Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Későbbiekben könnyen fejleszth...

Tóth Balázs 482 kérdése:

Későbbiekben könnyen fejleszthető (SSD, RAM, videókártya, CPU) konfigot állítottam össze. Fontos, hogy kezdésnek ne legyen drága, de amit érdemes, az legyen hosszútávú, valamint legyen halk. Működhet? Bármi javaslat?

Figyelt kérdés

AMD Ryzen R3 2200G

MSI B350M Mortar (kell optikai hang kimenet)

2*8 GB RAM

WD Red 1 TB (ugye halk)

Samsung EVO860 250/500 GB 2,5" (lehet nem egyből veszem)


procihoz hűtés egy viszonylag nagy blockal és egy ventivel


ház halk, minőségi:

[link]


tápokhoz annyira nem értek:

[link]



2018. jún. 27. 12:14
 1/3 A kérdező kommentje:

Update: most látom, hogy a linkek nem igazán működnek.


A házak minél zártabb, néha direkt halkak, kb 20k-ért.

Pl.: Corsair Carbide Series 100R Silent Edition -


Tápra max 20at szánnék.

Pl: be quiet! System Power B9 600W vagy Corsair VS650

2018. jún. 27. 12:25
 2/3 xKakashix ***** válasza:

tápból fölösleges 600-as, inkább minőségibb 500-ast vegyél mint pl be quiet pure power 10 500, van belőle moduláris verzió is ami 2-3k-val drágább

ramból mindenképp 3200Mhz-est vegyél, Ryzennek jót tesz, főleg az APU-knak

hdd-ből WD Blue-t vegyél inkább

2018. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ramból Ryzen hivatalosan 2666ig támogat, úgyhogy ilyenkor mindig kétséges felette a kihasználtság, de lehet bevállalom, max visszaküldöm, ha nem jó/jobb. De lehet akkor tényleg jó ajánlatot nézek, és nem csak a 2666osokat... Végén még nagyobból lesz olcsóbb. :)


Tényleg lehet WD blue lesz, mert itt kicsit talán túltoltam a legyen halk dolgot... +5ezret nem biztos, hogy ér.


Táp viszont kellene szerintem ekkora, mert mint írtam, ebbe a rendszerbe pár éven belül tervezek videókártyát, majd erősebb procit venni. Viszont a márka ajánlást köszi, mert psukban el vagyok veszve... Mondjuk moduláris a zárt házba fölösleges.

2018. jún. 28. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!