Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tera vs blade and soul?

Dorten kérdése:

Tera vs blade and soul?

Figyelt kérdés
Egy f2p mmorpgt kerestem, rabukantam ezekre.. Mivel mindkettő új, ki is szeretném próbálni mind kettőt, de sok időbe telne míg el érnék a "zamatos" részükhőz.. Ezért azt szeretném ha pro és contra kat kapnék a kettőről.. Játék menet, monoton e vagy sem, játékosok száma, élvezhetőség, kihívás, pay to win vagy sem..

2018. febr. 12. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindkettőt próbáltam és egyik sem új már.

Amíg fejlődsz szerintem mindkettő élvezhető, addig jönnek az újdonságok, felfedezés stb... Végjátékra ezek szépen ellaposodnak, és onnan már p2w mindkettő, max szinten durva hátrányban vagy, pvp esetén kb a gyakorlóbábu szintjét hozod gazdagékkal szemben.

2018. febr. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. A nyugati MMO-kban a szintezés csak időhúzás, amíg el nem éred végre az endgame-et, és ott kezdődik az igazi játék. A koreaiaknál pont fordítva: nem ismerek olyat, amelyikben a maximális szint elérése után még bármit tartogatna a játék a skinek gyűjtögetésén kívül.
2018. febr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, és akkor egy nyugati mmorpg-t mondanátok, mert hosszú távra szeretnék egyet, és mind mondtátok az end game utáni dolog lenne számomra is izgalmasabb.
2018. febr. 12. 08:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Guild Wars 2 kiegészítővel, azt egyszer kell megvenni de megéri.
2018. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elder Scrolls Online is jó választás, szerintem végig érdekes, kevés idővel egyedül is élvezhető.
2018. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt "van" egy jó koreai mmo, Lineage 2 a neve régen nagyon jó volt. Amíg előfizetéses volt remek volt, ott volt igazán end game, a legjobb amit valaha mmo-ban láttam.

Sajnos mára a profitért "p2w" lett belőle.

2018. febr. 13. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés MMO van, ami nem a tipikus "egy adott/választott frakció tagja vagy" kliséről szól, ahol van egy globál történet, és csinálsz valamit, hanem egy nagyon jól kidolgozott sztori középpontjában állsz, egy általad létrehozott karakterrel. A Blade and Soul pont ilyen. Létrehozod a karaktered, ami lehet nindzsa, kardforgató, mágus, kungfu mester, stb..(próbáltam magyar megfelelőt találni a kasztokra), férfi/nő, fiatal/öreg, jóképű/torz, stb... Kinézet szempontjából is rendesen testre lehet szabni, illetve ahogy írták, a fegyver képességei nem jönnek a skinnel. A legerősebb kard is nézhet ki úgy, mint amit az első küldi után kapsz jutalomként. Lehet variálni. Ugyanígy van a ruhával is. PvP terén kicsit problémás, mert nem valami jó a balansz a kasztok közt, viszont egyáltalán nem mondanám p2w-nek. Beismerem, nagyon gáz vagyok pvp-ben, de azért nem tartom reménytelennek. :D A harcrendszerét én imádom, mert nem arról szól, hogy össz-vissz 10 gomb, amit nyomkodsz a skillekhez, illetve nem ész nélkül csapkodod a bal egérgombot a támadáshoz, hanem ahogy tanulod a skilleket, azokat kombinálod, és így elég látványos támadásokat lehet produkálni. (És nem attól látványos, hogy szép a tűz, hanem hogy pörgős, és élvezet nézni még akkor is, ha vesztésre állsz.) Endgame terén szintén nem értek egyet az előttem szólókkal. A sztori elég hosszú, és kissé talán vontatott, de folyamatosan fenntartja az érdeklődést azok számára, akik először játszák. Már a "prológusban" kiderül, hogy kb. miről fog szólni a történet, és ha kellően beleéled magad a karakter helyzetébe, akkor gyakorlatilag odaragaszt a géphez, aztán a játék közepe táján egy olyan fordulatot vág eléd, hogy a szemed is ketté áll. :D Barátokból ellenségek, és fordítva, tanítványból mester, stb... :D De nem akarom lelőni a poént. Nem vagyok nagy mmo-s, és nem is játszottam túl sokkal, mert az ingyenesek közül majdnem mind a korábban említett "nagy globál sztori, de csak egy vagy a sok közül" történetre épít. A Blade and Soul viszont gyakorlatilag egy singleplayer játék, ahol a sztori küldetések egyedül is kényelmesen végigjátszhatók(egyébként ezeknél van rendes szinkronhang, és nem csak az átvezetőnél, amik egyébként szerintem nagyon jók), és rengeteg mellékküldetés, amiből sok naponta ismételhető, és ezeket barátokkal a legcélszerűbb megcsinálni a nehézség miatt. Vannak dungeon boss vadász küldetések, ahol 4-5 fős csoportokban mennek átlagban, illetve world bossok, ahol kb. akkor van esélyed, ha az egész szerver odagyűlik, illetve vannak frakcióküldetések is, ahol az ellenséges frakcióban lévő játékosok ellen játszol, és ha ezt unod, akkor ott a hagyományos pvp aréna is. A pvp-ről még annyit kell tudni, hogy csak ellenséges frakciók közt lehetséges, ha nem az arénában vagytok. Pl. aki kalózruhában van, az megtámadhat olyan játékost, aki a városi őrség ruháját viseli, de olyat nem, aki csak egy sima kosztümöt visel.


Összefoglalva: Nem azt mondom, hogy ez a világ legjobb mmo-ja, de bőven van benne lehetőség az egyedül kalandozó, és a bandában tomboló játékosok számára is. A történet kidolgozott, és a játékosról szól, nem a világról(illetve nem csak arról), és a grafikája is gyönyörű még a mai mmo-khoz képest is.(plusz pont annál, aki szereti az animéket. :D )


Szóval szerintem hibát követsz el, ha nem próbálod ki, tekintve, hogy ingyenes, és úgysem vesztesz vele semmit. :D


Illetve mint mondtam, nem állítom, hogy ez a legjobb mmo, de azt igen, hogy ennél jobban egyiket sem fogom szeretni. :P :D Szóval jó szórakozást! :D


Ui.: Bocsi, de a Tera-t nem ismerem, ezért nem sikerült egy összehasonlító elemzést produkálnom, csak egy ajánlást. XD

2018. febr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!