Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak szerintem egyre gyatrább...

Csak szerintem egyre gyatrább a LEGO felhozatala?

Figyelt kérdés
Mostanában nézegetni szoktam milyen legok kerülnek piacra ezekből a kategóriákból: star wars, city, creator. Én úgy vettem észre hogy már egyre kisebbek, kevés lego elemet tartalmaznak. Már nagyon nem olyanok mint anno kb 2010 körúl. Csak hogy párat említsek abból a korból amikor aktívan legoztam: lego star wars y szárnyú, at-et lépegető, és az összes clone wars sorozat lego szerintem tökéletes volt. De a maiak nem tetszenek. Lego creatorból is volt kettő jó nagy ház, hát a lego creator ma már egyre egyszerűbb és kisebb... Nektek mi a vélemyényetek?

2017. jan. 8. 22:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én karácsonyra inkább az aliexpress-ről rendeltem kínai "lego"-t. Nagyon jók a modellek és nekem minőség is megfelelő. Én nem fanatikus gyűjtő vagyok csak a gyerekeknek kerestem egy lovagvárat amit sajnos nem találtam a lego kínálatában. Kínában több modell is volt és az sem utolsó szempont, hogy felébe kerül.
2017. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Igen,meg nem is tudják hogy mennyit kérjenek érte.
2017. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is az, ráadásul most néztem 2017-re tovább drágult, pl. ami tavaly 90 000 Ft volt, az most már 100 000 Ft a Technic "csúcskategóriában".


Már a 90 000 is agyatlan árazás..., úgy értem magas az építőelemek átlagos ára (33, 28 Ft/db).

Én a Technicet szeretem, de mostanában nem szerzek be semmit, túl drága és nem is igen van, ami tettszik.


A 42053 talán a jelenleg legérdekesebb és fajlagosan "legolcsóbb" Tecnic modell (24,87 Ft/építőelem), a többi nem fenntartható árképzéssel született termék.

A fentiben kapsz egy vicces kis pneumatikus rendszert és még a mérete sem az extrém kategória, azaz gyereknek, nagyobb gyereknek egyaránt kedves játék lehet (ettől függetlenül ez is igen drága).


Látom, a forgókerekes bánya kotrógép, még mindig forgalomban van, a maga 3929 építőelemével, itt elég jó az egy elemre kapott ár, 22,91Ft/kocka. Azonban nagyon sok azonos elemből áll, ill. kevés különleges építőelemből. Hatalmas monstrum, amiből nem igazán lehet mást építeni... Nektek kellene? Nekem nem igazán...


Ráadásul ezeknek a nagy Technikeknek betegsége a méretnöveléssel járó mechanikus problémák.


Azaz akadás, szorulás, elem törések hosszabb használat során. Pl. a Technic űrsikló is szép nagy darab, vagy hat kilós, abszolút játszhatatlan...

Túl hosszúak benne a tengelyutak és eltört egy összekötő belül, az egészet lehetne szétszedni...


Valaki azt írta, hogy a nagy Porsche váltója, meg hibásan van megtervezve, két fogaskereket felcseréltek, így nem egymás után jönnek a fokozatok... Persze, aki észreveszi az visszacseréli, de mégis milyen már...


2-3 mm vastag műanyagtengelyekkel nem lehet fél méter, méter magas, hosszú távon működő mechanikákat építeni...

Méretnövelés!


Viszont a 42036 igen jópofa négyhengeres verseny motorkerékpárt, meg egy év után levették és másik van helyette jóval drágábban, mert BMW márkajelzéssel adják el. Pedig a 42036 nagyon klassz kis játék volt (elől, hátul rugózik, V4-es keresztben beépített motor). Balfékek, hogy egy év után levették a palettáról...


Szerintem mind Kínában készül. Három-négyszeres áron adják el Európában.

