Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Honfoglalóban ti ezt fair-ne...

A Honfoglalóban ti ezt fair-nek tartjátok vagy nem?

Figyelt kérdés

Némelyik játékos teljesen ki van akadva azon, ha várazok, szerintük ennél szemetebb dolgot csinálni se lehet... Szerintem meg nem véletlenül van ez az opciója is a játéknak. Sosem szoktam az utolsót várazni, csak azért hogy én legyek az első, mindig a nálam erősebbet várazom. A másik dolog a segítségek. Ha olyan elítélendő dolog segítséget használni, akkor vajon a játékkészítők miért így tervezték a játékot? Ettől függetlenül ha egy gyanúsan jó választ adok, gyakran azt kapom, hogy csalás, mert biztos segítséggel tudtam.

Még egy kérdés, ti 400 pontos megyét támadtok, vagy csak 200-asat? Ez is olyan, amin párat felháborodnak.

Csak én vagyok úgy, hogy amit a játékszabály enged, azt felháborodás nélkül lehetne használni?



2018. jan. 17. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem szeret veszíteni, ennyi.

Én nagyon régen honfoglalóztam, de akkor mindig a több pontot érő megyére repültem rá, hiszen azért több pont. Illetve várazás se ritka.

Ha játékelem és egyértelműen nem hiba kihasználás, miért ne lehetne?

Persze attól másoknak még fájni fog, de miért foglalkozol vele?

2018. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak egyszerűen rosszul esik, amikor az üzenőablakba írják, hogy nem vagyok fair, szemét, meg bunkó vagyok. Ha engem leváraznak, én is puffogok, de kilépek, és új játékba kezdek anélkül, hogy elküldtem volna a várazót az anyjába.
2018. jan. 17. 15:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez minden online játékban így van. Az emberek nagy része nem tudja elfogadni, hogy egyszerűn csak veszített. Ennek számukra mindig van valami oka, pl.: unfair ellenfél, csalás.
2018. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
A Honfoglaló akkor ért véget jó játéknak lenni, amikor bevezették ezeket a sportszerűtlen (mert az) segítségeket. Nem attól lesz fair, hogy a játék engedi. Ez csak azt mutatja, hogy a játék az unfair játékot propagálja. Már csak azért is unfair, mert a segítségek végletek nélkül vásárolhatóak, tehát ha valaki fizet, az gyakorlatilag az összes kérdésre rányomhatja a segítséget, így - kitaláltad - unfair előnyre tesz szert (arról nem is beszélve, hogy kiveszi a kvízjáték 'kvíz' részét). A várazást én sem szeretem, egyrészt elveszi az értelmét a teljes játéknak az, hogy az utolsó körben a várazás dönti el úgyis a játékot, másfelől egyszerűen parasztságnak tartom azt, hogy véget vetnek valaki játékának az első körben. Nyerni meg veszíteni egy dolog, de legalább engedjük végigjátszani a másiknak. Úgy senki nem tud veszíteni, ha igazából játszani sem hagyták. Persze a probléma nem az, hogy egyesek ilyen eszközökkel élnek. A probléma, hogy a játékot magát ilyen irányba vitték el, és teljes mértékben a készítők sarasak. Volt egy jó kvízjáték, és elvitték egy Pay2Win förmedvény felé, mert megérezték a pénz szagát. Hát, jó nekik.
2018. jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan marhaság, mint egy FPS-ben rinyálni azért, mert valaki shotgunt vagy snipert használ, mert az "csalás", meg "unfair". Ha benne van a játékban, akkor lehet használni. Ha valaki nem képes alkalmazkodni, akkor lehet másik játékot keresni.
2018. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Először is vártámadás: Én nem szoktam várazni, mert nehezebben tudok pontokat szerezni, de ez is a játék része.

Modszorra segítségek: Én nem szoktam segítséget használni és én se szeretem, ha használják, de ez is már a játék része.

Harmadjára 400 pontos megyék. Én is inkább azt támadok, mint egy 200 pontos megyét.

2018. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

#5 Inkább olyan, mint egy forgótáras távcsöves puska, amit megvehetsz a bankkártyád kontójára. Valami akkor lesz fair, ha egyenlő esélyeket teremt. Ha meg tudod venni a győzelmedet (márpedig a segítségek ész nélküli spammelése kb ezt jelenti), az nem egyenlő esély, sőt orbitális baromság egy kvízjátékban. Arról meg, hogy lehet más játékot keresni: Nem is játszok a Honfoglalóval, amióta ilyen. Viszont szerettem ezt a játékot, az EREDETI Honfoglalót. Természetesen dühít, amit tettek vele, ahogy meggyalázták.


Szerinted ha a futball szabályzatát úgy módosítanák, hogy a gazdagabb csaaptok több játékost tarthatnak a pályán, az fair lenne? Benne lenne a szabályban. Fair lenne?

2018. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem korlátlan mennyiségű segítség van egy játékban, csak játékonként 1-1 segítség típusonként. Így ha mindenki elhasználja a játék során az 1-1 segítségét, akkor az már rögtön fair, hiszem mindenki használhatja, nem csak bizonyos játékosok. Segítséget pedig mindenki kap. Plusz segítséggel is ugyanúgy félre lehet lőni, simán lehet az is téves, mert nem mindig ad pontos választ, de döntöd el, hogy elhiszed vagy nem.
2018. jan. 18. 19:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem fair a várazás, miért ne? Bár idegesítő tud lenni, akinek az a fixa ideája, hogy csak várazik.

A segítség szerintem marhaság, én épp emiatt hagytam ott a játékot...

2018. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszenek az új elemek, tök sok mindenre tanítja a fiatalabb korosztályt, pl sokkal jobban megéri az épületek fejlesztésére gyűjteni, mint elkölteni közvetlenül segítségre, tehát megtakarításra sarkall. A másik, hogy a segítségek száma függ a játékmódtól. Ha nem szeretnéd, hogy a segítségek jobban domináljanak, akkor válaszd a hosszú hadjáratot, ott 2x annyi a kérdés, mint a villámháborúban.


Én eg dolgot nem tartok fernek, ha valaki minden ok nélkül szapulja a másikat. Épp ma volt egy játékom, az elején köszöntem, mindig a legerősebbet támadtam, aztán az a ki nyert, a végén odalökte hogy "két bunkó renick"... Na ezt még értelmezni sem nagyon lehet. Tiltottam is a pitsába. Legközelebb vele biztos nem leszek fair. (Ami ugye nehéz, mert szerintem minden fair :D )

2018. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!