Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Dota 2 -ben mik a szerepek?

Dota 2 -ben mik a szerepek?

Figyelt kérdés

Ugye lolban mindig van egy top, egy mid és egy jungler játékos, valamint egy adc és egy support... Néztem profi dota 2 mecseket, meg kicsit játszottam is vele, de nem fedesztem benne fel semmi ilyet, igazából teljesen laikusként én azt látom hogy teljesen random hősöket pickelnek és mennek amerre látnak. Van amikor vagy 3 tankos karakter van egyszerre egy csapatban, akár egy lane-en és 0 távolsági, van hogy a jungle tartalmát totál lesz@rják egész meccs alatt, stb.

Amúgy biztos van benne rendszer, de én nem látom.



2017. márc. 29. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Dotában nem ragaszkodunk ennyire ezekhez, jó játékosok kezében a legszokatlanabb csapat is képes győzni, a bénák kezében egy olyan csapat sem, ami az "ajánlott" csapatösszetételt követi.

Elvileg 2 supp, 2 carry (adc) és 1 tank, amikor utánanéztem, ezt találtam.

De nyertem más olyan csapatban, hogy 5 support, vagy 5 carry vagy egyéb, bármi megtörténhet még profi e-sport versenyeken is. Dotában pedig nagyon kevés hős van, aki már a játék elején junglebe tud menni, azok pedig sokszínűek.

A másik, hogy nem ennyi szerep van. Carry (adc) initiator, tank (a kettő nem teljesen ugyanaz, van olyan tank, ami nem a legjobb imitiator, mert nem tud bénítani, és van olyan initiator, aki nem bírja sokáig teamfightokban), support, pusher (ostromló), jungler, és van olyan is ami nem emelkedik ki igazán egyik szerepben sem, mégis jól használható hős, és van olyan, ami több szerepben is nagyon jól működik.

2017. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a kérdésed teljesen bután van feltéve és állatira lesüt róla, hogy nem is akartad megérteni, elfogadni soha a dotát, ha találkoztál vele.

Minden szerep megvan sőt, sokkal jobban, mint bármilyen másik moba játékban. Nagyságrendekkel több skill szükséges a taxok és szerepek megtartásához, mint más mobák esetén, hiszen már a pick-nek óriási jelentősége van. Hülyeség arra gondolni, hogy carry/tank/support stb, hiszen sokkal fontosabb, hogy az enemy által pickelt herokat pickoff-old=countereld. Ez a pickelési rendszer miatt sosem valósulhat meg 100%-ban (pro gamekre értve), így mindig marad kihívás a gameben. A jungle továbbá csak egy lehetőség(!!), egyáltalán nem kötelező role. Ha valaki jó offlaner herot pickel, akkor felszabadul egy hely, ami lehet roaming support, roaming core vagy akár jungler is. Alapvetően a jungle creepek csak a farmot segítik a midgame után leginkább a core herok számára. A dota2 tehát kicsit összetettebb játék, mint hogy bebetonozott role-ok vagy ranged/melee balance szerint pickeljenek benne.

2017. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én minden mobában noob vagyok, LOLos tapasztalatom sincs rengeteg... Nem nézem le a dotát, sőt a tf2ben volt majdnem 2000 órám, így már csak márka hűségből (akik hülyeség) a dotával szimpatizálók. Ettől még nem válaszoltál a kérdésemre valójában.
2017. ápr. 2. 22:05
 4/4 slenderman2001 válasza:
Válaszolt rá. Tf2 nem moba. Teljesen más a 2. ^^
2017. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!