Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak szerintem megy el sok...

Csak szerintem megy el sok játékgyártás a tucat felé egyre inkább?

Figyelt kérdés

Régebben rosszabb grafikával kiváló ötletek, játékélmény valósult meg. Manapság már pont fordítva. Legyen 4k és kész, sok játék ebből megél. Nem kell se sztori, se újítás, sok sablont a 4k elviszi.

Persze van 1-2 kivétel, de nagyon ritka.



2017. dec. 23. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudod manapság a nagy "gaymer"-eknek többet számít a grafika, mint a játékélmény, emellett a multiplayer-t részesítik előnyben. Egy játékot, amit alapjáraton multira terveznek (főleg lövöldözős, egyéb gyilok játékok), általában kevesebb sztorit kap, hiszen az csak egy "kiegészítő szál", a hangsúly még mindig a multin van.


Erről nem csak a gyártó tehet, hanem a vásárlói kör is. Ha erre van igény, ezt fogják gyártani, akár tetszik, akár nem. Sajnos ez ilyen bicikli. A másik, nagyot merni és újítani megint nehéz. Egy komolyabb játékcím, mint a GTA5, vagy Witcher 3, Assassins Creed részek stb 2-3 éven át készülnek. Előre be van fektetve 2-3 évre a pénz. Értelem szerűen a gyártó is inkább fektet biztos alapokra, ahol várható a megtérülés, mintsem egy vad, új ötletre, ami vagy bejön, vagy elvérzik. Ha elvérzik, akkor viszont gyakran több tíz milliárd forintokról beszélünk, ami nem aprópénz.

2017. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Válogatni kell, a független fejlesztők és a kisebb kiadók munkásságát érdemes követni, illetve szelektálni az AAA címek között, mert ott is akadnak még jók.
2017. dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne csak Assassin's Creed-ben vagy Battlefieldben gondolkozz, milliónyi más játék van az AAA címeken kívül is, és nem csak indie téren. Idén különösen sok kiváló történettel, hangulattal vagy játékmechanikával bíró játék jelent meg:

Nier: Automata

Hollow Knight

Pyre

Battle Chasers: Nightwar

Wulverblade

Horizon Zero Dawn

Resident Evil VII

The Surge

Styx: Shards Of Darkness

What Remains Of Edith Finch

Hellblade: Senua's Sacrifice

Persona 5


És még nagyon sok más...

2017. dec. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem én hogy multira van kihegyezve, és értelemszerűen ha multiba belemegy 10 óra legalább akkor inkább mint single 10 óra, DE!


Multiban sincs semmi újítás. Főleg AAA-s játékoknál.

Igen tény és való hogy be kell fektetni, de régebben is be kellett.

Nem értem mit tudnak venni az emberek manapság a 123. COD-on, és igen ott van a witcher amiben benne van a munka de eredmény is van az biztos.

Sajnos manapság már nincs meg az az érzés számomra ami arra vinne hogy játékokat vegyek... lehet felnőttem, de nem is élvezem a mai játékokat csak 3-5 óráig leköt és megunom, mert annyiszor láttam már ugyan ezt...

XP, perk, talent semmi kreativitással, inkább csak az előző részből átemelik.

2017. dec. 23. 22:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne felejtsd el, egyre lustább is lesz az ember. 3 gombot nyomogatni messze egyszerűbb, mint egy komplett kidolgozott rendszert betanulni.

Lásd Dragon Age Inquisition. Nagyon kedvelem a sorozatot, megvettem a játékot egy leárazáson, majd 2 hónapig hozzá se nyúltam. Miért? Mert kellett rá egy hosszú hétvége meg kb 15 óra, mire kiismertem a craftot, az ahhoz kapcsolódó anyagokat, a harcrendszert, az irányítást, mindent. Ehhez bizony le kellett ülni és be kellett seggelni, nincs mese.


Szerinted egy kis már elnézést a kifejezésért, de "takony" kölyöknek lesz erre késztetése? A többségnek biztosan nem és inkább meg se veszi vagy visszaadja, mondván rossz a játék. Ezzel máris esett az eladás és a bevétel.

2017. dec. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!