Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit jelent az, hogy egy meccs...

Mit jelent az, hogy egy meccs ranked?

Figyelt kérdés
Sportjátékoknál de Fps játékoknál is láttam ilyen lehetőséget, ha online szeretnék játszani. A Madden Nfl játékban például nem is tudok ranked meccset indítani, nem engedi a progtam. Miért? Mi az ranked? Megköszönöm ha valaki kifejti mert nekem új és fogalmam sincs.
2018. aug. 13. 18:45
 1/1 anonim ***** válasza:

ranked, vagyis rangsorolt játék.

Az elért eredményeid szerint besorol más játékosok ellen kb azonos szinten.

Ha jobb vagy, feljebb jutsz egy digitális ranglétrán, ha rosszabb, akkor leesel az aljára. Sok játéknál szezonok vannak, amik 1 éven át tartanak és bizonyos szint felett a játékon belül ajándékot kapnak, ami nem cserélhető vagy eladható. Tipikusan ilyen LoL-ban a szezon végi hős kinézet (champion skin), amit egyébként sehogy máshogy nem szerezhetsz meg, nincs hozzá beváltható kód, nincs bent a boltban stb.

Ez kinek éri meg, más kérdés. Én sose voltam oda a ranked meccsekért, nem is szoktam különösebben foglalkozni vele. Aki meg akar némi digitális kitüntetést, élvezze. Ranked talán azoknak (is) jó, akik komolyan meg akarják tanulni egy-egy játék mechanikáját és a legjobbak közé jutni.


Ne felejtsük el, sok esport játékban hatalmas pénzek mennek, csak a lolnál 2017-ben kb 18 millió dollárt (kb 5 milliárd forintot) osztottak ki a versenyeken elért eredmények után, csak (ja, csak, azért ez nem kis szám) a 2017-es döntőjében a fődíj kb 500 millió forint volt, ez 5 felé osztva 100 milla Ft fejenként (nyilván itt nem ennyi, mert a sok szponzor, támogató stb lecsíp belőle rendesen, de azért így is lehet kaszálni, plusz a hírnév miatt szponzori bevételek, termék reklámozások, stb).

2018. aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!