Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan tanuljak meg sakkozni?

Hogyan tanuljak meg sakkozni?

Figyelt kérdés
Közel egy hete elkezdtem sakkozni (0-ról indultam, csak az alapszabályokat tudtam) de egyszerűen 10-ből 9-szer biztos hogy vesztek, a maradék 1 az döntetlen.. Nagyjából a megnyitás megy, illetve a lényegét értem, és ki is tudom fejleszteni a tiszteket a centrum felé, de ott megáll a tudomány, nem nagyon vágom hogy miként támadjak és a többi, mert bármit csinálok, simán leszedegeti az ellenfél a tisztjeimet (hozzátenném, hogy még az 1-es szintű gépi ellenfél is lazán megszed). Nem tudok előre tervezni, nem tudok egy rohamot megtervezni, mert valahogy nem igazán látom át a táblát, mit miért és hogyan csináljak.. Tudok valami oldalt vagy youtube videót esetleg ahol kicsit tájékozódhatok arról, miként tervezgessem meg a dolgokat? Nem biztos hogy megfelelően kérdezem, de szerintem a lényeget értitek. Köszönöm a válaszokat előre is!
2017. márc. 25. 03:07
 1/6 anonim ***** válasza:
vannak sakk oktató programok, amik elég részletesek. Nekem is volt ilyen, csak aztán 40 óránál amikor még csak 1/3-nál jártam meguntam :)
2017. márc. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokat kell játszani és egyre jobban át fogod látni a játékot.

Egyébként a Chessmaster nevű programban - ha jól emlékszem - van ilyen tanító mód.

2017. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj a Chessmasterrel hogy nincs magyar nyelv benne..
2017. márc. 25. 17:04
 4/6 anonim válasza:
Kezdo sakk konyveket ajanlok a figyelmedbe, ahol az alapoktol megtanitanak a figurak erteketol, a mattadasoktol kezdve az alapveto dolgokra a megnyitastol a kozepjatekon at a vegjatekig, illetve a kulonbozo otletekre, motivumok felismeresere. Kulonbozo allasokban mutat ra a sakk legfontosabb lenyegi reszere. En versenyszeruen sakkoztam es sokat segitett Karakas Eva kezdo sakk konyve, amibol otleteket merithettem mi is az a sakk. Kesobb aztan komolyabb konyveket lehet nezni.
2017. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Karakas Éva: Támadás a király ellen

ez a konyv cime, regi konyv lehet konyvtarban talalod meg...de sztem a legjobb kezdoknek szolo sakkonyv.

2017. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azóta elkezdtem online sakkozni, bár az arányom nem túl jó, de egyre jobban megy a dolog.
2017. ápr. 9. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!