Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Life is strange-hez hasonló...

Life is strange-hez hasonló játék? Mi volt a reakciótok az 5. epizód végén? Sírtatok?

Figyelt kérdés

1.Végigvittem a life is strange-t, és még sosem bántam ennyire h vége lett egy játéknak... A kedvenc játékom lett. Nagyon megfogott.

Nos, tudnátok nekem hasonló játékokat ajánlani? Ami hasolnó érzelmeket vált ki belőlem?

2. !!!!!SPOILER!!!!!

Mi volt a reakciótok amikor Chloe "végleg" meghalt? Sírtatok?


2016. júl. 15. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

beyond two souls, wolf among us, the walking dead, until dawn (már ha arra gondolsz hogy ilyen döntéseken alapuló legyen)


Nem kellett feltétlenül meghaljon végén, bár én is ezt a verziót választottam arra gondolva hogy a végzet a vihar elhaladta után is utolérheti, ha meg kell halnia akkor meg kell halnia. Amúgy nem sírtam ekkor, akkor sírtam amikor a lebénult cloenál kellett dönteni az életéről...na ott sírtam a szituáción, a döntés nehézségén. Az valahogy valóságosabb szituáció volt.

2016. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Én igazából végig vittem mind a 2 féle képpen, de az a verzió jobban tetszett amikor Chloe életben maradt :) csak azért mert élt :D

Amikor megláttam a lebénult Chloet, akkor is könnyeztem.. Nagyon durva volt.

2016. júl. 15. 21:36
 3/7 A kérdező kommentje:
Amugy én nem öltem meg, amikor kérte
2016. júl. 15. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszett a vége, a készítők már kifogytak a pénzből és pár nap alatt szó szerint összecseszték az 5. epizód végét. Mindegyik fejlesztő azt akarta hogy Chloet feláldozza a játékos, ezért azt a befejezést dolgozták ki (az az ending kb. 12 perc, a másik pedig úgy 3...). A másik opció csak azért került be hogy ne támadják meg őket hogy nem adtak választást. Amikor megmented Chloet az eleve teljesen hülyeség, hajtanak el a naplementében, Chloenak meghalt a családja, az út szélén ott van Warren halottan letakarva, erre mosolyognak és összebújnak, hát én ott meghaltam. Nathan karakterfejlődését is besűrítették egy piti kis 20 mp-be, amikor a kocsiban megkapod a hangüzenetét. Nem beszélhetsz vele, még csak nem is látod, pedig ott derül ki hogy egész végig manipulálva volt és a betegsége miatt Jeff megvezette. 4 epizódon keresztül ő volt a főgonosz, akit mindenki utált, aztán így odadobják 20 mp alatt hogy amúgy teljesen félreismerted, de már megyünk is a következő jelenetre, még egy mondatot sem válthatsz vele. Az episode 4 végén ígérték hogy Victoriát is jobban megismerheted majd és hogy majd együtt fognak kijutni Maxel, és lesz is esélyed kibékülni vele. Ebből sem lett semmi, csak egy jelenet van ahol ott fekszik melletted és annyit mondhatsz neki hogy maradjon nyugton és ne féljen. Nekem speciel Nathan és Victoria volt a 2 kedvenc karakterem, és nagyon rosszul esett hogy ennyire elhanyagolták mind a kettőt, pedig előtte nagyon nem ezt ígérték a fejlesztők. Összességében, szerintem az első 4 része a játéknak nagyon-nagyon jó, az 5. annyira nem, de ez főleg a pénzhiány hibája és annak hogy egy Max-Chloe giccsparádét csináltak belőle, és háttérbe szorították a többi karaktert.


Még ilyen játékok? Tudok egy párat.


Walking Dead: The game Season 1, Season 2: Teljesen olyan mint a Life is Strange, a középpontban egy fekete történelemtanárral, Lee-vel, akit megcsal a felesége. Rájön és hirtelen felindulásból megöli a férfit akivel megcsalta, ezután feladja magát. A játék úgy kezdődik hogy épp a fegyházba szállítják, amikor kitör a zombi apokalipszis. Lee kiszabadul és egy közeli családi házban talál menedéket, ahol találkozik Clementineal, egy 9 éves kislánnyal akit a szülei egyedül hagytak a bébiszitterrel (aki megzombult mellesleg) ameddig elmentek nyaralni. A játék Lee és Clem kapcsolatáról szól. Sok túlélővel találkoznak, számos ellenséget és barátot szereznek, miközben egyre jobban megismerik egymást és elválaszthatatlanok lesznek. Gyönyörű játék, mai napig az egyik kedvencem, én imádtam. Talán az egyetlen olyan játék amiben annyira emberiek a karakterek, hogy mikor visszaemlékszem rá, nem az ugrik be hogy játszottam vele, hanem mintha egy valós emlék lenne és én is ott lettem volna. Mindenképp próbáld ki szerintem.



