Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen festékkel, eszközzel...

Milyen festékkel, eszközzel érdemes makettet festeni?

Figyelt kérdés
van egy 1:35-ös T34-85 tank makettem amit szeretnék lefesteni, kezdő vagyok, segy szép festést szeretnék viszont nem akarok beruházni egyből egy 40.000 forintos kompresszora meg egy 10.000 forintos festékpisztolyra. Kezdőknek mit ajánlotok hogy kezdje ? ecset ? vagy esetleg valami spay ?

2014. dec. 6. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
matt zöld festék ecsettel :)
2014. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagy felületeket csak a mazochisták festenek ecsettel, és utána még be is magyarázzák maguknak, hogy "ez az igazi profizmus". Azért találták fel a festékszórókat, hogy amire azt kell használni arra azt használjuk. Ha egyből nem akarsz beruházni egy kompresszor+festékszóróra, akkor használhatsz, palackos, festékeket, temérdek modellfestékgyártó kínál ilyeneket, annyi, hogy ezekkel igazából csak telibe fújni lehet egy felületet, szóval foltok csíkok festésére korlátozottan alkalmazhatóak. (Nem lehetetlen persze ezekkel sem a terepminta kialakítása, a felülettől pár milliméterre tartott sablonnal lehet szép átmenetes kontúrokat kialakítani, de eléggé macera, gyakorlást kíván. Persze a tökéletes megoldás a kompresszor pisztollyal. Ettől az eladótól kedvező ár-érték arányban rendelheted meg.


[link]

2014. dec. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, a festék szoró spraynél maradok, igazából nem akarok terepmintát csak leakarom tisztázni hogy az elfolyt ragasztó nyomok ne látszódjanak.
2014. dec. 26. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 ha tudod mit,hogy kellakkor semmi akadálya :) én sokkal jobban szeretek ecsettel festeni
2015. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!