Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Várható PUBG leértékelés a...

Várható PUBG leértékelés a steam karácsonyi vásáron?

Figyelt kérdés
Mert ha kizart akkor megveszem ma, de ha van rá esély akkor megvárom...

2017. dec. 15. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Toplistás, rekordokat beállító játék, az ilyeneket nem árazzák le mert anélkül is veszi mindenki mint a bolond. Summer Sale-en sem volt leárazva, most sem várható ez.


Ha bírsz egy hetet várni akkor várj. Most amúgy is dec. 21-ig ingyenes a H1Z1, az is battle royale.

2017. dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a karácsonyi vásár alatt van egyaltalán olyan játék amit nem áraznak le egyáltalán?
2017. dec. 15. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, egyiket sem a Valve árazza hanem a játék kiadója/készítője. Egy játékot akkor szokás leárazni ha már nem veszik teljes áron, ilyenkor lejjebb viszik hogy aki az akcióra várt (vagy impulzusvásárló és bármit megvesz mert nagyon jó ára van), az ismét növeli az eladásokat és a bevételt. Ilyenkor jellemzően az akcióban levitt árat behozza az a vásárlás mennyisége, és így is megéri eladni.


Viszont egy olyan játék aminek a népszerűsége stabil, főleg ha még növekedik is és teljes áron is eladási rekordokat dönt, ott senkinek nem érdeke hogy olcsóbban adják. Megveszik 30 euróért? Igen. Akkor addig nem fogja leárazni amíg látványosan nem fogynak az új vásárlók.

2017. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én azt hittem, hogy ez úgy működik, hogy egy sikeres jatékot alapvetően is áron felül árúlnak, mivel úgy is megveszik és akkor néha (amikor szinte minden jatékot) jelképesen leértékelik, mondjuk 10%-al az "impulzusvásárlóknak" és ezzel növelnek az eladásokon (szerintem). Mivel szerintem nagyon sokan hezitálnak, hogy megvegyék e és ez amolyan utolsó csepként meggyőzi Őket.

Meg az is biztos jó, ha bekerül a leértékelt listába, hiszen sokan eleve csak onnan szemezgetnek...


Igazából mostmár kivancsisagból megvarom azt az 1 hetet, de azért köszi a válaszokat tényleg!

2017. dec. 15. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!