Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen komolyabb szamitogepes...

Milyen komolyabb szamitogepes jatekot jatszhat egy tizenegy eves fiugyerek?

Figyelt kérdés
Ne legyen agrsszivitas benne,mar tul van a Miniclip szeru jatekokon,valami ami a logikajat fejlesztene,a sport jatekokon kivul(FIFA08,autoverseny stb)es ami nem kivan nagy angol tudast.
2008. okt. 14. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Sims 2
2008. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, Sims2 az ég világon semmi logikát nem fejleszt. Digitális barbi.

Én ajánlom a stratégia játékokat. A legtöbbhöz sajna nem kell túl sok ész, de a zöméhez még mindig több kell, mint egy Simshez, például.


Azt is tanácsolom, hogy ne féltsd az angol nyelvtől. Én teljesen magam tanultam angolul, közel anyanyelvi szinten beszélem és ha nincs számítógép talán sosem sajátítottam volna el akár fele ilyen magasságban is.


Settlers IV;

[link]


A 2006ban újrakiadott, felturbózott Settlers II

[link]

Ezekben túl sok erőszak sincs, rajzfilmszerűek.


A Settlers 5 és 6 sajnos iszonyatosan eltávolodtak a játéktól és egy kalap szart nem érnek, nem érdemes azokra pazarolni az időt.


Portal nevű FPS (első személyes nézetből lövöldözős) játék

Ebben sincs semmi vér vagy erőszak, ugyanis az a feladat, hogy térkapukat nyitogass egy fegyverrel és a logikádat használva oldj meg feladatokat, juss egyik pontból a másikba. Rendkívül hangulatos és ötletes játék.

[link]


Ha a fiadnak nincs valami elmebaja, akkor nem kell féltened a nem túl erőszakos játékoktól, inkább segítenek leadni a feszültséget, mint ártanának.


Hirtelen csak ezek jutottak eszembe amik tényleg színvonalasak, ész is kell hozzájuk és nem túl régi játékok. Ha eszembejut még valami akkor megírom.

2008. okt. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,angolt tanul az iskolában szereti is,csak még nem tud nagyon jól.
2008. okt. 15. 08:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Arcanum.
2008. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Honnan tolthetnem le?
2008. okt. 17. 22:26
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Arcanum az jó game :) én is 12 éves koromban játszottam kb.

Ha Teheted ne játsz ilyeneket, sportolj, tanulj az visz előre.

Amugy én spec Call Of Duty t játszottam mostanság meg World Of Warcraftot. Azok igazán jó játékok. Csak sajna fenn áll a függőség esete, nálam bekövetkezett és jopár éjszakám ráment. Jöttek a szar jegyek stb, persze nem azt jelenti hogy szar emberré válik mindenki aki sokat játszik, szerencsére én se csusztam teljesen le.

De mire rájöttem hogy mivan jött az érettségi, és elég nehezen de sikerült bejutni főiskolára. visszatekintva aztgondolom jobb lett volna ha nem kezdek el játszani szinte semmit.

Amugy azért irtam le mert én is Arcanumal kezdtem.

Half Elf csákóm volt :).

2008. okt. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok, és úgy érzem meg kell védenem a játékokat.


Azokat a játékokat, amik kölyökkorom óta fejlesztették a problémamegoldó képességemet, logikámat, nyelvtudásomat, fantáziámat, kreativitásomat, segítettek levezetni a feszültséget és elütni az unalmas perceket. Nélkülük egy teljesen más, rosszabb ember lennék.

Persze nem mindegy, hogy ki játszik és mivel. Én szerettem a kihívásokat világ életemben, szerettem túljárni a "gép eszén" vagy épp más játékosokén és nem riadtam meg az ismeretlen nyelvtől, hanem megpróbáltam kikövetkeztetni a dolgokat a betűkből, és felsős koromra kizárólag a játékokból, filmekből és a számítógéptől tanulva félvállról letehettem volna egy felsőfokú angol nyelvvizsgát. Ebben a tanulásban nem volt semmi tudatosság, egyszerűen hozta magával a szórakozás, mint rajtam kívül sok más embernek. Tisztában vagyok azzal, hogy nem mindenki járt így, de úgy vélem, hogy a különbség "köztük" és "köztünk" az, hogy mi nyitott elmével, kíváncsisággal ültünk le játszani és nem féltünk a nehézségektől.


Az, hogy a játékok a tanulás vagy a sport útjába állnának meg egyátalán nem igaz. Tökéletesen belefér egy gyerek életébe mind a három. Én például mindig az évfolyam legerősebbjei, legfittebbjei között voltam az iskolában, ma, húsz évesen 70kg-ot nyomok fekve.


Az általad említett játékok közül a World of Warcrafthoz nem sok ész kell, egy kifejezetten szociális játék. Lehet azt is okosan játszani, de ahhoz hogy ellubickolj a virtuális világában, mint hal a vízben, annyi intellektuál kell, hogy egy okosabb gorilla is képes lenne eredményeket elérni benne. Rendkívül monoton és ismétlődő játékmenete van.


Call of Duty. Nem rossz, de nem is gondolkodós. Feszültséglevezető, reflex és ügyességi lövöldözős játék.


Két hét múlva fogják kiadni a Red Alert 3 nevű stratégiai játékot. Bár a mai játékok többsége nagy hangsúlyt fektet a külcsínyre, sokszor a játszhatóság és igazi tartalom rovására, úgy néz ki, hogy a Red Alert 3 egy olyan folytatása lesz az előző részeknek, ahol nem csak a grafikára, de minden másra is ügyeltek a készítők. Minden jel arra mutat, hogy meg fogja mozgatni az agyunkat.


[link]

2008. okt. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál az nem butaság, de nem tudhatod hogy a kis srácra milyen hatással lesz.

Nekem se cseszte el az életem, de lehet hogy BME s lehetnék nem csak BMF es ha több időt töltöttem volna tanulással.


Nemtudom játszottál e WOWot valaha de szerintem annyira nem monoton játék, és ha mást nem is de az angoltudásodat fejleszti, lévén minden qest angol és a szerók nagyrésze is az (vagy épp más idegen nyelvű).


Az nem mondtam hogy én soha nem játszottam logikai stb játékkal. Amúgy ha ismered a C&C Generals nevű játékot nekem pl az az egyik favoritom, vagy pl Warcraft 3.

2008. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Irjatok már meg hogy honnan töltsem le a feljebb említett játékokat!
2008. okt. 21. 13:38
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menni egy 576 ba pl és leveszed a polcról, majd a pultnál kifizeted :).
2008. okt. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!