Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Képzeletbeli szerepjáték?

Képzeletbeli szerepjáték?

Figyelt kérdés
Még régebben láttam ilyet, olvasod a szöveget (általában mmorpg típusú) és válaszok közül kell választani, mint egy szerepjáték társasjáték csak ez telefonon/gépen

2017. máj. 14. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2017. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem képzeletbeli szerepjáték, hanem szöveges, szöveg alapú szerepjáték. Angolul text-based RPG. Van sok, úgyhogy biztos találni fogsz. Tudod: Google.
2017. máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én két fajtát ismerek, de ezek régi őskövületek:


MUD: azaz többfelhasználós labirintus játékok. Nem tudom még mennyien játszák őket, de van pár magyar:

[link]

Itt szöveges leírást kapsz és egyszerű parancsok kiadásával cselekszel úgy mint "öl tolvaj" vagy "k" ami rövidítés és ezzel jelzed hogy keletre akarsz tovább menni. Telnet kliens kell hozzá vagy mud kliens.


Másik a régi kaland, játék, kockázat könyvek online verziói:

[link]

Ezek egyszemélyes játékok, itt nincs kiadható parancs, hanem lehetőségekből kell választanod.


Közben még eszembe jutottak ezek:


Böngészőn futó szöveges MMORPGk, ebből sajnos nem ismerek magyart. Beírod a google-ba hogy text mmo és annyit kapsz mint égen a csillag.


Szintén böngészőben vagy letölthető klienseken futó szöveges egyjátékos kalandok, keress rá arra hogy text adventure-k vagy interactive fiction. Mondjuk ez utóbbinak van egy adatbázisa a [link] itt a lost pig nekem nagyon tetszett. :)))

2017. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!