Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a különbség az airsoft és...

Mi a különbség az airsoft és a paintball között?

Figyelt kérdés

2018. máj. 10. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Az airsoft-ban jóval kisebb lövedéket lőnek ki a fegyverek, ezért az egész SOKKAL realisztikusabb mint a paintball. Maguk a fegyverek sem olyan furán néznek ki, hanem szinte élethű másolatai a valódiaknak.


Egyiket sem űzöm, bár a paintball-t egyszer próbáltam kb 10 évvel ezelőtt (jó volt). Ha a kettő közül kellene választanom, hogy melyikre menjek, akkor egyértelműen az az airsoft.

2018. máj. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az airsoftnál átlagosan 6mm átmérőjű tömör golyót használsz, ez a BB golyó. A találatot neked kell jelezned, ha meglőnek. A fegyverek, mivel apró golyót lőnek ki, realisztikusabbak lehetnek (mai vagy régebbi fegyverek másolatai).


3 típusa van:

-spring/rugós

-AEG/AEP

-gázos/CO-s


A rugóst minden lövés után fel kell húzni. Ez általában a legolcsóbb (most ne vegyük az iszonyat mesterlövész puskákat, amik 100-120 méterre ellövik azt a kis golyót), ilyet lehet találni búcsúban is az árusoknál.

Az AEG az automatic electric gun rövidítése (a P meg pistol, vagyis pisztoly, maroklőfegyver stb). Itt van egy akkumulátor, ami mozgat egy elektromos motort, ami minden lövés előtt levegőt sűrít. Ezek talán a realisztikusabb fajták, ha kell kb 4 másodperc alatt ellősz vele egy 30-as tárat.

-A gázosnál van egy palack, amit rákötsz a fegyverre és ott a sűrített levegő csinálja ugyan azt, mint AEG-nél a motor. Lehet sorozatot lőni, egyes lövés stb. Én személy szerint nem kedvelem a CO-s fegyvereket, mert télen a gáz összemegy, ha ki akarsz menni -1 -2 celsius-ban játszani, kilősz fél tárat és kb csak kipotyog a csőből a golyó, nagyon szélsőséges a felhasználhatósága. AEG-nél nincs ilyen gond.


A fegyvereket torkolati energia alapján sorolják be, itt egy lista:

[link]

Az átlag normális fegyverek 1-1,5 Joule közt mozognak, viszont egy 0,25-ös golyónál ez hatalmas energia, 10 méteren belül csupasz bőrfelületen elkap garantált a találat helyén egy 3-4 hetes vérhólyag.


Paintball:

Itt festékkel töltött golyókkal használod a fegyvert, a találatnak nyoma van, letagadni nem lehet. A paintball puskák mind gázosak (vagy én eddig csak ilyennel találkoztam), mivel a lőszer messze nagyobb, mint az airsoftnál ,ezért nagy tárolók vannak a fegyveren, ahova a gravitáció segítségével megy le a golyó. Paintball puskával fejjel lefele pl nem lehet lőni (airsoftnál, mivel egy rugós tár nyomja be a megfelelő helyre a golyót, ott nem gond).

Fontos különbség, hogy míg az airsoftnál átlagosan 1-1,5J a torkolati energia, addig paintballnál ez simán van 12-15J, sokkalta fájdalmasabb a találat (1x meglövik az ujjad 20-30 méterről, aznap már nem nagyon fogod elsütni a fegyvert, úgy fog fájni).


Airsoftnál a védőfelszerelés inkább arra megy, hogy a szemed, szád legyen védve, addig paintballnál komplett maszk van, mert kapsz egyet fejre és ott maradsz.


Én személy szerint a nagyobb fegyverhűség és a játékmenet miatt (cserkelsz az erdőben a semmi közepén stb.) jobban szerettem az airsoftot, de ha van egy jó baráti társaság, akkor a paintballal is remekül el lehet ütni az időt.

2018. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!