Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért laggol a pc?

Miért laggol a pc?

Figyelt kérdés

Több játék alatt próbáltam és ugyanaz a jelenség.(Gta5,Battlefield 1)

Tartja az fps-t pár másodpecig utána leesik,és ez megy folyamatosan.Valamikor meg teljesen szaggat.

win 7 64 bitet használok ezzel a géppel:

Processzor: I5 7500

Videókártya: Gigabyte GTX 1060 GAMING 6GB

Alaplap: Gigabyte GA-B250-HD3P

Memória: Crucial Ballistic Sport 8GB DDR4 2400mhz

Tápegység: Zalman ZM500-LX


150wattot vesz fel a gép maxon játék alatt,így a táp nem lehet gond.

Gondoltam arra,hogy a ram kicsit kevés,de kb 6gb-t használa gép a játékok alatt.

Mi okozhatja a problémát?



2017. dec. 9. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

A játék azért használ 6gb-ot mert nincs több, a maradék 2 kell az op rendszernek. Nálam is 6gb volt használva, fejlesztettem 16-ra, máris lett 11-13gb használat a 6-ból.


A tápnál nem csak a leadható teljesítmény számít, hanem a feszültség ingadozás is, amikor terhelést kap, hogyan viselkedik. Megsúgom, ennél a tápnál a kilengések az ATX szabványon kívül esnek, így akár ez is okozhatja az akadozást (nem lag, mert az internet kapcsolati probléma, az fps drop nem tartozik bele a lag fogalmába).


Hogy számoltad a fogyasztást, ráraktál egy lakatfogót?


Volt alkatrész csere az utolsó op rendszer telepítés óta? Minden driver a legújabb? Vezérlőpult-Rendszer fülben 8gb-ból 8gb elérhető (win7-nél szokott bug lenni, hogy csak 4gb-ot kezel (elérhető), hiába látja a 8-at, ezt szoftveresen vagy bios frissítéssel lehet javítani)? Merevlemez nem zúg, zörög, HD Sentinel szerint rendben van?

2017. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hőfokokat is érdemes lenne csekkolni.
2017. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségetek!


Hőfokok nem magasak,legmagasabb a vga 63-65 fok.

Előző vga-m volt a gépbe amikor ezeket a játékokat telepítettem.Egy rx580.

Most szedtem le a radeon programokat és drivereket és ettől jó lett,stabil az fps.

A 8 gb ram még elég,de fogok mellé tenni még 8gb-t.

Az felvett teljesítményt egyébként egy dugvillás-kijelzős árammérővel figyelem-Emos p5821-ezt ajánlom mindenkinek,mert olcsó és pontos.

2017. dec. 9. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Most gtx 1060 van a gépedben Radeon illesztőkkel, vagy hogy is van ez pontosan?

Nvidiának nvidia-s illesztő kell (geforce experience), radeonnak még az írmagját is le kell pucolni a gépről, ha nem törlöd re a readeonos illesztőt, az simán okozhat driver akadást..

2017. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vga csere után telepítettem az nvidia illesztőket,anélkül,hogy leszedtem volna a radeonosokat.Nem pucolta le azokat az nvidia.

Most töröltem ezeket és így már jól működnek a játékok.

2017. dec. 9. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha megy, akkor jó. Ha két féle driver van, az meg szokta zavarni szerencsétlen windowst :D
2017. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Laptopomban volt 2x8 gb azaz 16 gb kicsereltem 2x 16gb azaz 32 gb -om lett, ahogy megfigyeltem pld a far cry 6-nal volt, hogy 21-25 gb -ot is elfogyasztott belőle ugyh a 6gb az semmi manapsag, azt csereld le minimum 16-ra es minden jo lesz
2022. okt. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!