Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Autós játékokban hogy szoktáto...

Autós játékokban hogy szoktátok bevenni a kanyarokat (90 fokosakat, éleseket)? Gázt elenged, kézifék+kormány, majd megint gáz, vagy folyamatosan gáz, és úgy kézifék és kormány?

Figyelt kérdés

2018. jún. 3. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy már a kanyar előtt elengedem a gázt és kanyarodok. Ha kell, akkor fékezek is mellé.
2018. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kézifékkel? Én is így szoktam, ha nem fontos a gyorsaság. De azt figyeltem meg, ha csak a kanyarban fékezel, nagyobb sebességnél folytathatod tovább a kanyar után. Cak nagyon nagy sebességnél szoktam előtte fékezni.
2018. jún. 3. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen játék? Mert nem mindegy, hogy Need for Speed vagy Project CARS. Az sem mindegy, hogy milyen hajtású az autó (első, hátsó, vagy összkerék). De ha egy kicsit is igazodik a játék a valódi fizikához, akkor a leggyorsabban így lehet bevenni bármelyik kanyart:

[link]

Kanyar előtt kihúzódsz a külső ívre, fékezel, majd a kanyar belső íve felé kormányzol, és közben folyamatosan adagolod a gázt, amíg túl nem jutsz a kanyaron, és ismét egyenesbe nem kerülsz. Ennél gyorsabb módszer nem létezik- ha létezne, az autóversenyzők csak azt használnák. Felejtsd el a kéziféket meg a driftelést, azzal csak lendületet veszítesz.

Persze ha egy olyan arcade játékról van szó, amiben a csúszkálással lehet töltögetni a nitrós palackot, az egy egészen más történet.

2018. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fotoszintézis ***** válasza:

Attól függ melyik játék.


The Crew:

1. (kanyar előtt) Fékezek

2. (kanyar elején) Fékezek és kormányzok

3. (kb a kanyar felénél) kanyarodok és nyomom a gázt.



Forza Motorsport 6: Apex: Erre már nem annyira emlékszem de szerintem:

1. (kanyar előtt) Fékezek

2. (kanyarban) kormányzok

3. (kanyar után) Ha már nem kormányzok nyomom a gázt


De szerintem ebben (és a többi realisztikusabb) játékban már a kocsitól is függ a megfelelő vezetési stílus.



Ha fontos a gyorsaság, az a lényeg, hogy eltaláld hány méterrel kell a kanyar előtt fékezni és hogy minél kevesebbet kelljen (ahogy már írták, ki kell húzódni a kanyar szélére mert úgy nagyobb sebességgel lehet bevenni).

De persze egy Need for Speedben lehet, hogy a kézifékes módszer a legjobb.

2018. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Inkább árkád játékokra gondoltam.Köszi a válaszokat. Kézifék ezek szerint csak ilyen trükkökre valók (360 fokos, 180 fokos, meg drift, bár a driftre is mondják hogy nem csak kézifékkel lehet csinálni).
2018. jún. 3. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!