Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért vannak FPS dropok a...

Miért vannak FPS dropok a "The Witcher Enchanced Edition Director's Cut" játékban amikor megvan hozzá az ajánlott gépigény? Hogyan oldjam meg a problémát?

Figyelt kérdés

Ma vásároltam meg a játékot GOG-on, persze csak miután megnéztem hogy futna-e a gépemen. Bár nagyon régi gép ez már, azt szűrtem le a gépigényéből hogy az ajánlott megvan hozzá.


A kamerát forgatva, az átvezető videókban FPS dropokat észlelek, amik közepesen súlyosak de így nekem játszhatatlan a játék, pedig minden grafikai beállítást amit csak találtam a játékban levettem minimumra.

Kipróbáltam futtatni a játékot WinXP SP2 kompatibilis módban, 640x480-as rezolúcióban, tiltottam a vizuális témát (Disable visual themes), tiltottam az asztal kompozíciót (Disable desktop composition) de ekkor sem javult meg, ugyanúgy droppolja az FPS-t ha mondjuk fényből sötétségbe megyek, lámpa kerül mögém, átvezető videó van.

Van valami esély arra hogy ki tudjam küszöbölni ezeket az FPS dropokat?


CPU : AMD Athlon II X2 215 (2.70 GHz)

RAM : 4 GB

GPU : ATI Radeon HD 5400

DX : 11.0

OS : Windows 7 Ultimate SP1 64-bit



2018. febr. 7. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
azért dropol, mert kevés a 4GB ram, csak a játéknak kéne vagy 2-3GB, míg az op rendszered kapásból lezabál jó 2-2,5GB-ot, így ramot kell bővíteni.
2018. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy érzem mindenkinek ez a válasza mindenre, hogy nincs elég ram, bővítsed!

1 GB-ot foglal a rendszer, tehát 3 megmarad a játéknak, illetve pont ennyi probléma volt az FPS-sel amíg 2GB-ot használtam és nem bővítettem 4-re.

2018. febr. 7. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
pedig vagy a ram vagy a vram betelik, lehet választani :D
2018. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[Task Manager]

RAM használat játék futtatása közben (minimum beállításokkal) :

3GB-ból 500-600MB


[Task Manager]

RAM használat játék futtatása közben (maximum beállításokkal) :

3GB-ból 700-800MB


[GPU-Z]

vRAM használat játék futtatása közben (minimum beállításokkal) :

512MB-ból [Dedikált=100MB] [Dinamikus=45MB]


[GPU-Z]

vRAM használat játék futtatása közben (maximum beállításokkal) :

512MB-ból [Dedikált=170MB] [Dinamikus=80MB]


(Ezek a maximum értékek amiket elért a játék, felfelé kerekítve.)

2018. febr. 7. 18:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve megjegyzem: ezeket zárt térben mértem.
2018. febr. 7. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!