2017. jan. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én is nézegettem az aliexpressen a Lepin kínai termékeit és őszintén szólva nem igazám izgat hogy nem eredeti lego gyártmány így berendeltem magamnak decemberben egy pár készletet. A harmadik válaszolónak teljesen igaza van. És egyszerűen nem értem miért romlik egyre inkább a színvonal.
2017. jan. 9. 13:04
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem az idegenített el a cégtől, ahogy az építhető akciófiguráikat és sok egyéb, saját márkájukat kezelték. Már régebben is sok rajongó panaszkodott, hogy a Lego "eladta magát" meg ilyenek, amikor elkezdtek licencelt készleteket kiadni (Star Wars, Harry Potter, stb.), de ez mind csak vészmadárkodás volt. Manapság viszont a Lego már tényleg obszcén mértékben hagyatkozik mindenféle külső cégtől megvásárolt licencre, a saját szellemi tulajdonaikat meg egykét kivételtől eltekintve elhanyagolják. Ráadásul a licencköltségek több készlet árát is megnövelik.


Én már nem vagyok a vásárlójuk, így szinte mindegy, hogy milyen panaszaim vannak velük. A két éve kiadott Bionicle reboot-jukat viszont nagy érdeklődéssel figyeltem, mert ez a téma nagy kiskori kedvenc volt, és kíváncsi voltam, hogy a Lego hogyan fogja kezelni, kijavítják-e az eredeti széria hibáit, vagy elbarmolják az egészet. A Hero Factory során bevezetett új építési stílust ötvözték a hagyományos Technic-kel, ami rengeteg lehetőséggel kecsegtetett. De amit a Lego itt művelt, azt a katasztrofális marketing iskolapéldájaként tanítani kéne. Az egész félresikerült, alulfinanszírozott, amatőr munka volt. Az építési rendszerben lévő lehetőségeket sem használták ki jól, mert sok figura egy kaptafára készült, és ugyanazokat az ezerszer látott elemeket és megoldásokat használták, holott az elemek jóval szélesebb skálájából válogathattak volna. Azok pedig, amik kísérletibb jellegűek voltak, sokszor az alacsony darabszám és a borzalmas színelosztás miatt lettek csúnyák, mint valami kezdőszintű MOC.


Rosszul is időzítették a szériát, mert A Lego kaland című animációs film sikere miatt egyrészt hatalmasat ugrott a hagyományos System készletek kereslete, másrészt nem volt meg az ezt kielégítő kínálat. A Lego tehát lecsökkentette az összes terméke marketingjét, hogy mérsékelje a kereslet és kínálat közti rést. De mindeközben az újraindított Bionicle, aminek pont azt erős marketingre és egy nagyszabású médiatámogatásra lett volna szüksége, elveszett a süllyesztőben. Az eredeti Bionicle, vagy egy modernebb példával élve a System-alapú Ninjago, egy nagyszabású multimédia vállalkozás, ahol a játékok és a média kölcsönösen támogatják egymást. A termék jobban eladható és a vásárló jobban kötődik hozzá, ha kiegészítik azt egy kidolgozott fiktív világgal, konzisztens karakterekkel és folytatólagos történettel, amit filmekben, rajzfilmekben, képregényekben, videojátékokban, könyvekben, vagy simán a weboldalon mesélnek el.


Az eredeti Bionicle-t is részben ez tette sikeressé. A marketinganyaga, a reklámok és az univerzuma messze túlmutatott egy egyszerű játéksorozaton, és rengeteg lehetőséggel kecsegtetett a franchise kibontakoztatására. Az új Bionicle egy cinikusan lebutított, gyermeteg semmi volt, és bár kiadtak pár remekül megtervezett készletet, ezek szinte nulla érdemleges média- és reklámtámogatást kaptak. A történet, a szereplők és a média is vackok voltak, és még a felbérelt írójuk, Ryder Windham is panaszkodott, hogy milyen átgondolatlan az egész. Pedig a cég a Ninjago és A Lego kaland után tudhatta volna, hogy hogy működik ez. De szemlátomást meg sem erőltették magukat, és ezzel az egyik leghíresebb sorozatukat tették eladhatatlanná.


Christian Faber, a Lego egyik külsős munkatársa is nyilvánosságra hozta, hogy a Lego teljesen lebutította az egykori Hero Factory szériájuk eredeti koncepcióját, amit Faber felvázolt nekik. Azaz a Lego sorban két olyan franchise-át is tönkretette, amiket kellő ráfordítással sikeres játék- és multimédiamárkákká tehettek volna.


