Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Segítség GTA-val kapcsolatban?

Paper_chaser kérdése:

Segítség GTA-val kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval van egy Windows10-el ellátott, viszonylag új lapotopom. Elhatároztam, hogy felrakom kamaszkorom kedvenc játékát, a GTA San Andreast és folytatom a régi végigjátszásom. A gond csak annyi, hogy nem tudom kirakni teljes képernyőre, mert a játék nem tud 1920x1080 felbontást, így a legnagyobb felbontáson sem tölti a képernyőt.

A másik, hogy sehogy se működik normálisan az egér benne. Hol mozog, hol nem, kattintást nem érzékeli.

CPU affinitásnál átállítom egy magra, így jó, de sajnos ezt minden alkalommal meg kell csinálni.

Már felrakni is alig lehetett.

Kérlek segítsetek!



2017. jún. 13. 21:21
 1/6 A kérdező kommentje:
*sem tölti ki a képernyőt
2017. jún. 13. 21:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt a jatekot kb. 12 eve adtak ki. A kepernyovel semmit nem tudsz csinalni, van tobb HD-mod, egyik sem mukodik hibamentesen.


Win10 alatt _talan_ mukodhet a kompatibilitasi mod, de oszinten szolva nekem Win7 alatt sem igazan sikerult jatszhatova tenni (marmint normalis felbontason, normalis texturakkal). Vegso megoldaskent probald virtualis gepben futtatni, bar a forumok szerint igazabol virtualboxban sem megy, valoszinuleg a 128MB-os memoriakorlat miatt.

2017. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valahogy összetákoltam, hogy menjen az egér. Most a felbontást próbálom megcsinálni. Amúgy minden játéknál ez van, hogy ha nem a monitor ajánlott felbontását használom (1920x1080). Vagyis nem tölti ki a képernyőt. Gondolom a vga driver kezelőjében kéne beállítani, de nem találom az opciót...

Ja hát egyébként cumi, hogy régi játékok már nem mennek rendesen, sőt sokszor már egy 2-3 éves játék is xaraxik.

2017. jún. 13. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
A VGA driverrel hiaba szorakozol, mert a San Andreas-t (is) kulon patchelni kell hogy tudjon 16:9-es keparanyt: [link]
2017. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem arra gondoltam. Hanem arra, hogy ha berakom például 1280x720-ra, akkor teljes képernyőn jelenjen meg. Mert, ha kisebben van, mint a monitor teljes felbontása (1920x1080), akkor egyszerűen nem tölti ki a játék a monitort és két fekete sáv van az oldalán. Majd csinálok róla egy printscreent és feltöltöm ide.
2017. jún. 14. 10:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani, hogy kitöltse a képet. Nem fontos nekem a Full HD, csak ne egy kis négyzetben fusson a játék. És a Driverben kellett, de nem volt egyszerű mire rájöttem, ugyanis nem a dedikált kártya vezérlőpultja volt a ludas, hanem az integrálttal kellett babrálni.
2017. jún. 14. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!