Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » RC kisauto vasarlasakor mire...

RC kisauto vasarlasakor mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Tudnatok tippet adni, hogy mit erdemes megnezni mikor megvasarolunk egy hasznalt RC benzines taviranyitos autot? Az ara nagyon olcso, mert mar 2 eve csak a srac garazsaban pihen.

Itt egy kep amit az elado mutatott rola

[link]


Lehet nem tul meggyozo de az ara miatt megkockaztatom. Megprobaljam a beranto zsinort meghuzkodni, hogy nincs-e beallva a motor? Vagy inkabb szedjem szet az egesz motort es tisztitsam ki mielott barmit is tennek? Esetleg valami mas otlet meg?



2017. jún. 7. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt a gépet felejtsd el, egy szar.

Először is, ez nitrós, nem benzines. Másodszor, nem tudom mennyit kér érte, de kb 10k a valós értéke. Valami ezer éves tákolt szar lehet, mernék fogadni egy sörben, sőt kettőben is hogy nem indulna be. Nem érdemes megvenni mert full műanyag, össze fogod törni kb azonnal.

2017. jún. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és mire működőképes lesz nálad, rámegy úgy 50-60k
2017. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Van egy általános szabály, ami a kezdőkre vonatkozik mindenben, nem csak az RC kisautókban: kezdőként sose vegyél semmit se használtan. Nem tudod mire kell figyelni, nem tudod már ránézésre megállapítani mi lehet hibás, stb. Hiába drágább egy új, de akkor is megbízhatóbb, mint egy használt.
2017. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Tenyleg kezdo vagyok e teren, de azert nem vagyok teljesen hulye.

Kedves elso valaszolo, a sorodet elbuktad sajnos, bar nem, fogom behajtani :)

Beindult kb 10 perc allitgatas utan. Az allapota kicsit tenyleg leharcoltnak tunik, mert eleg koszos. DE teljesen gyari allapotban van es csak ketto hiba van rajta. Az egyik a hatso difinek a csatlakozo feje. Keves fem van az auton ez teny, de ez a csatlakozo abbol van es elvan torve. A csere kb 3500Ft. Aztan a hatso "bulkhead" neven futo merevito volt eltorve, de az meg lett ragasztva valami iszonyat durva ragasztoval szoval teljesen hasznalhato lesz. Ha ujra eltorne akkor a csere kb 2800Ft.

Minden mas tokeletesen mukodik az auton. Vettem ra egy legszurot (1200ft) es ennyi. Majd meg a kasznit tarto muanyag rudakat kell kicserelni ami ismer olyan 3000penz lesz.

Maga a kisauto egy Tamiya nitro truck aminek az uj ara 282 dollar. Ha jol szomolok olyan 80 ezer ft. Ezert 8000Ft-ot fizettem.

En amondo voltam mindig, hogy csupan egy foto alapjam nem szabad elitelni semmit. Jol meg kell nezni es neha arany lapul a "szemet" alatt. De igazabol a kerdesemben arra voltam kivancsi, hogy mire kell odafigyelni a vasarlaskor. Erre sajnos nem kaptam meg a valaszt.


A marmadik valaszolohoz en annyit tudok hozza fuzni, hogy megvenni egy sok tizezer forintos uj jatekszert, amit hozza nem ertes miatt tonkretenni, vagy ne adj isten az elso alkalommal osszetorni szerintem sokkal fajdalmasabb mint egy olcso hasznalt eseteben. De koszonom a te valaszodat is.

Szep napot mindenkinek.

2017. jún. 9. 09:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismét az első vagyok. Öt éve modellezek, bár az első autómat csak tavaly ősszel vett meg. Azóta 14 autó ment át a kezeim között, és sok autóssal cseréltem tapasztalatot. Általános vélemény, hogy a tamiya egy szar.

Lehet hogy most ennyiből összeraktad, akkor mázlid volt. Kép alapján nem néztem volna ki belőle hogy megy. De azért, kíváncsi vagyok, mennyire lesz tartós. Dehát, ha te nulla tapasztalattal bele mertél vágni egy ilyen nitrós autó helyrerakásába, hajrá. Szerintem csak ablakon kidobott pénz. Ha normális autót akarnál, egy 1/8 buggyt vagy truggyt javasolnék. Vagy ha élményre mész, akkor HPI savage. Nekem egy Cen Matrix 1/8 buggy van, gyári 3.5 motorja 4.6ra cserélve. Idegbeteg gép, és nagyrészt alu, szóval szinte lehetetlen összetörni.

2017. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi ismét a jó tanácsokat első.

Nos a Tamiya teljesen összeállt és már meg is váltam tőle. Egész jó áron tudtam eladni. Igaz volt rajta pár dolog amit orvosolni kellett, leginkább a kontrollerrel voltak beázásos gondok. Túl sokáig pihent a garázsában az előző tulajnak. De mivel elektronikai műszerész vagyok, ez nem okozott gondot.

A gépet szépen lepucoltam és gond nélkül eladtam.

Egy keveset kellett csak hozzá tennem és meg is lett a következő projekt. Egy Kyosho MP9 KTI3 1/8 buggy. Ha a hpi-t betegnek tartod, akkor ezt halálos betegnek mondanád. Akitől vettem, na ő is atom beteg volt. Amennyit ráköltött és amennyiért eladta nekem......

Egy légszűrő kellett rá meg új telók, mivel a talpán pihent vagy egy évig ezért elgyengültek.

Meg a távirányító gondok itt is ugyanúgy megvoltak. De itt durvábban, mert majdnem az összes mikrokapcsolót ki kellett cserélnem benne.

Azóta már van egy HPI 1/8 tophy buggy-m amibe csak egy motort kell szereznem, plusz egy hpi 1/10 rush evo amihez meg csak egy body kellene.

Szal látok ebben fantáziát meg pénzt is, szóval kicsit jobban belemerültem az elmúlt hetekben.

2017. júl. 14. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!