Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » UNO-ban milyen szabálya van...

UNO-ban milyen szabálya van annak amikor lehetséges egyszerre több kártyát is letenni, és mikor lehet a másik lépésébe belevágni…?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Sokaktól hallottam, hogy úgy játsszák az UNO-t, hogy mikor valaki jön akkor meg lehet csinálni, hogy beleszólunk a másik lépésébe és szóval valahogy közbe lehet vágni úgy is, hogy nem mi jövünk.

A másik amit hallottam, hogy sokan úgy játsszák, hogy egyszerre akár több kártyát is le lehet tenni… Ezt egyáltalán nem tudom… most akkor az van, hogy ha csak piros lapom van, akkor letehetek mindent … .vagy csak az ugyan olyan kártyákat lehet letenni, mondjuk 2db piros 8-asom van, akkor az ugyan az… és mi a helyzet a fordító, meg + lapokkal….

Akárhol kerestem neten semmilyen ezekre vonatkozó szabályt nem olvastam, mégis már többektől hallottam hogy így játsszák… Azt gondolnám,hogy ez a hivatalos játékszabály, csak éppen a legtöbben leegyszerűsítve, nyugisabban játsszák…


Nektek mi a tapasztalatotok? Ha ti is használjátok ezeket a szabályokat, akkor nálatok pontosan hogyan néz ki, mikor mit szabad csinálni?


Előre is Köszönöm az rendes válaszokat



2017. dec. 28. 22:23
 1/2 anonim válasza:
Mi nem szólunk bele a másik menetébe, egyedül akkor, mikor kimenne, de az utána jövőnek +4-es kártyája van (ha ketten játsszák) akkor visszahívhatja a játékba, de pl. paklicserével nem lehet ezt eljátszani. A többet letenninél én annyit hallottam, hogy ha ugyanaz a szám, de más a szín, akkor 3 eltérőt letehetsz, pl piros, kék és zöld 3-as, de már nem így játszunk mi sem. A szabályt betartani a legjobb és nem akciózni abból nincs vita. :D
2017. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokat UNO-zunk, különféle társaságokban, és ahány ház, annyi szokás. Alapvetően az általános megegyezés az, hogy számra számot többet is le lehet tenni, a saját körünkben. (Pld sárga 8 volt az utolsó letett lap, mi jövünk, van több 8-asunk is, mindet le lehet tenni, és az számít a hívásunknak, amit utoljára teszünk le.) De ezt illik előre megkérdezni a játék elején, hogy az aktuális társaságban mi a háziszabály erre. Van aki nem eszerint UNO-zik, de pld a Makaó játéknál (ami az UNO-ra a legjobban hasonlít,) általánosabb hogy igen.


Olyanról még nem hallottam, hogy bele lehet vágni más körébe. Ez egész biztosan nem valami elterjedt dolog.

2018. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!