Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért állitják az emberek...

Miért állitják az emberek hogy 60fps felett nincs érzékelhetö különbség?

Figyelt kérdés
aki már tapasztalta annak egyértelmü, hogy pl CS ben 60hzes monitoron is mekkora kulonbseg van 60-100 esetleg 200 fps között, azokrol nem is beszélbe akik állitják, hogy nemis lehet ennél többet látni, söt olyat is láttam, hogy max 30at lehet látni... azt ehhez képest még a 144hzes monitoromon is lehet látni a kulonbseget 144 és 300fps között, szóval ez eleve velös baromság, mégis az emberek 90%a ugy vélekedik erröl, hogy ez igy van, és a 200 feletti fpsek csak parasztvakitás stb... azzal egyetértek, hogy single játékban elég lehet 60fps, és nem lesz zavaro, de reflex fps be simán érezni ezeket a számokat. szerintetek miért ragaszkodnak ehhez az emberek??? illetve aki arra magyarázatot adna, hogy amugy miért látni kulonbseget 60és 100fps közt 60hzes monitoron vagy 144 és 300közt 144hzesen azt kulon megköszönném, mert amugy magam sem tudom miért van igy, csak a tapasztalataimra tudok hagyatkozni
2018. jan. 22. 22:25
 1/7 A kérdező kommentje:
De kb úgy képzelem el, hogy ezt hallották először, így ezt veszik alapigazságnak, mint kb hogy a fű veszelyes kabitoszer, meg az alkohol az jo. Ezt mondja mindenki es akkor a többi birka mögé kell álni, az nem számít, hogy mi az igazság..
2018. jan. 22. 22:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog van, amit ki lehet emelni.


Az egyik, hogy a monitor egy fix frissítési rátával dolgozik, másodpercenként teszemazt 60-szor frissít képet. Ugyanakkor a videokártya is kinyom magából másodpercenként valamenyni framet. A probléma, hogy a vidikártya nem akkor nyomja ki a framet, amikor a monitor azt megjeleníti, így a a frame generálása és megjelenítése között eltelik egy kis idő. Értelemszerűen, minél több framet nyom ki a videokártya, annál kisebb lesz az eltérés, ergo annál 'frissebb' lesz a megjelenített frame (ez ugyanakkor növeli a 'screen-tearing' kockázatát is, vagyis hogy a kép frissítése KÖZBEN generál a videokártya új framet, és a kép felső fele még a régi frame lsz, az alsó fele meg már az új)


A másik aspektus pedig, hogy az input feldolgozás szorosan összefügg a framerate-el. Minél sűrűbben generálsz új framet, annál sűrűbben van kliens oldalon feldolgozva az input, aminek következtében simábbnak fog érződni az irányítás is.


Mindenesetre én azt vallom, hogy noha érezhető különbség van, sokan betegesen rágörcsölnek az fps-re, és azt várják, hogy majd attól lesznek pro játékosok, hogy megvan a fix 300fps. Ileltve pontosítok, azzal hitegetik magukat, hogy azért NEM pro játékosok, mert nincs meg.

2018. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kész, a második TÖKÉLETESEN leírt mindent. A második bekezdés a nagyon fontos itt: Van olyan játék (rendszerint rosszul portolt vackok) ahol már az 57-58 FPS is lassúnak érződik, mert input laggot tapasztalsz.
2018. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A masik dolog meg kb a jatekostipus lenne.

Tobbnyire a CS jatekosok vannak megaldva a soksok fps-el. Aki meg mas mufajokkal jatszik, azzal vitatkozhatsz holnap reggelig is, mert az o jatekaban nem szamit annyira az fps, igy biztosabb hogy a shooterekben is csak fel van fujva a dolog. Foleg hogy nekem is rengeteg oram van a korabbi CS-kben, es az akkori potato pc-ken senkit sem erdekelt az fps, megis nagyon jol tudtunk szorakozni, a mostani jatekosok tobbsege meg e-pen meregetni tud csak.

2018. jan. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én skillbe mérem a játéktudást nem fpsbe de bizton állítom hogy nem hoznám ugyanezt a szintet 100fps el... persze ha minsenkinek annyi van mint regen es jo a tarsasag a szorakozas mindenhogy garantalt :)
2018. jan. 22. 23:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hoznád ugyanazt a szintet 100fps-sel akkor lehet neked 3000 fpsed akkor se leszel jó játékos. Ennyi.

Az meg gáz, ha ilyen témában muszáj volt beleerőltetned a ,,a fű nem rossz, az alkohol az igazi rossz" témát.

2018. jan. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

miért gáz?

szerintem teljesen jó példa volt rá.

2018. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!