Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hosszabb időre mit érdemes...

Hosszabb időre mit érdemes játékokra venni? Konzolt, vagy asztali számítógépet?

Figyelt kérdés
Nem volt még konzolom soha, ezért nindkettőnek az előnyeit , hátrányait szeretném tudni. Pl ha veszek egy ps 4 et az kb hány évig lesz jo a folyamatosan kiadott játékokhoz?
2018. okt. 27. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A konzoloknál állandó generációváltás van. Viszont a PC-k úgy 1997-98-tól kezdve képesek elfuttatni a játékokat (az azelőttieket is képesek Dosbox-szal, vagy egyéb programokkal), mivel Windows 95-ig visszamenően kompatibilis a játékokkal az összes Windows. A konzolokkal csak annyi bajom van, hogy állandó generációváltás van, és mindig meg kell venni ahhoz a legújabb generációs konzolt, hogy a legújabb játékokkal játsszunk. Állítólag 1-2 éven belül kiadják a PS5-öt, és az XBOX Scarlett kódnéven fejlesztett konzolát. Hosszabb távra a PC-t javaslom. Amúgy megjegyezném, hogy az XBOX 360/One kontroller használható PC-n sok játéknál.
2018. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyiban egészíteném ki az előzőt, hogy azért egy konzolos generáció váltásnál elég durván sok idő telik el, és (6-7 év legalább), és ez idő alatt a PC hardvereit is érdemes cserélgetni, ha az ember normálisan akarja futtatni a játékokat, ami hosszútávon még drágább is lehet.


Szerintem játékra az asztali számítógép a legjobb platform ha van rá keret, de a konzollal sincs baj. A PS4 nem visszakompatibilis a korábbi konzolaival, így nagyjából 1-2 és már jön is a PS5, utána ki tudja mennyi ideig adják ki az akkor már butítottnak számító PS4-es kiadásokat. Xbox One visszakompatibilis, és elvileg az következő Xbox is az lesz, így vélhetőleg a One X gépre még sokáig fognak megjelenni játékok.


Konzolon egyszerűen elavul a hardver, de szerintem senki nem várja el, hogy egy 2013-as gépen fogja játszani 2021-ben a legújabb játékokat.

2018. okt. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kinek mi....

Ha van pénzed bőven, akkor a PC jobb lenne, de mégse, mert például én tegnap is a Red Dead Redemption 2-vel toltam.

A PC-sek max videót tudnak róla nézni.

Viszont az is igaz, hogy tiszta gáz, hogy visszafelé nem kompatibilis.

Vagy hogy a megjelenés után pár évvel már jobb a grafika PC-n.

Nehéz dönteni.

2018. okt. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az konzol exkluzív címekkel csak akkor kell számolni, ha az valakit érdekel. Lehet sokak füle által hülyeségnek hangzik, de én azért nem vettem PS4-et, mert konkrétan 2 darab olyan játék van, amit ténylegesen kipróbálnék rajta, ami máshol nincs, az meg ráér bőven, majd játszom velük valamikor, nem veszi el azt senki. Most ha pl. a kérdező nem foglalkozik a Red Dead Redemptionnel, akkor pl. tök lényegtelen hogy az még nincs PC-re.
2018. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy erdemes...

Mit akarsz jatszani, a szoba melyok sarkaban, haveroknak esetleg mi van, erdekel az exkluziv, mennyit vagy hajlando jatekokra kolteni, gepfejlesztesi lehetosegek, mennyire vagy fpshuszar/grafikapistike, stb stb.

Egyeni igenyek alapjak valassz.

2018. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!