Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a különbség a Fullscreen...

Mi a különbség a Fullscreen és a Fullscreen windowed között a játékokban?

Figyelt kérdés

pl. pubg-ban a fullscreen windoweedben is teljes képernyő, de akk mi a különbség?

több fps?

vagy mi??


2018. febr. 22. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a fullscreen esetében az egeret nem tudod kihúzni a képernyőről, míg fullscreen widowed-nél ablakos módban vagy a monitor felbontásán, azaz simán ki tudod húzni az egeret a játék területéről (ez 2 vagy több monitornál lehet hasznos, ha közben mást is csinálsz, pl filmet megállítani, elindítani stb).


Ahol egérrel forogsz és mozogsz körbe, ott nem ajánlott a widowed, mert kihúzod a játéktérből kattintasz (lőnél) és letálcázza a játékot, aztán mire visszalépsz meg is haltál kb.

2018. febr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
illetve még egy fontos dolgot meg kell említeni, ablakos módban több erőforrást igényel a játék futtatása, hiszen bármikor letálcázhatod, jobban terheli a gépet, így krumpli PC-knél szintén nem ajánlott.
2018. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

értem. akkor ez mire jó igazából?

kevesebb fps-meg minden, nem értem mire jó ez a windowed potato racingezés

2018. febr. 22. 19:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Fullscreen a jobb, ha játék közben nem akarsz más műveletekkel foglalkozni (pl. intro közben gyors megírni egy mailt, vagy megnézni egy weboldalt/doksit, másik zenét betenni, számológéppel kiszámolni valamit...).
2018. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

koszi a válaszokat


de akkor a windowed mire jó.....

2018. febr. 22. 19:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Windowed-nál látszik az ablak kerete, borderless windowed/fullscreen windowed esetén meg nem. Én két monitornál minden játékot borderless windowedban játszom.
2018. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

miért van két monitorod? streamer vagy?

adsz linket, bekövetnélek!

2018. febr. 22. 22:28
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem is 2 monitorom van, szimplán hosszú töltésnél, átvezetőknél gyorsabban lehet váltani a másik monitorra, pl én filmezek, ha lemegy, akkor berakok újat, de előfordul hogy emailezek vagy szimplán neten böngészek közben.
2018. febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 'sima' fullscreen egy külön display-t foglal el magának, ez látszik is hogyha pl le akarod tenni tálcára, hogy kell egy kis idő, míg átvált, mert a játék dedikált kijelzőjéről át kell váltani arra a kijelzőre, amin a wiindows van megjelenítve.


A windowed/vagy borderless fullscreen pedig lényegében egy blakos módban futtatja a játékot, ami ugyanúgy fullscreennek tűnik. Mivel ugyanazona kijelzőn van megjelenítve, így könynedén tudsz ablakot váltani, ami nem csak akkor előnyös, ha több monitorod is van. Lényegében pont ugyanazok az előnyei, mintha sima ablakos módban játszanál, annyi a különbség, hogy kinézetre ugyanolyan fullscreen-nek tűnik. Cserébe viszont mivel nincs dedikált display, hanem a windows számára fenntartott display-en osztozkodik, ezért némiképp magasabb lesz az erőforrásigénye.

2018. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az érthető, és jó válaszokat!
2018. febr. 23. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!