Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek lesz valaha új...

Szerintetek lesz valaha új Half-Life?

Figyelt kérdés

Ugyebár lassan 10 éves lesz az Ep2.

Szerintem ideális lenne ősszel kiadni egy új HL játékot, csak szerintem érdemben még el sem kezdték... :/


Sokan azt mondják, hogy sosem lesz, mert a story alapú FPS játékokra jelenleg nincs igény (annyira?), illetve hogy túl sok idő telt el. De ha megnézzük, akkor pl. a Prey játékok között több idő telt el, igaz az egy reboot lett és nem tudom menyire nyereséges, de gondolom nem olyan rossz, ha Angliában NO.1 lett. (Én sosem játszottam amúgy Prey játékkal)

Valamint az stratégiai játékok is eléggé haldokoltak míg nem jött az XCOM és az a semmiből hatalmas sláger lett, újra is indította a kategóriáját.

Még azt is szokták mondani, hogy a fiatalabb gamerek miatt nem lehet új HL, vagy maximum egy reboot (aminek én sem nagyon örűlnék), mert már nem ismerik a régebbieket. Sokan ezen az állásponton vannak. Pedig én is szerintem a fiatal játékosok táborát erősítem, alig 5 hónappal vagyok idősebb az első Half-Life-nál, de ez volt az első játék amit néztem ahogy apám játszott vele és a 2 volt az első játék amivel játszottam (:D), azóta pedig mindegyiket számtalanszor végig vittem.

Sajnos viszont azt olvastam, hogy Gabe Newell sem akar új játékot a fentebb említett okok miatt. Valamint szerintem azért terveznek újat, hiszen nem adták el a jogokat, pedig biztos nagyon sokat érnek, csak talán attól félnek, hogy nem lesz olyan jó és/vagy a rajongói tábor nem is képes olyan jónak megélni. Ha ez a helyzet valóban, azon nagyon sokat bukhatnának ami a népszerűségüket illeti.


Amúgy én nem vagyok nagy gamer, de én úgy gondolom hogy kassza siker lenne egy új rész mindenképpen, már csak a címe miatt is.

De nem értek hozzá, ti viszont biztos jobban tudjátok!


Szerintek lesz e új HL game és ha nem, akkor miért nem? Ha igen, akkor kb. mikor?

Ha lesz akkor Ep3., 3. rész, vagy reboot lesz?


Előre is köszi a válaszokat!



2017. máj. 27. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Azért nem lesz, mert az eltelt idő miatt irreálisok az elvárások. Csak a fikázás menne hogy "csak ennyi?", akármilyen jóra csinálnák meg.


Kár rugózni ezen, ha akartak volna akkor megcsinálták volna. Nincsenek rászorulva a pénzre amikor minden mással is dollármilliárdokat keresnek évente.

2017. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kasszasiker? Valószínűleg egy hónap alatt többet keres a Valve a CS:GO, DOTA, TF2 skinek forgalmazásából, mint amit egy új Half-Life valaha is hozhatna. Egyetértek az előttem szólóval: túl sok idő telt el, most már bármilyen is lenne, csalódást keltene mindenkiben.

Amúgy nekem sosem volt alapmű a Half-Life, csak egy FPS a sok közül. Nem is értem, miért alakult ki körülötte ilyen kultusz.

2017. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Lehet, hogy mással is milliókat keresnek, de szerintem viszont a játék egy művészeti forma és azzal, hogy csak a pénzre mennek ezt megszégyenítik.

Amúgy szerintem előbb vagy utóbb biztos valaki megpróbálkozik egy új HL játékkal, csak lehet hogy a mostani tulajdonosok halála után és nem biztos, hogy tovább tudja vinni a szellemét.

De ha nem egy egyértelműen lehuzás céljából szetett játék lesz, akkor én már a próbálkozásnak is örülök majd.

De ez csak az én véleményem.


Még jöhetnek válaszok!

2017. máj. 27. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott a Black Mesa ami a HL1 remake-je (Xen-ig, az most készül hozzá).


