Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » PC vagy konzol?

GTANiko kérdése:

PC vagy konzol?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodok azon hogy eladjam az xboxom (one) de nem tudom hogy megérné-e eladni, mert a PC drágább. De ha megvárnám az XBOX Porject Scorpiot lehet olcsóbban járnék?

#PC #Xbox #konzol #Gaming #Xbox One #Project Scorpio
2017. febr. 8. 17:54
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Mindkettő
2017. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy PC-n jobb a grafika, de megépiteni hogy menjen minden játék max grafikán, háát... nem olcsó
2017. febr. 8. 18:12
 3/46 anonim ***** válasza:
59%

Azért PC max grafika messze veri a a PS-t meg Xboxot, szóval ne ez legyen a hasonlítási alap.


Egy normális középkategóriás gép, amin szépen elfutnak a dolgok, az úgy 250 ezer (monitorral, mindenestül).

Ez valakinek megéri, másnak nem. A játékok többségében olcsóbbak PC-re, ha nem csak max grafika vagy semmi fan leszel, akkor elég pár évente cserélni a videokártyát, 6-7 évente meg a processzort. Emellett rengeteg exkluzív játék van PC-re is, ami sose volt elérhető konzolon meg nem is lesz (csak simán nem harangozzák be, mert konzollal ellentétben nem kell).


Az asztali gép emellett nem csak játékra jó, szöveg szerkesztés, netezés, de akár képek, videók nézegetésére és tucatnyi más opcióra jó még. Amikor gépre ruházol be (remélhetőleg) nem csak a játék a célja.

Az asztali gép csak net előfizetést kér, nem kell mellé még bónuszként havi X ezret költened rá, hogy multizhass mások ellen. A havi 2 ingyen játék mondjuk szép opció konzolnál, de azokkal nem játszhatsz ha lemondod az előfizetést multiban, de ha megveszel rendesen egy játékot, azzal se tudsz multizni csak úgy, ami azért kiszúrás szerintem. Költesz valamire 16 ezret és mellé még fizess, csak hogy multizni tudj.


A konzolnál ott vannak a viszonylag lassú generáció váltások, pl xbox 360 kihúzta majdnem 10 évig (mondjuk azt is meg kell jegyezni, hogy a 360 valójában jó 9x lett kiadva, mert mindig újabb és jobb alkatrészek kerültek bele, tehát az a játék ami az utolsó genes xbox 360-on futott, az nem biztos, hogy elindul a legelsőn pl).


Konzol nagy előnye szerintem a közös, helyi multi. Veszel + 1 kontrollert és haverokkal együtt lehet csapatni, PC-nél azért ez kicsit macerásabb.

Biztos kényelmes a fotelből lábat feldobva nyomni is, de ez sose vonzott + a gép elé is lehet rakni fotelt ha úgy van :D


Ha hosszú 10-15 évben nézem, egy normális középkategóriás PC valamivel jobban megéri, egyrészt nem csak szórakozásra használható, másrészt aki főleg az újabb címekkel játszik ott sokkal többször van leárazás (steam, uplay, origin meg a többi kliensé), olcsóbb is alapjáraton a játék rá.


Nem vetem el a konzolt, mert nekem pl Wii U-m van, ami baráti összejövetelekkor elég poén, de ennyi. Szerintem a PC jobb.

2017. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
22%

#3

Féligazságok és full hazugságok halmaza.

2017. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
31%

Teljes mértékben egyetértek a 3. válaszolóval.


Kedves 4., te meg kifejtenéd bővebben, hogy mi a hazugság ebben?

2017. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
78%

nos igazából mindkettő

a PC-nél már felsorolták miért is, kiegészítem azzal viszont, hogy ott nem gond a 2005ös Hitman Blood Money-val játszani, amit PS4en nem lehet például, szóval van visszafelé kompatibilitás (egy fokig, mondjuk Win10en tudtommal 2003 előtti játékok már makacskodnak)

illetve le leszek pontozva, de PC-n le is tudod tölteni a játékokat (elítélendő vagy sem, van akinél ez is szempont, ez tény)

a konzolnál viszont a már említett többszemélyes szórakozási lehetőség is ott van (haveroknál sokszor van hogy összejövünk 4-5en és megy a CoD, Halo, Mortal Kombat) illetve az exkluzívok

amikből a PS4 most elég komolyat tud felmutatni (Uncharted 4, Last of Us Part II, Horizon Zero Dawn, The Last Guardian, Nioh, Bloodborne, új God of War, Days Gone, Crash Trilogy Remaster, illetve leszn olyan konzolexkluzív cím mint a Red Dead Redemption 2)

