Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mennyi idő ameddig lesznek...

Mennyi idő ameddig lesznek megtekintéseim a youtube-on ha angol videokat csinálok mégpedig gameplayeket és tutorialokat?

Figyelt kérdés

A youtube csatornám linkje itt van:

https://www.youtube.com/channel/UCJlMZUOKTOnuQkxMLTizI_Q


Van már néhány videóm fent de hogyan legyen mégtöbb megtekintésm és feliratkozóm?



2017. ápr. 15. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. A csatornád megnyitása nélkül megmondom, hogy teljesen fantáziátlan tizenkettő-egy tucat csatornád van, amiből még magyarul is Dunát lehet rekeszteni. Ha ezt a nézettségért csinálod, akár már most be is fejezheted és törölheted a rögzítőprogramod.
2017. ápr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Angol videókat? Én belenéztem 3-ba, végigpörgetve 5-10 secenként, egyszer se lehetett hallani hogy beszéltél volna. Attól hogy a cím angol, még nem lesz az a videó. Szükséges magyarázó szöveg (angolul), mit miért, hogyan, mikor?

2. GTA5? Lerágott csont már elég régóta. Több ezer ilyen szintű videó van a youtube-on.

3. Ha a feliratkozókért csinálod, már most rossz úton jársz.



Két típusú youtuber van. Az egyik, aki beszél, gyakorlatilag egy talk show,megosztja a gondolatait, mit miért csinál, mit gondol, hogy érez, stb.

A másik a tipikus walktrough (végigjátszás) videós, aki csöndben végignyomja a játékot, így ha valaki megakad csak belepörget és megnézi ahol ő elakadt mi a helyzet.


Mivel te már most az elején a megtekintésre mész, szerintem felejtős. A legtöbb mai híres youtuber saját magának csinálta a csatornákat, és volt olyan akinek 2-3 év is kellett mire felkapták és elérte a 100 ezres meg milliós követői számokat.

Egyszerűen rossz úton jársz már az elejétől fogva. A magad szórakoztatására kellene csinálnod, nem mint valami duzzogó figyeleméhes kisgyerek, akinek mindene hogy a középpontba kerüljön. Aki úgy ül oda, hogy "vazze öcsém, nekem van ám 100 feliratkozóm" szöveggel akar menőzni, az nem viszi sokra.


Ahogy írtad tutorial-t is csinálsz. Én csak gameplay-t láttam eddig. A tutorial része, hogy elmondod, mit miért, hogyan.


Az intro pl elég jó lett, de nem copyright-os a dal? Nekem mintha úgy rémlene, ez nem free useage zene (lehet tévedek).


Ott a nyitóoldal:

[link]

Síkság, semmi videó, szöveg, bármi. Apróságnak tűnhet de a legfontosabb az első benyomás.

A fejléc/banner egy fél perces munka bármilyen képmanipulátor programban, de még egy Paint-tel is meg lehet csinálni. Az apró, kidolgozott részletek is sokat dobnak ám egy-egy ilyen oldalon.


Minden esetre, ha folytatni akarod, sok sikert kívánok, de a magad szórakozására csináld, ne azért hogy bevágódj másoknál.

2017. ápr. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Felejtsd el, túl későn kezdtél bele. Ma már csak profi felszereléssel, profi vágással/keveréssel, és ami a lényeg: vadonatúj játékokkal lehet némi sikert elérni ezen a téren. A youtube-os gameplay videók úgyis kezdenek kihalni, a Twitch streamek kinyírják az egész műfajt.
2017. ápr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem úgy lenne, hogy minden héten lenne egy gameplay feltöltve szerdánként és szombatonként lenne egy tech video és egy eszközbemutató felváltva.
2017. ápr. 16. 11:43
 5/9 A kérdező kommentje:
De a egnagyobb kérdés egyébként az, hogy kb. mennyi idő, ameddig egyáltalán elkezdenek nézni vagy hogy ha nem kezdenek el akkor hogyan tudom terjeszteni az oldalt?
2017. ápr. 16. 11:48
 6/9 A kérdező kommentje:

A kérdésem továbbra is fennáll. (Mármint arra vonatkozóan, hogy hogyan tegyem úgymond híresebbé a youtube csatornámat.


