Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek mikor lesz meg a...

Szerintetek mikor lesz meg a technológia egy ilyen játékhoz? Ti játszanátok vele?

Figyelt kérdés

Egy MMO lenne, amelyben a játékosoknak egy bolygót kell kolonizálniuk. Minden játékos egyetlen szerveren lenne, amelyen az egész bolygót be lehetne járni töltőképernyők nélkül, a tengerfenéktől, a legmagasabb hegyekig.


Ráadásul minden rombolható lenne, ha kilövünk egy rakétát az krátert hagyna maga után, összeomlanának a házak, ki tudnának csavarodni a fák egy viharban.

A bútorok is szétesnének, mondhatni mindennek valós idejű dinamikus fizikája lenne, beleértve a talajt is.


Az időjárás is dinamikus lenne, méghozzá olyan törvények szerint működne mint a valóságban. Nem csak felületesen lenne szimulálva.


Az élővilág is véges számú lenne, a fajok szaporodnának és akár mi magunk tudnánk hatni a populációra.


Bárhova építkezhetnénk, akár városokat is létrehozhatnánk.

Vállalkozásokba kezdhetnénk, az előállított javakat pedig eladhatnánk.


Mondhatni egy saját gazdasági rendszere is lenne a programnak.


Mindent létre lehetne hozni, pl. tervezünk egy kocsit, megvesszük az alapanyagokat és el kezdjük gyártani, majd a készletet eladjuk a játék erre kitalált felületén.


Harc is lenne, minden megkötés nélkül. Esetleg a játékélmény érdekében lennének olyan zónák ahol büntetik a fegyverhasználatot, pl. a nagyvárosok és ezeken kívül törvényen kívüli területek lennének.

A vagyonunkra pedig lenne biztosítás és ha valaki lerombolta pl. a házunk azt egy kattintásra újjá lehetne építeni.


A szabályokat megszegő játékosok pedig nem bannolva lennének hanem börtönbe kerülnek. Ahonnan akár meg is szökhetnek, de élhetik a börtönélet mindennapjait.


A kalandozások mellett pedig hagyomanyos munkákat is lehetne űzni.

Lennének NPC polgárok is, ők sem csak úgy sablon alapján, hanem pl. Legenerálnának egy városba xszázezer polgárt, ők szaporodnának, dolgoznának, lenne lakásuk stb.


Grafikailag pedig legalább a Witcher 3 vagy GTA V szintjén lenne.


A gyorsutazás pedig akár teleportálás révén is megoldható lenne, így gyorsítva a játékmenetet.


Ez jelenleg kb. lehetetlen kivitelezni, de szerintem jó lenne.


2017. aug. 2. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

"Ez jelenleg kb. lehetetlen kivitelezni, de szerintem jó lenne."


Pedig létezik már ilyen, úgy hívják, hogy VALÓSÁG.

2017. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem mar tulmegy a videojatek fogalman, mar a Sims is sok nekem neha, hogy eljatszok mindenfele szerepet, a dolgozo csaladapan keresztul a szingli urhajos noig bezarolag barmit, mikozben ott van a valo elet az ajton kivul.


Rengeteg ido lenne egy ilyen jatekot megcsinalni, nincs az az ember, aki egy egesz bolygot lemodellez neked ilyen szinten. A GTA V egy 60GBos jatek alsohangon, a terulete a te otletedhez merten elenyeszo. Hany GB lenne a jatek? Akar mar terras lenne? Hogyan szerzed meg? Letoltesz tobb szaz GB-ot, akar terrat? Vagy a fejlesztok rarakjak egy kulso HDD-re, es ugy lehet megvenni?


Nagyon reteg jatek lenne, nem jonne vissza csak a toredeke a fejelsztesnek. Es igen, egyetertek az elso valaszoloval, hogy ezt hivjak valosagnak.

2017. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez az ötlet több sebből is vérzik... Már csak a "dynamikus fizikája lenne" ötletől is mivel mindenki mást látna, mondjuk felrobban egy ház mindenki másképpen fogja látni azt hogy hogyan hullik szét.



Ezt a "játékot" rengeteg pénz,ember és idővel lehetne el készíteni és mivel folyamatosan fejlődik a játékipar így az adott játéknak is fejlődnie kell így ha 3-4év alatt sikerűl a motort megcsinálni mondjuk directX 11-be szép és jó de ha addigra kiadják a 12őt vagy a 13at már el van maradva az egész játék és csinálhatják újra...


//hasra ütésel mondtam a driectX-et//


A helyről nem is beszélve meg hogy milyen monstrum gép kell ahoz ami betőltés nékül le generál mindent hibátlanul, árnyékot, fákat, texturákat és még bírja azt is ha mondjuk a bolygó másikfelén robbangatnak amit te nem látsz nem hallsz de mégis megtörténi.

Hiba, hiba hátán folyamatosan kifagyna.


Na meg ember legyen a talpán aki egy ilyen lagg mentes szervet összehoz.

2017. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egy fillért sem adnék érte a leírásod alapján.
2017. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te aztán igazi álomvilágban élsz... Jó neked.

Kolonizálni bolygót, hogyan?

Populációnövekedés? Jah ilyen már régóta van. Random spawn generátor.

Gazdasági rendszer? Mire gondolsz.

Tudsz tervezni egy kocsit egymagad? Úgy hittem mérnökök is csak csapatban képesek ilyesmikre.

Büntetik a fegyverhasználatot? Kik büntetik?

Ha börtönbe kerül valaki, miért érdekelné, ha meg lehet szökni?

Tudtad, hogy life circle programozás NPC-knél igényes munka esetén egyesével történik?


Az helyzet hogy életedben nem hogy nem terveztél játékot, de modolni sem modoltál, hogy tudd milyen is egy ötlethez hasonlót kivitelezni.

Igazából ez ötletnek sem számít, mivel te magad írtad hogy kivitelezhetetlen.

Ötletnek úgy van értelme, ha kivitelezhető.

Értem én, hogy a játékok önmagukban a valóság felhagyását jelentik, de ezt nem a tervezői oldalon történik. Te látszik hogy csak megélsz játékokat és nem tervezel.


Ha tervezni szeretnél töltsd le a falloutot. Csinálj egy egyszerű 3 házas farmszerűséget life circle NPCkkel. Aztán majd rájössz mikről is írsz picit.

2017. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!