Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyek azok az angol szavak,...

Melyek azok az angol szavak, kifejezések amelyekkel legtöbbször találkoztok videójátékok használata közben? (PC, PS, Xbox stb. bármilyen műfaj) Ismeritek is a jelentésüket?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a válaszokat.

A kíváncsiságom és egy beadandó miatt kellene a válasz. :)



2016. okt. 25. 22:35
 1/4 anonim válasza:
100%

Egész biztosan állíthatom, hogy 8. osztályban a Fallout 3 miatt tudtam angolból alapszintű vizsgát tenni :'D


FPS játékokból szerintem csak vezényszavakat, kiabálasokat, indulatszavakat jegyez meg az ember, esetleg katonai kifejezéseket (pl.: support/suppression, natur, conquer, go through there!,need/want/kill szavak kb összes szinonimája, fegyverek részei: magazine, iron sight, scope, bipod stb., 2.vhs játékokból: axis-tengely, allies/alliance, annex, occupied, puppet, depend), amiket máshol is használhatsz.

Kb. felsorolhatatlan mennyi ilyen kis szó rakad rá az emberre.


Viszint a megtanulható szavak skálája sokkal nagyobb szerepjátékoknál, vagyis történetre összpontosító játékoknál.

Ami legelőbb jutott eszembe példa az "It's pleasure doing business with you!" kifejezés a Fallout 3-ból, amit konkrétan elsütöttem már később középfokú angol vizsgán szituációknál.

Sok kifejezét, mondatot jegyezhetsz meg esetleg GTA közben is, meg igazából bármilyen hasonló "sztoris" játékkal.

Assassin's Creedből néha mai nalig beugranak kalózdalok, amiket dúdolgatok magamnak! :D


Szóval bármilyen angol ("sztoris") játékból megtanulhatsz rengeteg mondatot, kifejezést, szót. Persze angol beszéd mellett legyen felirat, de egy idő múlva már nem lesz rá szükség. :)

2016. okt. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem CoD 4-ből ragadt meg egy rakat:

Loosing/Securing A, Alpha, B/Bravo, C/Charlie


Changing mag

Tossing smoke

Cover me, I'm reloading.

Take no prisoners, comrade.

You are the only one, finish the mission, comrade.

Frag out!

The UAV is online

Helicopter supporting standing by

Airstrike standing by

2016. okt. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
en eleg regen xbox-s vagyok de en nem a szovegre hanem a grafikara figyelelek inkabb!mivel sajnos nem igazan erdekel a story!persze jo lenne erteni de angol tudas nelkul is meg lehet erteni! es a szep grafika miatt is lehet szeretni egy programot!egyebkent te tudsz erre valaszolni!marmint erre a sajat kerdesedre?csak kivancsisagbol.mert erre csak egy van ami:failed mission!szerintem ez minden fps jatekban kulonbozo nyelveken persze ami alegtobszor elofodul!na meg a restart vagy a continue lost save?de ha nem akkor irj olyat ami ennel tobszor fordul elo!
2016. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elég nagy segítség, ment a zöld kéz.


Hát igazából most így nem is tudnám megválaszolni, hogy konkrétan milyen szavak vannak játékokból. Én alapvetően sokat foglalkozok angol nyelvű szövegekkel és a legtöbb szóval úgy vagyok, hogy valahol már hallottam/olvastam.


Amiből a legtöbbet tanultam az mondhatni egy zombi túlélős játék (7 Days to Die) ahonnan konkrétan minden addigi ismeretlen tárgyat, anyagnevet stb. elsajátítottam akár chainsaw, vagy lead, de régebbről pedig inkább az Age of játékokból az egységek nevei, és minden egyéb.


Itt most leginkább olyasmire törekszem, hogy egy általános listát ki tudjak alakítani, ami jó arra, hogy szinte bármelyik játékban előfordul.


Jó tippeket kaptam, köszönöm még egyszer!

2016. okt. 29. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!