Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit fejlesszek a gépemen?

Mit fejlesszek a gépemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy megközelítőleg 6 éves PC-m, amelyen már egyértelműen nem lehet játszani a mai játékokkal türthető körülmények között. Szeretnék vásárolni bele egy-két új alkatrészt, hogy legalább elérjem a 30 FPS-t a játékokban.


A gépem felépítése: CPU: Intel Pentium G620, 2.6 GHz, Dual Core

GPU: AMD Radeon HD 6670, VRAM: 2034 MB, DX12

RAM: 6 GB

Alaplap: Gigabyte H61M-DS2

OP. Rendszer: Win 10 Pro 64 Bit



Pár játékban az FPS számok:


Watch Dogs - Átlagban 20-25 FPS, mikor autót vezetek, akkor néha leesik 15-re. Legalacsonyabb grafikai beállítások és alacsony felbontás.

Grand Theft Auto V - Akár 50 FPS-el is lehet játszani Medium grafikai beállítások mellett, viszont a pályát késve tölti be, ezt tudom, hogy a Dual Core miatt van.

Far Cry 4 - Kb. 30 FPS, legalacsonyabb beállítások mellett.

Rainbow Six Siege - Stabil 30 FPS, legalacsonyabb beállításokkal és alacsony felbontással.

Arma 3 - Az eddigi maximum az kb. 60 FPS, legalacsonyabb beállításokkal, 100%-os Samplinggel.

Shadow of War - Max 25 FPS, legalacsonyabb beállításokkal, alacsony felbontással.

The Crew - Átlagban 30 FPS, városokban leesik akár 15-re is, legalacsonyabb beállítások, Config fájlban az árnyékok teljesen kivéve, alacsony felbontással.

Mafia 3 - Max 20 FPS, legalacsonyabb beállításokkal és felbontással.

Mad Max - átlagban 30 FPS, alacsony beállításokkal.

Dying Light - 25-30 FPS, legalacsonyabb beállításokkal és felbontással.



Szerintem egy Quad Core processzor lenne az első, amit megvennék. A ti véleményetek szerint mi lenne a prioritási sorrend? Ha tudtok, akkor írhattok egy-két jó árban levő alkatrészt(Kb. 60-80 Eurot szánok egy alkatrészre)



2018. ápr. 2. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Jol irtad,procit kene venni mindenkeppen.

Ha ramot is bovitened 8Gb-ra akkor egesz korrekt gep lenne

2018. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintetek ha kicserélném a procit egy Intel Core i5-2400-ra és 6GB RAM helyett 8 GB RAM-ot tennék, akkor érhetek el jelentős változást?
2018. ápr. 2. 21:31
 3/3 anonim válasza:

Természetesen az i5 2400 sokkal erősebb magonként is, és kapásból négy fizikai magot kapsz belőle, én úgy gondolom észrevehető eredménye lenne a cpu cserének, azt nem tudom mennyi fps-t dobna, egyébként a ramod 1 modul? Mert a dual channellel is nyerhetnél egy minimális fps-t, a dual channelhez 2 azonos ram modulra van szükség, akkor tudnak párban doolgozni...

Egyébként a +2 gb ram szerintem nem oszt nem szoroz, nyílván jobb lenne 8gb ram, de nem fog összedőlni a világ ha marad 6, igazából nem max beállításokon akarsz játszani...


Nem mai darab ez a lap nem sok lehetőség van, nem akarsz esetleg gyűjteni és inkább beinvesztálni egy új gépezetbe?

2018. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!