Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a játék neve? Sehol se...

Zsófiii2002 kérdése:

Mi a játék neve? Sehol se találom. A lényegét leírtam.

Figyelt kérdés

Ez egy olyan játék amit sokan kell hogy játszanak. Vannak vérfarkasok, falusiak, szerelmes pár, kislány, hentes, boszorkány, álmor (meg még elvileg más szereplők is, csak mi nem játszottuk azokkal) A játék lényege, hogy van egy játékvezető, ő azt mondja a "falusiak elalszanak" ezután mindenki lehajtja a fejét és becsukja a szemét. A játékvezető kiválasztja a vérfarkasokat a boszorkányt és a többi szereplőt. Ezután azt mondja "a vérfarkasok fölkelnek" majd a vérfarkasok kiválasztják az áldozatot és visszaalszanak majd felkel a boszorkány dönt az áldozat sorsáról és visszaalszik. Ezután felkel mindenki és szavaznak szerintük kik a vérfsrkasok.


A játék lényege hogy a vérfarkasok "megöljék" a falusiakat a falusiak pedig akkor nyernek ha kiszavazzák a vérfarkasokat



2018. jún. 1. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt rendőrrel meg gyilkosokkal ismerem. :)

[link]

2018. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Town of Salem is hasonló
2018. jún. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Emlékeztet egy telefonos játékra, aminek Werewolf Online a neve, bár abban hentes nincs, és a játékvezető is az Online változatban inkább csak névlegesen van - nekem úgy tűnik eddig.

A menete elég hasonló ahhoz, amit leírtál, csak ott két napszak van, éjjel meg nappal kizárásos alapon, éjjel a vérfarkasok meg a sorozatgyilkos (vagy gyújtogató, függ ez 1-2 dologtól) tud ölni, meg egyszer a börtönőr. Vannak látnokok, akik képesek látni mások szerepét/auráját, egyet egy éjszaka, és ott is nappal van szavazás, hogy szerintük ki a vérfarkas, aztán szavaznak. Itt is az a cél, hogy a farkasok megöljék a falusiakat (meg a sorozatgyilkost/gyújtogatót), illetve a falusiaknak is ugyanez a céljuk. A végső túlélő, illetve annak csapata lesz a győztes.


Gondolom, nem ugyanarra a játékra gondolunk, de ajánlom a kipróbálását, kb függőjévé váltam, csak az időhiány miatt nem kockulok rajta éjt nappallá téve. :)

2018. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Loup Garou - francia játék, itt megtalálható a leírás bővebben: [link]
2019. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!