Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Póker miért nem szerencsejáték?

A Póker miért nem szerencsejáték?

Figyelt kérdés
2016. szept. 9. 13:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%
Már írták hogy valamennyi szerencse kell, de nem teljesen azon múlik mint pl a rulett.
2016. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

9.Az kamu. Ha azt mondod, hogy másfél éve nem ült nagyobb versenyen döntő asztalnál az oké, kikészült lelkileg és nem bírja,de ez...


Amúgy az egyik szavad ütötte a másikat.

"Profi" és "szerencsejáték".

Hogyan lehetne valaki profi a szerencsejátékban?


Amúgy anno az egyik nagy poker cikkekkel foglalkozó külföldi oldalon volt egy cikksorozat ami a havi nyereségeket, veszteségeket összegezte a Poker Starson.

Gus Hansen átlagos/ jó profi játékos volt, Aztán hónapokig a legnagyobb vesztesek közt volt számon tartva. Kiégett, nem bírta lelkileg, nem bírta kezelni a bukószériát ezáltal mégtöbbet veszített.

2016. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
Attól, hogy pókerben nagyon sokat számít a tudás és tapasztalat attól még ugyanúgy szerencse játék, ne legyetek már retardáltak...
2016. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

"...akkor ez hogy lehetséges?"


Sehogy.

Valamit félreértettél.

2016. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A rulett rossz példa, mivel ott rövidtávon lehet ugyan nyerni, de úgy van kitalálva technikailag, hogy hosszútávon mindenképp veszítesz vele.


A póker pont ennek az ellentéte, rövidtávon nem igazán lehet vele nyerni, hisz nagy a variancia, stb. Hosszútávon viszont kijönnek a +EV-s döntések, és ha jól játszol, nyereséges leszel.


Maga a kérdés is rossz, hisz a póker szerencsejáték. Az elején. Aztán minél többet játszik az ember, annál kisebb arányban lesz a szerencse mérvadó.


Akik ezt írják válaszba, hogy "De a póker igenis szerencsejáték", stb pedig vehetnék a fáradtságot, hogy megindokolják, mért gondolják így. Mint ahogy az ellenkezőjét is megindokolták az előző válaszolók.

2016. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Yossuan válasza:
26%
a póker egy szerencsejáték, erre a legjobb bizonyíték h világviszonylatban is csak ideiglenesen vannak nagy nevek, a nagy bajnokságokat 95%-ban mindig vki más (a szerencsésebb) nyeri
2016. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#16: Erről van szó. Vannak olyan kártyajátékok (tarokk, bridzs), ahol a véletlenszerűség ellenére az esetek 90%-ában a jobb játékos nyeri a játszmát. A póker nem ilyen.
2016. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nyilván Negreanu 32millió dolláros profitja csak szerencse... 1-2x bejöhet a szerencse, a lottó ezért is szerencsejáték, a póker nagyon régóta nem az. Anno mikor kitalálták a játékot még biztos azon múlt, de mára annyit fejlődtek a játékosok,hogy komoly tanulás kell, hogy nyerő legyél. Még a régi nagyok is megmondják, hogy mostsokkal keményebb az online mezőny is, mint 5-10éve és ez a sok oktatóanyagnak köszönhető. Kérdem én amit tanulni lehet/ kell az mióta csak a szerencsén múlik? Az elején a legkisebb limiten sokat számít a szerencse, mert nem tisztelik az aprót és mindenre hívnak, mindent megtartanak. Minél nagyobb a tét annál többet számít a tudás és kevesebbet a szerencse, mert az emberek féltik a pénzt és ott már nem kockáztatnak feleslegesen.


Az a 20% szerencse itt is ott van, mint korábban is említettem, ezért kell mindig a hosszú távot nézni, nem 1-1 játékot.

2016. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"a póker egy szerencsejáték, erre a legjobb bizonyíték h világviszonylatban is csak ideiglenesen vannak nagy nevek, a nagy bajnokságokat 95%-ban mindig vki más (a szerencsésebb) nyeri"


Yossuan, ezt mégis honnan veszed? :D

Pont, hogy mindig kb ugyanazok ülnek egy versenyen a döntőasztalon. Fedor Holz idén megnyert vagy 6 élő versenyt, biztos csak szerencséje volt :D


De hogy tisztázzuk, lehet úgy játszani a pókert, mint egy szerencsejátékot, és lehet úgy játszani, mint tudásalapút. Minden csak a játékostól függ, de ha valaki megtanul játszani, ott hosszútávon ő fog dönteni, nem pedig a szerencse.

2016. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
A póker hiányos információra lapuló döntéshozatali játék, ahol bizonyos matematikai esélyed van egy-egy szituációban. Aki jó játékos, az a döntéseit megtudja úgy hozni a különböző szituációkban, hogy matematikailag ő jöjjön ki jól, tehát ez azt jelenti, hogy EV+ minden cselekedete. Komoly matematika pszichológia áll a játék mögött, ezért hosszú távon nem szerencsejáték. Aki profi, az tudja, hogy a hosszú táv a lényeg. ha 70% esélyem van ellened, neked pedig 30% ellenem, lehet hogy nagyon nagy mákod van, és egy nap 3-szor megversz, de ha lejátszunk 1000 partit, akkor ki fog jönni körülbelül 700 győzelem nekem 300 győzelem neked. A profik így gondolkodnak. Én is játszok pénzben, microtétes regulár vagyok. Ha megverik az AA-om nem idegeskedem, fa arccal nézem végig, és inkább csak mosolygok a fishen, akinek szerencséje volt, mivel úgyis tudom, helyes döntést hoztam, és hosszú távon ez meg fog térülni nekem. A póker szerencsejáték-e ez a kérdés ugye? Ha van BRM-ed, nem szerencsejáték, ha nincs, akkor szerencsejáték. BRM az az, hogy az adott beülődnek hányszorosával rendelkezel, aki pfori annak ajánlott leglább 100 beülő. tehát ha te pl 1/2 dolláros téten nyomod, oda 200 dollárral ülsz be, annak ha a számládon van legalább 50-100-szorosa, akkor már nem szerencsejéáték, mert a matematika kifogja hozni a nyereséget. Ha Daniel Negrano beül 1/2 millió dolláros tétre az összes pénzével, az ugyan úgy szerencsejáték. Teháát lehet szeerencsejátékként, és nem szerencsejátékként is űzni.
2016. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!