Viszont még annyit had tegyek hozzá, hogy azért nincs (még) hangja a videoim egyikének sem, mert jelenleg keresek olyan mikronfont amivel jó mnőségben lehetne felvenni a hangomat.

Ehhez is adhatnátok tanácsot.

2017. ápr. 16. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha elég jól csinálod, érdekes előadás módod van, akkor 2 év kb, de tényleg folyékonyan kell tudni beszélni angolul, rendszeres videofeltöltés, hirdetés se árt (itt-ott beposztolni magad).

Szerintem már kicsit későn kezdtél bele, mert maga a kinézett téma tipikus tucat termék, ott a twitch, élőben nézheted, de a youtube is tele van a játékokkal. Igazából ha nagyon megnyerő, karizmatikus beszéd stílusod van, ami vonzza az embereket, mert érdekes, érthető (artikulált, nem bekapom a mikrofont meg orrlyukkal nyomom a mikrofonba a 10 bar nyomást hogy csak úgy süvítsen, nem szoprán szintű üvegtörő hangmagasságú hangod van), szórakoztató, kikapcsolódást nyújt, mellé lehetőleg mindig az aktuálisan megjelent játékokról készítesz beszámolót (tehát nem évek óta a piacon lévő GTA5-ről, hanem mondjuk most jön az Uotlast 2 április 20-a körül, akkor arról, utána warhammer 40k dawn of war 3 ápr. 27, akkor már arról, aztán május elején már a prey-ről, stb.), jól bele kell nyúlni a pénztárcádba, mert szimplán túl későn kezdtél bele, finoman szűlva lecsúsztál a hype-ról.

Arról már nem is beszélve, hogy youtube mellé nem ártana twitch-en streamelni játékot is, természetesen angol nyelven, folyékonyan, mert a twitch nagyon keményen kezdi lenyomni a youtube-ot. Miért néznék én egy 2 évvel ezelőtti felvételt, ha élőben is nézhetek egy meccset, a játékos meg jól adja el magát (stílus, folyamatosan megosztja a gondolatait, nem szakadozik, érthető amit mond, stb)?



[link]

ilyen olcsó rendes asztali mikrofonok (vagy akár csíptetős is jó, csak ne ez a "gamer headset" féle legyen) teljesen alkalmasak a kezdésre.

Ha profi minőséget akarsz, akkor már hangkártya (30e egy minőségibb, amire érdemes beruházni), 50-60 ezres mikrofon, az állvány is van vagy 15-20 ezer hozzá, ha mellé webcamot is akarsz az is 10-15 ezer minőségi osztály, rendes fejhallgató megint 35-40 ezer (Sennheiser HD 595 pl), és akkor a gép belsejével még semmit nem csináltál, sokat lehet itt költeni mindenre.


Mint írtam, sok sikert hozzá, ne a feliratkozók miatt csináld.

2017. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaidat! :)

Sokat segítettek.



De:

1.

Tudnál még esetleg küldeni olyan játékcímeket, amik az elkövetkezendő egy évben be fognak futni?


2.

Ha én egy Hama LM-09 ruhára csíptethető mikrofont fogok használni azt te mennyire tartod előnyösnek?


3.

Mennyi idő után érkeznének meg nagyjából az első megtekintések a videóimra?


4.

Hogyan úgymond híreszteljem el a YouTube csatornámat?

2017. ápr. 18. 10:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Arra figyelj hogy már egyre több játék megjelenítéséhez engedély kell a fogalmazótól vagy a gyártótól és van amikor ez ahhoz van kötve hogy vagy nem szerezhetsz bevételt belőle vagy ha igen akkor a bevételt át kell adnod a szoftver kiadónak. Ezeknek mindig nézz utána mielőtt egy játékot felvennél. A régebbi csatornáknál ezt a partnercégek intézik. Előfordul hogy csak később veszik észre és utólag kérik a bevételeket tőled vagy töröltetik a videódat.
2017. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!