Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » LOL, HOST, vagy Dota 2?

LOL, HOST, vagy Dota 2?

Figyelt kérdés

Milyen szempontokat mérlegeljek, hogy válasszak?

Még egy mobát sem játszottam soha, de van egy olyan érzésem, hogy ezeket nem nagyon lehet párhuzamosan tólni, vagy akkor el kell bucsúzni a szociális élettől.

Ti melyik mellett döntöttetek és miért?



2017. máj. 26. 23:50
 1/9 anonim válasza:
Gwent. Most kijött a teljes verzió.
2017. máj. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
40%
Engem a LoL fantáziavilága fogott meg. Igényes lokalizációk vannak hozzájuk -- nem csak szövegbeli, hanem szinkronbeli is (És igen, van magyar is. Igen, ismert szinkronszínészekkel). Másrészről minden champion egyedi benne. Mindenféle személységű van a tudományostól kezdve az öntelten át a békésig. Nem akarom leszólni a többi MOBÁ-t, mert nem igazán ismerem a többit, de LoLosként már elég nehéz volt DOTA 2-zni. A legtöbb változtatásokat a LoLhoz az elmúlt 1-2 évben kezdték behozni: új kliens, hősöket átdolgoznak mind vizuálisan, illetve képesség ügyileg is.
2017. máj. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

A HOTS szerintem már túlságosan is csapatfüggő. Azt én egyedül egy kicsit sem tudtam élvezni.

A Dotába valahogy nem tudtam belemerülni, nekem kissé túlbonyolítottnak tűnik.


A lol-t választottam, elsősorban azért mert a haverok is ezt tolták, de egyedül is el lehet szórakozni benne, ha nem veszed túl komolyan.

2017. máj. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Ha rám hallgatsz, elkerülöd mindegyiket, borzalmas időtemető az összes. Keress olyan játékot, amihez nem kell ezer óra, hogy jó legyél benne.
2017. máj. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Free2Play játékokról van szó. Rászánsz 1-2 délutánt mindegyikre és kipróbálod őket.
2017. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
Nem kerül sokba steamen, vedd meg a CSGO-t. Én azt nyomom párhuzamosan dota2 mellett, de a kérdésedből már hamar kiderül, hogy a szociális élettől való elbúcsúzást nem szívesen választanád, így a dota és a lol is kiesik. Maradna a hots, ami inkább casual game, mint moba, ráadásul ha nem a játékot kőkeményen komolyanvevő (ez nem egyenlő a skill-essel) csapatod van, akkor tuti bukta. A csgo ezek mellett igényes és könnyed, ha akarsz akkor lenyomsz 2 kört valahova indulás előtt, ha akarsz akkor meg egész napot rászánsz.
2017. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annyira különböznek egymástól, hogy nem lehet rendesen összehasonlítani őket. Játszottam mind a hárommal, nem csak hasraütés szerűen mondom ezt.

LoL: itthon a legelterjedtebb, hatalmas rajongói bázisa van, legtöbb versenyt ebből rendeznek itthon, emiatt töretlen a népszerűsége. Sok karakter van benne, viszont nem kapod meg őket egyből, meg kell vásárolnod őket, vagy pedig a free weekes champekkel tudsz játszani. A hősök mellett még venned kell dögivel rúnákat, máskülönben röhögve legyőznek, emiatt összeségében a legtöbb idődet elvevő játék.

Dota2: itthon annyira nem népszerű, de külföldön elég nagy népszerűségnek örvendő játék. Itt mindegyik hőst ingyen megkapod a kezdetektől, nem kell megvásárolnod őket és rúnákat se kell venned. Viszont ez a legnehezebb a három közül. Itt baromi sok aktív képességgel rendelkező tárgy van, így a skilljeid mellett ezekre is figyelned kell. Itt teleport tekercsek vannak, amiket mindig meg kell venned. A legnehezebb része a játéknak viszont az, hogy itt nem csak arra kell figyelned lefarmold az ellenfél minionjait, itt figyelned kell arra, hogy te last hiteld a saját minionjaidat is, így elvéve az ellenfél aranyszerzési lehetőségét, jól helyezkedj a minionokkal (itt betudsz zavarni a mozgásukban, ha elálod az útjúkat, stb.) meg itt teljesen más a csapat elhelyezkedése, mint a LoLban. Itt nem top, mid, bot lane van, hanem mindegyik oldalnak meg a safe lane, mid, offlane oldala. Safe lanen nehezebben tud az enemy junglerese begankelni téged, míg offlanen könnyebben. Így a Kék Safelanesei mennek szembe a piros Offlanesével (safen általában 2-en szoktak menni - ADC és Support - míg az offlanen egy tankosabb hős szokott menni). Ez a MOBA-k Dark Soulsa, ha a legelső mobád lesz én annyira nem ajánlom kezdésnek a Dota 2-t (elkezdheted, de sokkal nagyobb lesz a tanulási görbéd, mintha előtte kipróbáltál volna más MOBA-t). Meg arra készülj fel, hogy itt simán eltart 1 órán át egy - egy meccs.

HoTS: a Blizzard MOBAja, ami sajnos nem örvend olyan nagy népszerűségnek, mint a többiek, pedig megérdemelné. Teljesen eltér a többi MOBA-tól, itt nem csak egy Map van, hanem meccsenként általában váltakozó mapokra tesz be a játék, mindegyik Mapnak más objective van, amivel simán visszafordíthatsz egy vesztésre álló mérkőzést is. Ennél jobban a csapatharcokra ment a játék, elég komoly harcok alakulhatnak ki egy - egy objective megszerzésért. Itt nincs tárgyválasztás, itt talentek vannak amik közül válaszhatsz bizonyos szinteken, ez határoza meg, hogy milyen irányba fejlődik a meccsen a karaktered. A három közül ezt éreztem a legjobban balanszoltnak, itt nincs olyan, hogy azért nyer az ellenfeled, mert ő éppen jobb rúnaoldalakat vett, stb. Ha egy - egy meccs alatt a lehető legkvesebb időt akarsz játszani, akkor ezt válaszd. Gyors és pörgős meccsei vannak.

2017. máj. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#6osnak igaza van nem értem miért kellet lepontozni. -.-
2017. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8: A kérdés MOBA játékokról szólt, ő meg ajánl egy FPS-t. Mintha én keresnék egy jó MMORPG-t, ő meg ajánlaná a Forza Horizont.
2017. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!