Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Xbox vagy ps4? Melyik a jobb?...

Benikovacs kérdése:

Xbox vagy ps4? Melyik a jobb? es miben?

Figyelt kérdés
2017. dec. 11. 22:40
 1/7 anonim válasza:
Nekünk Xboxunk van és az szntem jobb meg szeretm is. Az unakotesóméknak ps4ük van és állandőan lefagy és asszem 3 éves.!?
2017. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekünk Xboxunk van és az szntem jobb meg szeretm is. Az unakotesóméknak ps4ük van és állandóan lefagy és asszem 3 éves!
2017. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg az exkluzíz játékok listáját és anelyik jobban tetszik válaszd azt. Ha nem érdekelnek az exkluzív címek akkor pedig a szolgáltatások alapján dönts.


Jó tudnod, hogy mindkét gépen fizetni kell a multiért, azonban cserébe havi szinten kapsz ingyenes játékokat. Xbox-on van visszafelé kompatibilitás (játszhatsz rajta több x360 címmel, és egyre több xbox classic játék is elérhető), illetve itt elérhető az EA Access és a Gamr Pass (ezek előfizetős szolgáltatások, ahol olcsón, játszhatsz több tíz játékkal).

Illetve sokak szerint az Xbox Live is stabilabb mint a PSN. Amit még az Xbox javára írnék az a Play Anywhere, ez azt jelenti, hogy ha megveszel egy játékot Xbox-ra az PC-n is játszható lesz. (Nem mind, de a honlapon van egy lista.) Ezen felül pedig korai hozzáférés is jelen van ezen a konzolon, Game Preview néven.


PS-en viszont több az exkluzív cím, melyek többsége kiemelkedő minőséget képvisel, ami már önmagában elég érv a vásárlás mellett. (Legalábbis én emiatt fogok PS-t venni a PC-m mellé)

Továbbá ha fontos a VR élmény, akkor szintén csak a PS jöhet szóba a konzolok közül. Itt is folyamatosan javul az online szolgáltatás, a PS+ mellé is egyre jobb játékokat adnak.


A kontroller is fontos lehet, ez viszont egyéni preferencia kérdése, nekem egyikkel sincs bajom, de a PC-n egy Xbox One kontrollert használok, ami nagyon kényelmes, akár több óra játék után is.


Amúgy ha van PC-d amin tudsz játszani én PS-t vennék, mivel a Microsoft exkluzívjai vannak PC-re is.

2017. dec. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 3-as nagyon jól leírt mindent: Több szempontból érdemes megvizsgálni, hogy melyik konzolt akarod, mert MINDKETTŐ NAGYON JÓ. Meg vagyok lepve, hogy még nincsenek itt fanboyok.


Én annyit fűznék még hozzá, hogy a jövőben kérdéses a Playstation visszafele kompatibilitása. Ezt azért fontos kihangsúlyozni, mert ha most felhalmozol egy nagy PS4 játékkollekciót, elképzelhető hogy a következő PS5-ön nem fogod tudni játszani őket, mivel ők (az E3-as interjú alapján) hülyeségnek tartják az egészet, és inkább eladják újra ugyanazokat a játékokat, amiket megvettél, a következő generációra. Tehát PS4-en 2013-tól tudsz játszani, Boxon 2006-tól, persze nem minden X360-as cím található még meg. Ha gyűjtöd a játékaid és nem akarod hogy elveszítsd őket évek múlva, akkor érdemes várni egy PS4-el, és meghallgatni mégis mit tervez a Sony ezzel.


VISZONT PS4-re valóban több exkluzív cím jön ki, a kérdés már csak az, hogy zavar e, hogy csak az adott generációra vásárolsz játékot, és érdekelnek e az exkluzív címek?


Nekem van erős PC-m, és mégis Xbox mellett döntöttem. HA egy játékot megveszek, nem akarom kukázni, PC-n is azzal játszok amit akarok, a régi játék nem zavar, egy konzoltól is elvárom ezt. De ezt a te igényeidnek megfelelően kell mérlegelned.

2017. dec. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tényleg nincs külünbség, nézd meg melyikre milyen játékok vannak. én tavaly karácsonyra vettem magamnak xbox one s-t, nem bántam meg. sokat gondolkodtam, melyik legyen, de engem nem érdekelnek a ps exlusiv játékai, nekem fifa kellett (van mindkettőre) és autós játékok, főleg a forza horizont és motorsport érdekelt, de ez csak xboxra van. és maga a fehér xbox one s jobban is tetszett, nem mellesleg fifa 17-et adtam hozzá (tavaly decemberben). azóta is fifaval játszom csak 18-al, és autós játékokkal.


most az xbox one-hoz akár 3 játékot is adnak, tudsz választani a gépcsomagok között. azért az sem felejtsd, hogy átlagban egy játék 20 000 ft.

és persze ott az ea acess, tele sportjátékokkal havi 1000 ft-ért (vagy évi 6000 ft), és a game pass, több mint 100 játékkal havi 2500 ft. én csak télre aktiváltam, de nagyon tetszik, hiába tavalyi játékok.


én xbox mellett vagyok, ha úgy alakulna, ismét ezt venném.

2017. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolók szépen leírtak mindent , én annyit fűznék hozzá, hogy ha nincs pc-D akkor akár érdemes elgondolkozni mind a kettőn. Pl egy ps4 slim/pro újonnan és egy használt box forzázni/régebbi játékokkal tolni. Vagy fordítva , ahogy tetszik.

Persze ha belefér a keretbe.

2017. dec. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy kis kiegészítés az előttem szólóhoz! :D


Viszont ha mindkét konzolod megvan, el kell dönteni melyikkel akarsz multiplatformokkal játszani, mivel eléggé kellemetlen két konzolra külön Goldot fizetni. Az Xbox One X miatt jelenleg a Box éri meg legjobban a multit. De ez is változó, One S és PS4 között meg az dönt, amelyik épp szimpatikusabb.

2017. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!