Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » 2017-es Steam Summer Sale...

2017-es Steam Summer Sale miért ilyen rossz?

Figyelt kérdés

Még csak 5 perce hogy elindult a vásár

és a jól megszokott módon a kivánságlistámhoz mentem hogy megnézzem mit hogy adnak.

A megszokott sok kis zöld téglalapok számokkal helyett sehol semmi

Minden eredeti áron

Azt hittem valami hiba ...

De az egész áruházba (saját vélemény)

Olyan játékok vannak leárazva hogy ha fizetnének se játszanák velük

vagy pedig olyan minimális a leárazás hogy nem éri meg

Egyedül a This war of mine érdekel ami 3 euro

Az is meglepet hogy rendesen működött az oldal

rendesen működik mert múlt években napokig levolt fagyva az oldal



2017. jún. 22. 19:13
 1/10 A kérdező kommentje:
harmakid esett pedig hogy már megvan
2017. jún. 22. 19:16
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
A leárazás nem a Valve döntése, hanem a játék kiadója/fejlesztője, a Steam csak a felület ahol eladják a terméket. Az AAA-játékok eleve kevésbé vannak leárazva, a nagyon hype-olt játékok pedig egyáltalán nem (PUBG), hiszen teljes áron is viszik mint a bolondok. Azt se felejtsd el hogy a kínálatot teljesen felborították az indie játékok, a teljes áruházi készlet 40%-a 1 év alatt, 2016-ban került feltöltése. Míg az előtte lévő minőségi játékok a készlet 60%-át 12 év alatt hozták létre.
2017. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy összeomlott az oldal, azért nem látod a kis zöld téglalapokat. Mint eddig minden egyes Steam vásár idején. Arról nem tehetnek, hogy te másféle játékokat szeretsz, én az összeomlás előtt legalább öt jó játékot láttam 30-50%-al leárazva.

Elvesztette már a Steam vásár a varázsát, annyi játékáruház és akció van. Én az utóbbi egy évben több, mint 50 játékot szereztem be ingyen (pl. a Humble Bundle-ön most is ingyenes a Killing Floor), vagy 1-5 dolláros bundle-ben.

2017. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, már én sem veszek Steamen semmit. Inkább előfizettem egy évre a Humble Monthly-t ahol kb 40 ezer forintért kapsz 600-800 ezer forint értékű játékot (havi 12 dollárért adnak 7-8 játékot 120-150 dollár értékben). Amelyik játék nem érdekel vagy már megvan azt elcserélheted másra vagy eladod Paypal fizetésért és lényegében a különbségből egy újabb havi csomagot szerzel ingyen.


Van olyan külső áruház ahol amúgy jobb kedvezmények vannak (Humble Bundle, Bundlestars például).

2017. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak igaza volt

illetve megnéztem ezt a humbel bundlet és lehet hogy használni is fogom

utólagos kérdés még

G2a-ról valakinek van véleménye ?

2017. jún. 22. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Soha nem vennék onnan. Lopott kulcsokat és lopott bankkártyákból vett tárgyakat-kulcsokat is enged árusítani az oldal (Kinguin is), ami mindig kockázatos vétel. Csak akkor kapod vissza a letiltott játékot ha pluszdíjat fizetsz a védelemért, a másik lehetősége hogy havidíjas védelmet fizetsz. Amennyiben nem és bevonják a kulcsot akkor a játék és a pénzed is ugrott. Nem egy esetben bizonyos kiadó az összes G2A-ról származó kulcsot letiltotta, mert valahogy kiszivárogtak vagy ellopták őket, és ott tették fel olcsón.


Bár vannak tanácsok ami alapján kevésbé valószínű hogy átvernek vagy rosszul jársz, én akkor sem kockáztatok személy szerint. Inkább legyen drágább de biztos.

2017. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a kivánságlistámon lévő 30 játék közül 28 le van árazva, szóval elég jól jártam. (meg rosszul is mert nem tudok mindent megvenni)


A Humble Bundlet én is ajánlom, nagyon jó oldal!

2017. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

G2An is felmentek az árak de sokszor így is olcsóbb.. rengeteg játékot vettem onnan és mind jó. Arra kell figyelni, hogy az eladó minimum 99%os legyen + minél több lebonyolított üzlete van annál jobb. Az értékelésekez is meg szoktam nézni, ha a negatívak között találok akár 1 olyat is ami az általam kiszemelt játékkal kapcsolatos akkor keresek más eladót. Ennyi, nem kell ezt túlmisztifikálni vagy félni tőle. Shieldet se szoktam használni.

Humble bundle-n szoktak jó bundle-k lenni, nézegesd gyakran. Onnan is van pár játékom.

2017. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaja, ahogy írták már, az elején akkora volt a roham, hogy én pl. a meglévő játékaimat sem értem el.

Amúgy tényleg nem nagy szám, nincsenek már villámakciók, amikor pár óráig van egy nagy áresés, és évek óta majdnem minden játékot ugyanolyan kedvezménnyel adnak.

Viszont a kisebb indie cuccok közül érdemes csemegézni, érhetnek kellemes meglepetések, ha meg nem tetszik, max. buktál 1-2 eurót.

2017. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A refund-rendszer miatt nincs villámakció. Annak nincs értelme hogy megveszel egy játékot mert akciós majd pár óra vagy nap után hirtelen még olcsóbb. Ha játszottál vele 2 órát akkor nem is refundolhatod, és te érzed magad átverve hogy ezt megjátszotta veled a kiadó. Régen semmit nem vetted az utolsó napokig mert mindenki arra várt hogy majd villámakcióban olcsó lesz. Ezzel viszont értelmét vesztette hogy 2 hétig tart a sale, amikor 10-12 napig nem is vesznek semmit akik okosban akarják csinálni.


Most hogy fix árak vannak így nem fog meglepetés érni és van 2 heted hogy bevásárolj. A kínálat pedig olyan mint régen: nem jön ki évente 20-30 nagy játéknál több, a többi több ezer kis játék pedig indie, köztük sok szeméttel. A klasszikusan ajánlott játékok pedig már több évesek amiket 2-3 sale alatt bevásárolhattál korábban, így nincsenek akkora húzónevek. Ami pedig friss játék arra értelemszerűen nem tesz nagy kedvezményt a kiadója.

2017. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!