Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Virtuális Win 2000-től XP-ig...

Prym kérdése:

Virtuális Win 2000-től XP-ig telepítés win 8.1-esre?

Figyelt kérdés
Testvérem megtalált egy általunk nagyon szeretett és nagyon régi játékot (The Neverhood, 1996-os, CD-ről pendrive-ra átvéve--->gép:) ), és amikor feltelepítette a win 8.1-re, szomorúan konstatálta hogy borzasztóan szaggat, nem lehet vele játszani ( az még nem is lenne probléma hogy a felbontásbeli különbségek miatt kicsi a kép az ernyő közepén) Ezért szeretném kérdezni, hogy egy virtuális Win-nel szerintetek működne-e? És ha igen honnan tudok vírusmentesen letölteni, miből áll a telepítés, mekkora a kockázat hogy elszáll a gép? Köszönöm a válaszokat előre is! :)

2016. szept. 8. 22:47
 1/7 anonim válasza:
Nagyon valószínű, hogy ott is fog szaggatni. Én win 98-at telepítettem virtulabox-ba, de élvezhetetlen volt a játék, ami xp-én nem volt hajlandó elindulni. Később a fizetős vmware-el is kisérleteztem, de ugyanaz történt ott is. Pedig maga a win 98 jól működött mindkét rendszeren.
2016. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerinted mi lehet a probléma?
2016. szept. 9. 16:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az szokott lenni a probléma, hogy a ramba, és videómemóriába már deljesen máshogy töltődnek be az adatok, itt még szerencséd van hogy egyentalán elindult.

(pl egy ddr5 memóriával rendelkező videókártya esetén teljesen mások a memória címek és emiatt nem tudja betölteni)

Virtuális gép esetén pedig ugyan oda töltődnek be az adatok, mivel maga a virtuális gép is a azt a gépet használja.

2016. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia. A Neverhood-ot már támogatja a ScummVM, használd, azt, sokkal egyszerűbb, mint virtuális gépekkel szórakozni: [link]
2016. szept. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Uuuu, köszönöm utolsó! :) Kifejtenéd egy kicsit? (ha látod hogy írtam?)
2016. szept. 12. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze. Letöltöd innen és feltelepíted a legújabb verziót: [link]


A Neverhood CD-ről átmásolod a DATA mappát egy neked tetsző helyre.

Elindítod a ScummVM-et és ráklikkelsz a játék hozzáadása gombra. Megkeresed a DATA mappát, majd klikk a választra.

Ennyi volt, ezután már választható lesz a listából a játék :)

Alt+Enter a teljes képernyő, vagy az opciókban beállítod.

2016. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)))
2016. szept. 15. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!