Tudom, hogy mindez végső soron logikus üzletpolitika. Kevésbé foglalkoznak azokkal a termékláncokkal, amik nem garantálnak biztos sikert, és helyettük azokra összpontosítanak, amik lényegében eladják magukat. A Star Wars-t szinte nem is kell reklámozni, se a többi licencelt márkát. Azokat a magas árak mellett is veszik, még ha rosszak is a készletek, mert akkora hype övezi őket. De engem teljesen elidegenített, hogy a Lego mennyire tojik egyik-másik saját szériájára, a rajongóira és dolgozói egyedi vízióira, és hogy milyen hevesen nyalja a Disney meg a többi leszerződtetett partnerük seggét.

2017. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit megbántani, mert az előzőnek is igaza van, de szubjektív magánvéleményem az, hogy ez a LEGO "halála".:

"A termék jobban eladható és a vásárló jobban kötődik hozzá, ha kiegészítik azt egy kidolgozott fiktív világgal, konzisztens karakterekkel és folytatólagos történettel, amit filmekben, rajzfilmekben, képregényekben, videojátékokban, könyvekben, vagy simán a weboldalon mesélnek el."


Amikor 7-8 éves voltam, már akkor is megvolt ez az irány, de még nagyon háttérben ment és az előtérben a gyerekek saját gondolkodását, műszaki, esztétikai érzékeit, kreativitását fejlesztő készletek voltak.


Azaz, amikor már nem a saját fantáziád (gyerek saját fantáziája), ill. a tervezés és egyedi építés a cél, akkor az egész alapkoncepció halott...


A LEGO, szerintem egy kreatív játék volt.

És igen, a különféle licencelt termékek, mint a Technikben megjelenő "Ferrari", "Porsche", "Mercedes", "Volvo", "BMW" márkák hazavágják a kreativitást és az egekbe nyomják az árakat...


Jó bizonyíték erre, hogy a műszakilag eddig legjobban sikerült Technic F1-es autó, a legutóbbi 42000-es volt, ami mindenféle "Formula 1", "FIA", ill. F1-es csapatok nevei nélkül került a boltok polcaira (nem úgy, mint korábban a Williams BMW, Mercedes, Ferrari F1 készletek), fantáziamatricákkal. Az ára sem szállt el annyira, mint pl. az előd Ferrari F1 készlet esetében.


Ettől függetlenül szerintem a Technic erőssége az 1000 - 1500 darab közötti, sok műszaki megoldást felvonultató közepes méretű és árfekvésű készletek jelentik (pl. lánctalpas kotrógép hatfokozatú váltószerkezettel, vagy pneumatikus markológép három munkahengerrel).


Talán az okostelefonos/játékkonzolos világ "öli meg" a LEGO-t? Vagy a pénzéhség? Fogalmam sincs...

2017. jan. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok.

Ugyanakkor a 42000-as hatalmas, ha jól emlékszem több, mint fél méter hosszú, alig van vitrin, amiben elfér. Ezzel szemben nem sok érdekes mechanikus megoldást tartalmaz. Talán az egyetlen, amiért különleges, az a kompakt építésű formula autós, nyomórudas független kerékfelfüggesztés, a kasztniban, vízszintes helyzetben elhelyezett csillapítókkal működtetve.


Látszik, hogy licenc sem kell, már egy formula autós formavilág ennyire bekorlátozza a lehetőségeket (pl. nem fér el benne egy Technic váltószerkezet, ill. nehéz esztétikusan motorizálni).

2017. jan. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"Amikor 7-8 éves voltam, már akkor is megvolt ez az irány, de még nagyon háttérben ment és az előtérben a gyerekek saját gondolkodását, műszaki, esztétikai érzékeit, kreativitását fejlesztő készletek voltak.


Azaz, amikor már nem a saját fantáziád (gyerek saját fantáziája), ill. a tervezés és egyedi építés a cél, akkor az egész alapkoncepció halott..."


