Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mire kell figyelni redőny...

Mire kell figyelni redőny vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Utólag szeretnénk redőnyt az ablakokra, műanyag, fehér színűre gondoltunk. Mire kell odafigyelni, milyen minőséget érdemes venni? Az ablakok nem nagyok, 90x120 és 120x120-as méretűek. A szerelést házilag is meg lehet oldani? Minden tanácsot szívesen fogadok :)

2017. máj. 30. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Alap döntés, hogy műanyag vagy alumínium. Van többféle minőség.

Az alap az üreges redőnyléc.

A jobb ki van töltve valamilyen hő és hangszigetelő habbal.

Az alsó lécben legyen valami súly.

A külső ütközős kevésbé szép, de tárósabb. A rejtett ütköző kisebb sérülékenyebb

A lefutó megoldása erősen befolyásolja a zajosságot. A jó minőségű kefe a tartósság miatt fontos.

A gondos szerelés nagyon fontos. Nem nagy tudomány, de szerintem gyakorlat kell hozzá.

Aki nálam szerelte 3. próbálkozásra tudta elfogadhatóan megcsinálni (miután megfenyegettem, hogy az általa fúrt lyukak javítását is ráverem). Szerintem érdemes az első szereléshez jó (!) szakit hívni, a javításokat megoldom magam. Alkatrészek webáruházból elérhetők, A szétszedéskor az ember megfigyeli, utána csak kisebb gondok lehetnek.

Napsütötte helyen a műanyag öregszik 5-15 év alatt törékennyé válik, az alu nem (de azzal nincs tapasztalatom)

Nekem sima legolcsóbb műanyag redőnyöm van rengeteg hőt éa hangot megfog, ha le van eresztve.

2017. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet, nagyon sokat segítettél. A szúnyoghálót szerinted hogy érdemes megoldani?
2017. máj. 30. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerű fix van. Ha valami "nagy karbantartás" van, akkor lecsavarozom.

Ennél sokkal kulturáltabb a lehúzható háló.

Ha nem tipp topp a kivitelezés mindkettő mellett bejönnek a repülő erők

2017. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igazából nem nagy ördöngösség megcsinálni, de ha nincs tapasztalatotok az ilyenben akkor nem érdemes bele kezdeni.

el lehet cseszni azért rendesen.

hozzám 3 hétig jártak vissza azok akik a nyílás zárókat cserélték, mivel volt 2 redőny is ami gondolt egyet és nem akart leereszkedni.

1,8 millióért meg már az ilyen "egyszerű" dolog elvárható lenne, hogy a redőny úgy működjön ahogy kell :D

nálam beépített redőny, és lehúzható szúnyog háló van, ha jól emlékszem 20 ezer volt ablakonként ez a fajta háló.

de ezerszer jobb mint az ilyen keretes csavaros megoldás.

az egész rendszer Gealan, meg vagyok vele elégedve, az ablakok zsanérjai és zár szerkezete nagyon profi, a redőny és a szúnyogháló sínek is jó minőségűek.

maga a redőny műanyag, hangja szinte alig van felhúzáskor.

2017. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!