2017. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
:) Konzolosként azt mondom konzol.Azon belül ps 4.Amugy meg 2együtt jó.Attól függ mihez szoktál hozzá.A pcn jobb a grafika,bár én pont leszarom,azért egy uhd tvn sem csunya egy Killzone sadow fall,Bloodborne,Uncharted 4..vagy a most érkező Horizon zero Down..bár ezt nem tudják a pcsek:))))pct viszont lehet fejleszteni,meg másra is jó.viszont kbsztt drága egy normális gép amin mondjuk one szintű játékokkal játszhatnál.ha azt nézem h egy használt one 60 körül van,akkor kb 4,vagy 5szöröse..a konzolt viszont 4,5,évente kidobhatod,csak porfogó lesz.mivel jön a másik..az előző generáció különösen hosszú volt,nem lesz ennyi éve az one nak,vagy a ps 4nek.tehát ebből a megvilágitásból nem is drágább a pc.én az exclusive játékok miatt vettem ps 4 et..xboxon nem sok minden van ex,halo,forza gears of war..oszt cső"évek óta ezeket nyomják..ps4 re azért készülnek/vannak egészen különleges játékok..pl Last of us is.dönts!
2017. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
40%

Rendben, akkor kezdjük azzal, hogy ezt a hszt xboxról írom billentyûzettel. Lehet rajta képeket és videókat nézni, online google drive-ban vagy Microsoft One Drive-ban szöveget szerkeszteni, gondolom mostanra nyilvánvaló, hogy böngészni is. Egy hazugság kilõve.


Következõ: Az összes Xbox360-on megy az összes játék a konzolgeneráció élettartamának elejétõl a végéig. Az egyetlen akadályozó tényeyõ, ha a konzol végig online volt használva és nincs rajta friss dashboard, amit ay újabb játékok megkövetelhetnek. Ez része a másolásvédelemnek amúgy.


Féligazság: Ha a steamet, origint, uplay-t veszed, akkor az új AAA játékok semmivel sem olcsóbbak PC-re. Ugyanúgy 50-60€/$, emellett konzolra is vannak leárazások, gyakorlatilag ugyanolyan gyakran, mint PC-re. Az online rendszer elõfizetõi pedig extra kedveyményt is kapnak. Boltokban már jobban igazodnak az árak a magyar bérszínvonalhoz, ez jelent friss AAA címeknél átlag 3-4 ezer forintot. De ugyanúgy lehet olcsóbb legális forrásokat találni konzolhoz is, és akár teljesen eltüntetni a különbséget. Ugyanúgy osztogatnak idõnként ingyen játékokat VÉGLEG az online rendszerre való elõfizetés nélkül is!


És ha már dobozos játékok. Azt konzolon el tudod adni vagy cserélni, ha meguntad vagy nem tetszik. PC-n accountra regisztrálod és fel nem használt kulcs nélkül legfeljebb dísznek vagy poháralátétnek jó.


Egyébként az elõfizetési díjat már maguk az ingyen játékok visszatermelik, akár többszörösen is!


Emellett konzol mellé lehet venni 10-15 ezer forintért egy irodából leselejtezett használt gépet, annyi van belõle, mint a szemét, fejlesztés nélkül kihúzza a generáció végéig a konzollal együtt és lehet arra használni, amit a konzol véletlenül pont nem tud. Ezzel megúszod a 2-3 évente történõ videokártya cserét, és a két gyári új konzol árát kitevõ PC megvásárlását. A hardver ára és a szinten tartás költsége mellett kell is az olcsó játék, ami mit az imént elmondtam, annyival {ha egyáltalán} nem is olcsóbb, különben sosem zárja össze a hardverárak közötti ollót.


Legközelebb, ha lehet, ne olyan mondja meg, mit lehet konzolon és mit nem, aki konzolt még csak boltban, bedobozolva látott.

2017. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Ha pc,vegyél hozzá egy xbox joyt,mert konzolosként fura lesz h lősz,és nem a ravaszt huzod meg,hanem kattingatni kell.nekem nagyon illuzió romboló.fpsre szr az iranyitas.mortalozni szinten szr a billentyüzet..autósnál detto+nincs egy rendes autos pcre,mint a forza,gran turismo..külső nézetesnél is szr az iranyitas..igazábol strategiai jatekokra talan jo a pc.én írásra hasznalom,emailek,könyv iras,ennyi.jatszani konzol!:)
2017. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

#8 azért az se teljesen igaz, mivel a boltban vásárolt PC játéknál a lemezen rajta van a játék

és Steamnél vannak játékok amiknél van telepítés Steam nélkül funkció

de cracket is le lehet szedni és lemezről telepíteni például

2017. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!