Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehet az, hogy egy...

Hogyan lehet az, hogy egy játékot a saját kiadója árulja a legdrágábban?

Figyelt kérdés

Ez nem fér a fejembe, magyarázza már el valaki, hogyan lehet, hogy az Azult például, amit a Gémklub ad ki magyarul, ők 13ezerért adják, míg minden más boltban olcsóbb:

[link]



2018. okt. 2. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért mert nem vagy regisztrálva nekem most 11000ért adja, pedig rég nincs extra kedvezményem.
2018. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szuper, az is drága a többi boltohoz képest, amik elvileg tőlük veszik
2018. okt. 3. 14:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Oké, akkor újra. Többféle oka is lehet. Például mennyiségi rendelés. Egy bolt minél több példányt rendel annál nagyobb kedvezmény adható.

Az is lehet, hogy ezek a boltok kisebb haszonkulccsal próbálják eladni, de az is, hogy ők nem tudnak ingyenes szállítást biztosítani és ezzel is kalkulálnak.

Persze az is lehet, hogy egyszerűen nem tudják eladni de már szabadulnának tőlle ezért már nem is hasznit hanem kompenzációt akarnak.

Pusztán üzleti megfontolás is lehet. A gémklub a magyar piacon nagyon komoly versenytárs. Kevés más kiadónak vagy eladónak ad helyet. A kicsiknek nincs más esélyük mint jobbnak lenni valamiben. Pl árban.


Hirtelen ennyit tudok felhozni.

2018. okt. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Párat megnéztem a kiemeltekből ha hozzáadod a szállítást meg esetleg ha van a leárazást akkor annyi vagy drágább.

Nézegesd hátha találsz ellenpéldát.

2018. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a szállítási költséget nem kell hozzáadni, hiszen én a játék áráról beszélek. Azt kérdezem, ha a gyártótól szerzik be, akkor miért és hogyan tudják olcsóbban árulni, mint a gyártó/kiadó. Ez egy példa volt, de sok más játéknál is láttam már, és nem csak a Gémklub esetében. Ráadásul a Gémklub egy nagy bolt, ami forgalmaz is, nem csak gyárt.
2018. okt. 3. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindent elmondtam ezzel kapcsolatban.


A szállítást meg csak 2 esetben nem kell hozzá adni. Ha be tudsz rohanni érte a boltba. Vagy ha egyáltalán van boltja valahol ahová berohanhatsz.

2018. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a játék áráról beszélek az eladó részéről, nem a vásárló részéről a kiadott pénzről! az volt a kérdés lényege, hogy a Gémklub miért adja drágábban a vásárlóknak, mint más boltok, akik feltehetőleg tőlük szerzik be. A szállítási költségnek ehhez semmi köze, az pluszban van. A Gémklubnál nyilván nem azért drágább, mert szállítási költséggel számoltam.
2018. okt. 4. 10:49
 8/9 A kérdező kommentje:
De ha úgy veszed még nagyobb az ellentmondás, mert a Gémklubból el kell szállítani a másik boltba a játékot.
2018. okt. 4. 10:50
 9/9 anonim válasza:
A játék ára egy csel. Csak csali. Ha valahol olcsóbb hidd el azt kompenzálják valahol máshol. Érted már? Játék ára teljesen lényegtelen az csak úgy van egy szám, nem ebből van a profitjuk.
2023. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!