Amúgy a Valve-nél nem tudnak 3-ig számolni (Portal2, L4D2, HL2, HL2EP2, TF2, Dota2, stb...).

2017. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ma is vannak olyan játékok melyek 12-15 órás történet központú játékok, s ha nem is rendelkeznek olyan evételekkel mint a CS, Dota2, lol, Tf2, Overwatch, stb. azért mindeképpen sikeresnek mondhatóak.


A Half-Life történetvezetése hatással volt a későbbi évek FPSeinek fejlődésére is. Az egyik első játékok volt, ami történetén egészében játék közben, real time, átvezetők nélkül haladt végig. Valamint az AI és különböző játék mechanikák terén is forradalmi újitásokat hozott. Counter-Strike is HL mod volt, a Team Fortress Classic is és a Day of Defeat is! Half-Life 2 pedig (bár ez biztos szubjemtív) az egyik, ha nem a legjobb történetű játék valaha. És az 1. és a 2. hihetetlenül atmoszférikus, bennem egyedül a Bioshock és még most a SOMA hagyott hasonló nyomokat, váltott ki érzelmeket, de azok sem annyira. Amúgy a HL 1 még 2006ban is be került a top. 5 legeladotabb játék közé...

Az 1. amúgy a Quake motorjával futott, de itt építettek bele skeletal animationt és Direct3D támogatást. A HL 2 pedig egyenlő a Source motorral.

És amúgy, hogy ah eladásokra is kitérjek, ah 1ből 2006ig 8 milliót adtak el, innentől le is vitték az árát 1 dollára, a 2ből pedig több mint 16 milliót.

2017. máj. 27. 10:37
 6/10 A kérdező kommentje:

4. Hát ja, a valvenél sajnos nem tudnak 3ig számolni, de azért a többi említett cím folytatása szerintem nem annyira esedékes.

Ráadásul a dota2 és tf2 nem hiszem, hogy klasszikus értelemben folytatást fognak kapni.

2017. máj. 27. 10:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Oké, nem minket kell meggyőznöd.

A játékpiac jelentősen átalakult azóta, régen a történet adta a játékélményt, ma pedig a grafika miközben egy lineáris pályán mész előre és lősz. Arról nem beszélve hogy a HL1-2 esetén évente pár tíz AAA-játékot adtak ki vagy még annyit sem, nem kellett válogatnod.

Ahhoz képest 2016-ban töltötték fel a 15-16 ezer játék játék 40%-át Steamre, és a maradék 60%-ot pedig az előtte lévő 12 év alatt. A mai túlkínálatban már a HL3 sem egy húzónév, max egy egyszer játszós FPS mint az összes többi. A mostani premier játékok is 1-2 hónapig vannak hype-olva, mert jön a következő és utána már arra fókuszálnak.

2017. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hát, a Beyond Good and Evil 2 is úgy néz ki hogy kimászott a development hellből

szóval szerintem van remény, még ha nem is olyan sok

2017. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valve már rájött, hogy a micropaymentben van a jövő, erre fókuszálnak. Lehet, hogy nem tetszik, de a vállalat célja a pénzkeresés. Ennyi. Egyszerűen nem éri meg nekik. Az elvárások túl nagyok, te is írtad, hogy mennyire meghatározó volt annak idején a HL 1 és 2. Túl nagy erőfeszítés lenne, és ha még jól is sikerül, valószínűleg jobban járnának ha másba fektetnének. Ha pedig nem sikerülne jól, az nagy szégyenfolt lenne a vállalat nevén.


Őszintén, HL rajongóként én egy sima source engines HL3mat is elfogadnék, dehát az én vagyok....

2017. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Túl sok az fps és már ki sem látszana közülük egy hl? Nem azért, de felteszen ma a hl2őt és hangulatosabb a mai fpseknel! Szóval nekem senki nem tudja eladói azt, hogy ha szívvel lélekkel megcsinalnak, az nem tarolhatna.
2018. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!