Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Játékfejlesztés nem is létező...

Játékfejlesztés nem is létező konzolokra?!

Figyelt kérdés

Nem értek valamit, ami kapcsán örülnék, ha valaki érthetően és egyértelműen elmesélné nekem ennek a menetét. Tehát:


Ha megjelentik egy új konzol (mondjuk a Playstation 5. generációja) akkor honnan tudják a játékfejlesztők, hogy a még meg sem jelent konzol milyen, amire játékot fejleszthetnének?!


Szóval, ha én játékokat fejlesztő cég lennék, hogy tudnék termékeket gyártani egy olyan platformra, ami meg sem jelent még?!


Egyáltalán: Honnan tudják, hogy az ilyen konzolok milyen elven működnek, amire fejleszthetnek?! Mondjuk a Sony szépen mindenkinek kipostázza a legújabb konzolának a"kapcsolási rajzát" vagy publikálja a honlapján, vagy mégis ezt, hogy képzeljem el?!



2018. okt. 29. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

A konzolgyártó és játékfejlesztő elég szoros együttműködésben kell, hogy legyen, mert egymás megélhetését biztosítják. Az a logikus, hogy előre be van jelentve a specifikáció, így arra a teljesítményre írják a játékokat is. De szerintem ez publikus infó, hiszen valamivel el kell adni az új konzolokat, így jól beharangozzák hogy majd mit tud. Elképzelhető, hogy előtte privát csatornákon a fejlesztőkkel is kommunikálnak.


A kapcsolási rajzos példa azért rossz, mert az a Sony saját üzleti titka, nyilván nem osztja meg senkivel. Illetve értelme sincs egy gép működésébe belemenni, a lényeg hogy mit tud a hardver, azt pedig számokban adják meg.

2018. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan a játék fejlesztők a Sony-tól tudni fogják a konzol pontos paramétereit és azt, hogy milyen motor hajtja.. Sőt.. Mondok neked jobbat. Gondolod, hogyha megjelenik a Playstation 5 az úgy működik, hogy elkészül pénteken és hétfőn már a boltokban van? Szerintem bőven 1 évvel megjelenés előtt elkészül és számos verzión és fejlesztésen esik át, mire a végeleges változata a boltokba kerül. Nyilván már jelenleg is vannak koncepciók és tervek rá és abban is biztos vagyok, hogy már játékok is készülnek rá. 2020-ra mondják a megjelenését és azért valljuk be, hogy egy jobb játékot nem 2 hónap összerakni.


Személyes véleményem az, hogy a GTA VI-al fog debütálni a PS5 és az új Xbox is. GTA San Andreas és a GTA IV és a GTA V között is olyan 4-5 év telt el.. szóval ideje egy újnak.

2018. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
GTA 5 a mai napig frissítve van, havonta. Eddig csak úgy adtak ki új részt, hogy az utolsó frissítés után telt el 4-5 év, úgyhogy nem 2013-hoz kell mérni. Plusz a Rockstar eddig leginkább a RDR2-n dolgozott, úgyhogy ha most is kezdenének neki egy új GTA-nak, akkor innentől kellene a 4-5 évet számítani. Viszont az utolsó PS is 2013-ban jelent meg, és én nem hiszem hogy 8-10 évet várnának egy új kiadására. Októberben már be is jelentették, hogy nemsokára felfedik a PS5-öt, gondolom nem a gyártását, hanem a megjelenés idejét.
2018. okt. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A GTA VI szerintem az 5-höz hasonló módon fog megjelenni.

Nyakamat rá, hogy már csinálják.


Egyébként nem a gép teljesítménye a fontos, azt már elég hamar lehet tudni, hanem a fejlesztői környezet a lényeg.

2018. okt. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A konzol fejlesztője jóval a piacra dobás előtt kiadja a játékfejlesztőknek a fejlesztői toolkiteket. Ez egy meghatározott komponensekből felépített számítógép és szoftvercsomag. Ezekkel végzik a játékfejlesztők a munkájukat.
2018. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Például itt van pár kép az Xbox 360 megjelenés előtti kitjéről:

[link]

2018. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ismeretlen előttük a konzol, mivel előtte pontos adatokat kapnak meg teszt példányokat is. Nem vaktában fejlesztenek, ők már jóval előtte kapnak fejlesztői verziókat (Xbox Onenál is abból volt a balhé, hogy egy srác megmutatta youtuben a fejlesztői verziót belőle).
2018. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!