Persze, ez is lényeges, de szerintem érthető az is, hogy a Lego miért kezdett idővel olyan saját márkákkal foglalkozni, amik túlmutatnak magukon a játékokon, és átnyúlnak egyéb területekre, úgymint a médiába vagy az egyéb merchandising cuccokba. Elvégre ezek nélkül simán becsődölhettek volna. Az önálló fantáziára alapuló játék továbbra is megvan az olyan hagyományos ágakban, mint a City, sima Castle, sima Space, Technic, satöbbi, de szükség volt előre megírt háttérvilággal rendelkező szériákra is, amik messze túlnyúlnak a puszta építés koncepcióján. Én az elmúlt másfél évtizedben már főleg az ilyen Lego ágakra figyeltem, úgyhogy megpróbálom a saját szemszögemből részletesebben elmagyarázni a panaszom.


Ezek közösen mentették meg a céget a csődtől még a 2000-es évek elején: az újragondolt City szettek, amik elvetették a 90-es évek végén bevezetett leegyszerűsített, gyermekded építési módot, a Star Wars-hoz hasonló licencelt márkák, amik becsalogattak egy teljesen új vásárló réteget, és a saját márkák, mint a Bionicle, amik után nem kellett jogdíjakat fizetni, és amikkel a Lego saját rajongóbázist tudott létesíteni.


Voltak akkoriban mellényúlások is, néha a hangsúly túlságosan átlendült a játékokról és az építésről mindenfajta más mellékvonalakra. Ilyenek voltak a Lego vidámparkok, videojátékok, becsődölt tévésorozatok (Galidor), lebutított szettek (Jack Stone). De aztán kialakult valami egyensúly, és a "régimódi" szériák, a licencek és a saját IP-k vitték tovább a céget.


Azt sajnálom, hogy mára mennyire más lett az egyensúly. Személyes tapasztalatból szólva amikor már kevesebb pénzem volt a hagyományos System meg Technic szettekre és az érdeklődésem is megcsappant irántuk, a Bionicle volt az, ami miatt továbbra is kitartottam a Lego mellett. Jobban vonzott egy előre megtervezett fiktív világ és egy előre megírt történet, amit követni lehetett és amivel tovább ápolhattam a kapcsolatom a közösséggel. És persze bőven volt hely önálló fantáziának is. A Lego nemcsak kézzelfogható építési anyagot adott, hanem a világot is építeni lehetett is, és mindezért nem kellett jogdíjakat fizetniük másnak.


Nagyra becsültem az olyan kreatív zseniket is, mint a már említett Chris Faber, akik komoly munkával és elhivatottsággal olyan saját világot alkottak meg, amit a legtöbb film, regény vagy videojáték készítői is megirigyelnének. Ugyanide tartozik a teljes Advance kreatív- és reklámcég, a Ghost animációs stúdió és a Templar Studios videojáték-fejlesztői, meg számos történetíró. Elképesztő munkát műveltek, hogy kiterjesszék a Lego játékeladáson túlmutató törekvéseit. És mindezzel magát a Lego-t szolgálták, azaz a játékok meg a köréjük alapított multimédia tevékenységek egymást erősítették. Nekem ez nagyon tetszett. Akik a "sima" legózást kedvelték, azoknak csinálhatták azt, és akik valami komolyabb történetet vagy egyéb elfoglaltságokat is kívántak a kockák mellé, azok is megtalálták a nekik valót.


Minden adott volt a Lego-nak, hogy terjeszkedjen, és ne csak játékgyártói, hanem történetmondói minőségben is nagyot alkosson. Példaként ott állt előttük több konkurens játékgyár, pl. a Hasbro, akik egyszerre foglalkoznak "sima" játékszerekkel és olyan kultúraformáló, dollármilliárdokat forgató médiabirodalmakkal is, mint a Transformers vagy a My Little Pony. Vannak, akik szerint emiatt csak elkorcsosulna a Lego, de ezt badarságnak tartom. Jót tesz neki, ha vannak saját franchise-zai, csak tudjon velük megfelelően bánni.


