Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraft-ban gyakran adja be...

Minecraft-ban gyakran adja be az"időtúllépést", tudnátok segíteni? Többi alul.

Figyelt kérdés
Kevesebb mint 3 hete csináltam egy MC szervert, minden jól működik,addig míg el nem megyek távolra,felfedezni,szóval ilyen2-300 blokknál már elkezd laggolni,gépen minden tökéletesen megy, és már egy csomó videót néztem neten erről,és mindent meg is csináltam ami a vidókban voltak,kikapcsoltam a w.tűzfalat,jobb lett,az internetkapcsolatom is eléggé jó. igaz,1 hete lett jobb,azelőtt rossz volt,de gyakolratilag ma már 30 megás netünk van, és most jelenleg is próbálok játszani/felfedezni,de mihenst elmegyek 2-300 blokk messze,befagy,és kiírja hogy időtullépés, érdekesség hogy ez a föld alatt nem érvényes, szóval amikor bányászok ,akkor elmehetek 10000 blokk messze,akkor se fog ledobni,de a felszínen... Nagyon szépen kérlek titeket,segítsetek már nekem! Most érettségiztem,és haverokkal kicsit nosztalgiáznánk,de így nem tudunk, ...
2018. júl. 12. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:

a 30 MBit-es net DSL vagy ADSL? Mert a szolgáltatók 90%-a ma Magyarországon ADSL netet biztosít, ami maximum 30Mbit letöltés, de jó ha eléri az 1-2 MBit feltöltési sebességet, márpedig ha te futtatod az MC szervert, oda feltöltési sebesség is kell. Különösen igaz ez akkor, ha rengeteg blokkot kell betölteni, mert sok mindent látsz (ezért fagy ki a felszínen).


Első körben csinálj egy indító fájlt és az átlagos 1 GB ram helyett adj 4-8GB-ot felhasználásra, ha szükséges a szervernek, illetve saját játékon belül a beállításoknál húzd le a látótávolságot minimumra. Mivel kis látótávval kevesebb blokkot kér le a szervertől, ez is javít majd valamennyit rajta.

2018. júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ADSL van nekünk, T-home-osok vagyunk,igen,hallottam róla hogy nem a legjobb szolgáltató,de ez van,de nem szerintem nem az internetemmel van a baj, nekem a látóhatár az 12-n van,és általában 120-140 fps-szokott lenni, de van amikor sima világban akár 7-800 fps is szokott lenni, na igen,ezt az indító fájlt azt hogyan lehet megcsinálni? sajnos annyira nem vagyok infós, szakácsnak tanulok,... láttam az egyik videóban hogy a gyerek beálította 4 vagy mennyi GB-ra, csak az volt a baj,hogy neki ilyen másféle MC-je volt, és ilyen fura alap "behozóval" ha szabad így fogalmaznom :D, nekem meg az alap MC behozója van,...
2018. júl. 12. 17:59
 3/9 A kérdező kommentje:

De azért megmértem a netsebességemet,és ahogy irtad,ennél sokkal többnek látszik :D. itt a kép: [link]



ezt a : speedtest.net -en mértem most .

2018. júl. 12. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerős kollégiumból csinálta nekünk a szervert, ott meg 500 MBit-es feltöltés volt de 3-4 fővel így is előfordult hogy laggoltunk picit.


Látótávot rántsd le, az segít neki.

2018. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem,de hogy kell azt az indító fájlt megcsinálni?
2018. júl. 12. 19:18
 6/9 A kérdező kommentje:

Oh mostmár rájöttem hogy miaz :D, de 4GB ramom van,és átálítottam 2GB ra,msot így van hogy :


java -Xmx2048M -jar server.jar nogui

pause


És azt írja ki hogy :

Error occured during initianiaztion of UM vagy VM, valahogy úgy van odaírva, és + Could not reserve enough space for 2097152KB object heap. gondolom ezt kéne valahogy megoldani,de hogy?

2018. júl. 12. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy a géped 2GB-nál több ramot használ fel, így a szervernek nem jut a kiosztott 2GB maximum ram. Akkor állítsd vissza 1GB-ra, de egy új ram modul vásárlása lenne az optimális.
2018. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a tippeket ! :)
2018. júl. 13. 13:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanarról a gépről csinálod a szervert, mint amin játszol? Mert ha igen, akkor az interneted sebessége nem számít.

Én a Timed Out (magyarul időtúllépés) feliratot akkor szoktam megkapni, amikor kifagy a szerver. Például ha több milliárd blockot szerkesztés egyszerre world edit-tel.

Ezt a bizonyos kifagyást a te esetében az is okozhatja, hogy a géped kifogy a RAM-bol. A Windows is zabal 1-2GB-t, a Minecraft is minimum 1GB, meg a hatterfolyamatok. Így a szerverek alig marad valamennyi. És ahogy mész előre, tölti be a világot a RAM-ba, hamar megtelik.

2018. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!