Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jó játék ez a Minecraft, hogy...

Jó játék ez a Minecraft, hogy ennyien játsszák?

Figyelt kérdés

2017. febr. 26. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Bár nekem alapból nem jön be, de azt mondom hogy egy eléggé innovatív sok lehetőséggel, a kreativitás maximális kiélésével kecsegtető game. Csak eléggé lezüllesztette a játék community-jét, hogy rengeteg 6-12 éves kisgyerek játtsza. Akiknél kimerül az egész annyiban hogy építenek egy kocka házat. :D
2017. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az építésen kívül miket lehet még csinálni?
2017. febr. 26. 11:42
 3/12 anonim ***** válasza:
7%
Nem jó szerintem ..
2017. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
köszönöm annak aki a fél oldalas válaszomat töröltette, ennyit az itteni gyűlölködőkről.
2017. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
írd meg privibe pls
2017. febr. 26. 12:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Biztos kreatív játék, de kívülről valóban olyan, mintha a nagyobb gyerekek, fiatal tinédzserek lennének a játékos társadalom.
2017. febr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2017. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A játék addig jó meg élvezetes, amíg egyedül, vagy a baráti köröddel játszol privát szerveren. Felmész egy publikus szerverre és megutálod az egészet.

Meg a shader pack + texture pack dob egy nagyot a játék hangulatán, de azokhoz már kell egy rendes gép is, nem elég a kenyérpirító.

2017. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó.nálam az s jó,amibe bele tudom élni magam,lehet fejlődni stb,stb..vagy jó sztorija,nehéz.pl

Skyrim,Dark soulsok,Tomb rider2013,dead spacek,metsl gear solidok,resident evilek,silent hillek..ezek a jók nekem.

2017. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

A minecraft a jelenlegi korosztálynak kb olyan mint az idősebbeknek a lego, csak virtuális formában.


Maga az alap koncepció elég egyszerű, éld túl. Az elején menj, szedj fát, csinálj pár eszközt és próbálj életben maradni. Később bejönnek a játék további elemei, mint bázis építés (rengeteg féle és fajta anyag van, mindenki tud a saját ízlésének megfelelő házat, várat, kúriát stb felhúzni), állatok gyűjtése és szaporítása (élelem, további eszközök/dolgok gyártása, mint ágyhoz gyapjú, toll az íjhoz stb), harcok (zombi, pók, csontváz, creeper az elején, később nether/alvilág szörnyei, víz alatti templom, nether sárkány leölése stb). Ha nincs nagy kedved harcolni miután kicsit feltápoltad magad akár elmehetsz felfedezni is, rengeteg féle biome létezik. Vannak természetes generált dolgok, mint faluk (NPC karakterekkel, akikkel lehet kereskedni), sivatagi templomok, woodland kúriák stb. Plusz bónusz a 0 1-en alapuló redstone, ami egy végletekig egyszerűsített elektronikai rendszer, de megfelelően felépítve hatalmas dolgokat mozgathatsz vele, autoatizált farmokat építhetsz, vagy épp kapukat, rejtett alagutakat stb.


Igazából mindenki megtalálja a magának valót, aki a harcot szereti este öli a mobokat, aki építeni akar, annak ott van rengeteg féle blokk meg megoldás, aki szeret autoata rendszerekkel babrálni, annak ott a redstone.


Ezek után jönnek a modok. Mivel a játék elég nyitott ilyen téren, tényleg csak a képzelet meg a programozói tudás szabhat határt (amennyiben a keresett modot nem programozta még le valaki). Fejlődő faluk, több féle állat, több világ, több boss, stb. Ott a technic launcher, ahol mod csomagok vannak, pl Tekkit, Hexxit, Attack of the B team stb. Az ilyen csomagokban rengeteg a plusz opció ha unod a banánt sima MC-ben. Pl laza 3-400 + craftolható elem és szedhető blokk/fajta, full elektronika (szél turbina, vizi erőmű, atom erőmű, stb), automatizált folyamatok csőrendszerrel, űrhajó, kismillió új mob, 100+ új boss meg épület hozzá, és még lehetne sorolni.


Egyszerűen kifogyhatatlan opcióval rendelkezik.


Ami a kinézetet illeti, már 1.5 óta vígan létezik texture pack, amivel a blokkok kinézetét lehet változtatni, akinek nem tetszik az alap 16x16-os. Ez azután resource pack névre váltott, mert már lehet más kinézetet adni a moboknak is, új hangok, stb. Ha úgy akarod, akár több texture packot is be lehet rakni és a sorrendtől függően amit pl nem változtatja a felső, azt megváltoztatja az alsó, tehát lehet keverni is. A másik a shader

[link]

[link]

vagy itt egy shader + texture pack

[link]

Látom milyen ronda, sír a szemem, tényleg. Tessék, itt van egy a saját szerveremről:

[link]


Ami hatalmas hátránya az MC-nek, az a felhasználói kör/community. Rengeteg a fiatalabb korosztályú személy, akikkel élettapasztalat nélkül többnyire nem lehetséges értelmesen beszélgetni. Itt azért ki kell emeljem, hogy a külföldi gyerekek azért messze előrébb járnak a magyarokhoz képest értelmeben (sajnos). Én megvettem magamnak eredetiben, régen játszottam pár nagyobb szerveren, ahol angol volt a hivatalos nyelv, azért az ég és föld a magyar nyelvű szerverekhez képest. Nem a szerver gazdákat akarom savazni ezzel, de ilyen az itteni fiatalság. A másik kedvencem, az a MesterMC (hulladék MC koppintás kismillió moddal, ahol pénzért árulnak rangokat (amiért be is perelték őket és bukták is a pert), sokan azt hiszik az az igazi minecraft. Köze nincs hozzá, bugol a rengeteg rosszul berakott modtól a kliens, le van maradva stb. Ezt látja a kisgyerek, magyar, ingyenes és tölti is le, aztán hasonló színvonalú játékosokkal találkozva lehúzzák szerencsétlent.


Összegezve szerintem maga a Minecraft, mint játék érdekes, sokféle opcióval és még több bővítési lehetőséggel, de sajnos a megítélését lehúzza a community fiatalabb korosztálya, akiknél elterjedt (hiszen egy kenyér pirítón elmegy shader meg resource packek, modok nélkül, a 8 éves irodai ratyi gép futtatja). Egy próbát megér, aztán döntsd el te. Én lassan 30 felé haladva még mindig játszom vele, pedig 1.4-1.5 körül kezdtem (persze volt már technic launcheres mod packek is, több saját szerver stb).

2017. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!