Faber hasonlót kísérelt meg a már beszüntetett Hero Factory sorozattal is, amit eredetileg egy óriás univerzumként képzelt el, ami kiparodizálja az elcsépelt szuperhősös sztorikat és alaposan megmozgatja a gyerekek fantáziáját. A Lego eleinte még tartotta magát ehhez a vonalhoz. A teljesen újragondolt akciófigura építési stílus is nagy előrelépés volt, tökéletesen illett az alapötlethez, és több remek promóciójuk is volt (pl. a neten megtervezett figuráját a gyerek megrendelhette). De aztán az a nagy, elgondolkodtató "csavar", amit Faber betervezett, elmaradt. A Hero Factory játékok tervezésének minősége is lezuhant és a radikálisan új építési rendszer stagnált. Voltaképp a Lego teljesen eltörölte Faber eredeti ötletét (és azt az irdatlan mennyiségű háttéranyagot, amit megírt hozzá) és drasztikusan visszafogta a széria büdzséjét. Ezért van, hogy a Hero Factory-re egy gyermeteg, lebutított szutyokként gondol a Lego közösség, ideértve azokat is, akik kimondottan az ilyen építhető figurákat gyűjtik.


Ugyanez történt a Legend of Chima-val is, ami egy érdekes játéksorozat és médiafranchise lehetett volna, de ehelyett a Lego lebutította az egészet, főleg azzal a rémgagyi rajzfilmmel. A Mixels is egy érdekes próbálkozás volt, hihetetlenül kreatív építésekkel, alkatrészhasználattal és egy sokoldalú koncepcióval. Ez is egy idétlen rajzfilmsorozatot kapott, aztán a Lego szépen beszüntette. Kábé a Lego egyetlen valamirevaló, történetalapú sorozata a Ninjago volt, de jó lett volna mellé valami más is. Van még a Nexo Knights is, de az csak egy Ninjago klón.


Nekem és sok más rajongónak a legnagyobb pofon a Bionicle újrakiadása volt. Lebutított történet, trehány médiatámogatás, voltaképp semmi sem maradt meg az eredeti változat varázsából. Egyedül a készletek közt volt pár jó darab, de a maradék egészen középszerű lett, rengeteg tervezési hiányossággal. Viszont még a jó játékok sem érnek semmit, ha nincs meg a kellő reklámozás. Ma már a gyerekeket nem csak az érdekli, hogy egy ilyen figura hogy néz ki, hanem kell melléjük valami történet is. A Star Wars figurákat is ezért veszik, mert azokat hozzá tudják kötni a filmben látottakhoz. A Ninjago sem lett volna sikeres a nagy reklámkampány meg rajzfilm nélkül. A Bionicle is pont ezekből élt, egyszerre volt játék és történet, de a Lego megvonta tőle ezt. Ez érthetetlen. Az eredeti szériát részben azért szüntették be, mert túl bonyolult lett a sztorija. A Lego ezt követően adta ki a Hero Factory-t, szándékosan leegyszerűsített sztorival, ami még nagyobb hibának bizonyult. Erre visszahozzák a Bionicle-t, amit kimondottan egy tágas multimédia birodalomként konceptualizáltak, de még kevesebb támogatást kapott, mint a Hero Factory. Sorozatosan követték el a hibákat anélkül, hogy bármit tanultak volna belőlük.


Ezek miatt a "garantáltan" legalább három évesnek ígért Bionicle reboot-ot másfél év után abbahagyták úgy, hogy az utolsó készleteket Ázsiában és Ausztráliában már ki sem adták, tehát az ott élő rajongók megszívták. Közvetlen a széria elkaszálása előtt kitettek egy videót, amiben bemutatták, hogy hogy nézne ki a Bionicle főgonosza és a spéci maszkja, amit már a széria bejelentése óta hype-oltak. Nem is egy, hanem rögtön három felépítést is terveztek neki, szóval a rajongóknak csorgott a nyáluk, hogy ki fognak-e adni valami ezekhez hasonló készletet. Utána közölte a Lego, hogy bocs, nem, felejtsék el az egészet, a továbbiakban vegyenek inkább Star Wars játékokat. Még csak arra sem voltak hajlandók, hogy valami építési útmutatót közzétegyenek, hogy a rajongók össze tudják rakni a videóban villogtatott modelleket.


Amikor a Lego az eredeti Bionicle-t beszüntette, ezt előre közölték a rajongókkal, és még egy fél évet rászántak a szériára, hogy legalább az írók a történetet be tudják fejezni. Az újat egyik napról a másikra kukázták, olyan sebesen, hogy a rajongóknak tátva maradt a szájuk.


