Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Makettet szeretnék festeni,...

Makettet szeretnék festeni, de nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés
nem tudom hogy ecsettel, vagy kompresszorral, esetleg olyan graffitis festék spray-vel...ötletek?

2018. szept. 7. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:

ecset bőven elég, ha makett festéket használsz, csak minden festés után alaposan áztasd ki, hogy puha maradjon.


Én régen a fix színű alkatrészeket előre lefestettem, amíg benne volt a keretben majd kivágás után azt a pár apró részt javítottam.


Ha nagyon komolyan akarod tolni, vehetsz mini kompresszort meg hozzá festékfújót, de ha nem kiállításra viszed, vagy épp nem érzed úgy, hogy 80-100 ezret el kéne költened a felszerelésre, az ecset is bőven megteszi.

2018. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
áhh..nem viszem én sehova, csak egy gondolat volt a kompresszor...az ecsetes festéssel az a bajom hogy túl vastag az a réteg számomra, lehet én vagyok a béna és én kenem túl vastagra, de nem tetszik.
2018. szept. 7. 23:23
 3/5 A kérdező kommentje:
csak kíváncs voltam van e valakinek valani nagyon bevált módszere erre
2018. szept. 7. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha igazán szép fedést akarsz, akkor az alapot mindenképp kompresszorral érdemes, mert látszódnak az ecsetvonások akkorában már akármilyen festékkel és ecsettel csinálod. A részleteket pedig attól függően milyenek vagy stencil és szintén fújva, vagy ecset. A kompresszor finomabban kezelhető mint egy sima festék spray, ott nagyobb az esélye annak hogy megfolyik a festék, meg ott nehezebb nagyon finom réteget fújni ha olyasmi lenne a cél. Ha a pénz nem kérdés, akkor kompresszor mindenképp, ha az, akkor még mindig inkább spray mint ecset a nagy felületekre. A festék spraykre vannak különböző fejek, azzal is lehet "trükközni".
2018. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül kompresszor,van levegő tartály is. Akkor a dolg megfordul,és a pisztoly lesz a nagyobb kiadás.
2018. okt. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!