehet. Legjobb esetben csak a hűtés elégtelen.

1. Lehet, hogy a hűtőborda poros.

Ez a legegyszerűbb: sűrített levegős palackkal ki kell fújni a port, ez érvényes az egész gépre. Olyan fél évente érdemes portalanítani, mert a ventilátorok "gyűjtik" a port.

2. A hűtőborda és a processzor közötti hőátadó paszta kiszáradása - ekkor újra kell pasztázni.

3. A ventilátor látszólag rendben forog max. 1223 RPM - a gyári maximum 1300, tehát teljes fordulatszámon sem képes lehűteni...


A Throttling egy beépített védelem, amely a processzor túllép egy bizonyos határt (magas hőmérséklet, gyenge tápellátás), visszaszabályozza az órajelet. Ez jól megfigyelhető a belinkelt ábrákon.


A Turbo Boost lényege, hogy a több magos processzorok azoknál a programoknál, ahol nincs kihasználva az összes mag, képesek a kevesebb magot magasabb órajelen futtatni, nem túllépve a processzor hivatalos maximális energiafelvételét. Ez a Core i7-4790K esetén 4 és 4.4GHz között mozog. (Nálad 4.6GHz, ami a gyári érték fölött van.)

Tuning esetén elképzelhető, hogy a Turbo kikapcsol (mert kikapcsolható), de bevallom, hogy mint fentebb írtam nem nagyon vagyok képben.


Javasolt teendők:

-portalanítás,

-újrapasztázás (ezt csak, ha a többi nem segít, mert elég macerás, ha még nem csináltad)

-Túlhajtás (tuning) visszavétele alapértékekre (BIOS-ban vissza lehet állítani a gyári beállításokra "Load default settings" - vagy valami ilyesmi.

2016. jún. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kösz a tippeket, ránézek. Amúgy nem gyári CPU hűtő van rajta,hanem egy ilyen cucc: Thermalright Macho CPU cooler

nem tudom,ez miben befolyásolja a dolgokat.

2016. jún. 27. 11:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, tudom. Néztem a hűtő gyártójának weboldalát. Onnan vettem, hogy a csaknem 1300-as fordulatszám, amin pörög a maximuma.

Nem ismerem a típust, de a tulajdonságai alapján (870g, 14cm ventilátor, 73.6CFM ) nem lehet rossz.

A ventije működik, hozza csaknem a teljes névleges fordulatszámot is.

A gond csak megrekedt porral lehet, mert akadályozza a levegő áramlását a lamellák között, ezáltal az azokon felhalmozódott hő nem tud eltávozni.


No meg a paszta, ha beszárad. (Bár köztünk szólva erről még csak másoktól hallottam, nálam ilyen a 17 év alatt, 6 gépnél nem fordult elő.) Az macerásabb, mert le kell szerelni a hűtőt (hűtőnként változik hogyan), el kell távolítani a régi pasztát (ez elvben egyszerű, mert egy papírzsepivel lejön - de ha be van száradva, vajon le jön-e?), újat kell felkenni, hűtőt visszaszerelni. Brrrr...

2016. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A tuning volt a baj, visszalőttem gyárira (4ghz+turbo boost), adtam több kakaót a ventillátornak és már a 65 fok a max amit elér. kösz a helpet!
2016. jún. 30. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!