Wolf Among Us: Ez is szinte egy az egyben hasonlít a Life is Strangehez, ez inkább fiúsabb történet, 1986-ban játszódik, és egy seriffet irányítasz. Egy csavar van benne, mégpedig az, hogy ebben az univerzumban a mesehősök (Piroska és a farkas, a 3 kismalac, békakirályfi stb.) létező személyek, akiket kitaszítottak a mesevilágból, és most New Yorkban élnek, egy "glamour" nevű varázslat segítségével, amitől emberi formát ölthetnek. Ez így elsőre nagyon bugyutának tűnhet, de ESZMÉLETLEN jó játék. Bemutatja a mesehősök közötti korrupciót, a kis hableány például prostituált mivel csak így tudja fizetni a glamour adagokat hogy lábai legyenek, stb. Te Bigby-t irányítod (Big Bad Wolf röviden, ő a farkas a Piroska és farkasból). Bigby mindent megtesz hogy megszerettesse magát a többiekkel, segítsen rajtuk (lévén ő a sheriff), és próbálja elfelejteni a múltját ahol szörnyű dolgokat tett (többek között megölte Piroskát és a nagymamáját, amiért törvény előtt kellett felelnie). Most el tudom képzelni hogy milyen arcot vághatsz miután ezt elolvastad, de ha kicsit is érdekel a retro New York, a krimik, vagy a régi népmesék, akkor adj neki egy esélyt, mert hihetetlenül jó, szerintem sokkal jobb mint a Walking Dead vagy a Life is Strange, egyszerre van benne romantika, akció, krimi.


Illetve ott van még a Heavy Rain és a Beyond Two Souls is, mindkettő brilliáns, de azok Playstation 3-ra vannak.

2016. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy sírtam-e valahol? Hát, nem igazán, kicsit ott könnyeztem be mikor a 4. epizód végén láttam hogy mi történik ha hagyod hogy Warren megverje Nathant. Ilyen magzat pózba kuporodik és teljesen sokkos állapotba kerül, még mikor Chloe és Warren elmegy az után is csak ott fetreng és kiabálja hogy bocsánat, nem akartam, mert kis korában az apja folyamatosan verte és a poszt traumás stressz miatt újraéli. Én nagyon sajnáltam Nathant, mert már az Episode 3 körül eléggé sejtettem, hogy neki mentális problémái vannak és nem beszámítható. Szerencsétlen, annyira félreismerik a karakterét, pedig semmivel sem másabb mint Chloe, szimplán nézőpont kérdése.



Ja, meg a Walking Deaden sírtam úgy körülbelül 3 alkalommal, a Season 2 végén volt a legdurvább, emlékszem hogy ott nagyon elszakadt a cérna, kb. 20 percen át hangosan sírtam és utána kaptam egy ilyen 3 napos mini depressziót, ami főleg azért gáz mert egy 17 éves fiú voltam, aki akkor már nem sírt vagy 5 éve semmin sem.

2016. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Wow..!

Köszönöm szépen ezt hosszú választ! Nagyon hasznos volt!

Mind 2 játékot ki fogom próbálni mindenképp!

És igazad lehet a LIS végével kapcsolatban. :)

Látszik hogy jól beszélsz a játékok nyelvén, és nem ma kezdet :D mégegyszer köszi!^^

2016. júl. 16. 12:45
 7/7 anonim ***** válasza:
a kérdés már elavult ugyan,de belőlem is hatalmas érzéseket hozott elő a játék,én inkább a várost áldoztam be,és Chloe legalább életben van,kár hogy a season 2 már nem Max és Chloe történetéről szól,de imádtam,egy élmény volt a játék,és mái napig gondolok rá,van hogy ujra ki játszom,és ennyi év után is tudok még rajta sírni
2022. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!