Ezzel szinte befellegzett a Lego akciófigura sorozatainak, mert egyelőre nincs hír arról, hogy a Star Wars figurákon kívül bármi egyebet terveznének. És azok is olyanok, amilyenek... zömüknek slampos felépítése van, szinte semmi újat nem hoznak ki az építési stílusból. De ahogy írtam, a Lego ezerrel nyomatja őket, mert a Star Wars-ból az emberek még a fost is megveszik. Ugyanígy a többi licencelt holmival.


A Ninjago meg A Lego kaland film révén van ugyan egykét épkézláb saját franchise-uk, de ezek elenyésznek a rengeteg licenc mellett. Nem tudom, hogy mi újság a Technic, Creator, stb háza táján, mert mondom, ezeket már nem figyelem. De saját szemszögemből nézve nem tudom megbocsátani azt a trehány munkát, amit a Lego a Bionicle-höz hasonló, lehetőségekkel teli szellemi tulajdonaival (és azok rajongóival) tett, sem azt, hogy mennyire áttértek a saját in-house koncepcióik fejlesztése helyett más cégek termékeinek reklámozására... Lego Star Wars, Lego Marvel, Lego DC, Lego Sonic, Lego Minecraft, Lego Gyűrűk ura, Lego Harry Potter, Lego Simpsons, Lego már a f-szom is.

2017. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

8.: Te jó ég... bevallom, nem volt türelmem elolvasni (később átolvasom). Te LEGO alkalmazott vagy, voltál? Nekem ez nagyon marketing és reklám ízű, amit írsz. Ha lesz gyerekem, nem szeretném, hogy ebben nőjön fel. Ettől függetlenül tiszteletben tartom, hogy neked tettszik, bevallom, amikor mi 6-16 évesek voltunk, röhögtünk a Bionicle-hez hasonló LEGO saját márkákon...

Egyet beismerek, sok érdekes új elem lépett be a LEGO-be a Bionicle fantáziavilágán keresztül, amiket lásd a 42000-es Technic, akár egy Formula 1-es autó burkolataként is lehet használni (lehet tévedek)!


A LEGO a saját hülyeségébe és napjaink "műanyag", "hamburgerzabáló", "ájfonálgató" társadalmába pusztul bele, ha belepusztul.


Az általuk megbízott, eddig "újdonsült" gyártó kínaiak adják majd meg a kegyelemdöfést. Mert ugye legóék nem lehettek volna olyan buták, hogy ne tudták volna, a kínaiak csak idő kell és a pár éves szetteket saját név alatt simán piacra dobják! És OK, ha Európából, USA-ból ki is tiltja a jog őket nagy nehezen, de pl. Kína, Oroszország, India, Dél Amerika piacain pofára esnek majd a dánok. Most pedig hozzák ide Európába a gyárakat, lásd Nyíregyháza (ok, ez még Duplo), mert mást nem lehet tenni hosszútávon a kínaiak lopásai ellen...


Egy további nagy ballépés volt ezt a projektet leállítaniuk.: [link]


Tovább kellett volna csinálni, csak nem ingyenesen, hanem pl. a nagyobb LEGO készletekbe belerakva a DVD-t! Esetleg külön eladva...


Még egy megjegyzés!


A LEGO még így is megél. Miért?

Azért, mert annyira igénytelenné vált a játékkultúra (legalábbis Magyarországon), hogy mára a játékboltok nagy részében a LEGO maradt az egyetlen minőségi játék!


Menj be egy játékboltba, szinte minden más vásárfia (ha megvan ez a kifejezés és jártál már falusi vásárban) szintű, gagyi játék. Alig van ma már minőségi fém, fa játék, ill. minőségi baba, babaház.


Én felnőttként 70%-ban azokat a játékminőségeket látom viszont, amit hat-hét évesen a vásárfia árusoknál tapasztaltam. Megmosolyogtat. Ugyanakkor ezek drágán eladott termékek, azaz nem arról van szó, hogy kevesebb pénz jut játékvásárlásra.

2017. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ahogy a játékboltjaink kinéznek, olyan a társadalmunk!
2017. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!