Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Veletek is megtörtént, hogy...

Veletek is megtörtént, hogy erőteljes megváltoztak a preferenciáitok a videójátékok terén?

Figyelt kérdés

(Ha nem érdekel a személyes helyzetem, elég a fenti kérdésre válaszolni.)


Személy szerint az open world akció-kaland játékokat kedveltem a leginkább, de az elmúlt évben már nem éreztem motivációt, hogy leüljek hasonló címek elé. Egyre inkább érzem azt, hogy a legtöbb hasonló cím egyszerű időpazarlás, valós tartalom helyett gyűjtögetnivalók, és egy kaptafára felépülő mellékküldetések tucatjait nyújtják, előbbieket mindig is utáltam, da mára az utóbbiak sem szórakoztatnak.

Pedig régen imádtam a műfajt, a GTA és Saints Row játékok, a Mafia 1-2, az L.A. Noire, a The Saboteur vagy a Sleeping Dogs hatalmas kedvencek voltak, de az újabban megjelenő hasonló játékok nem tudnak érdekelni. A Batman Arkham sorozatot is szerettem, de a Knight-ra nem bírom rávenni magam, pedig kíváncsi vagyok a lezárásra... Hiába lett meg a PS4, sem a HZD-t sem a RDR 2-t nem szereztem be, az újabb AC, Far Cry epizódok pedig nem is tudnak érdekelni, tetszik a környezet, amelyben játszódnak, de ennyi, nem érzem azt, hogy pusztán ezért játszanom kéne vele.


Manapság egyre gyakrabban érzem azt, hogy többet igénylek, mint puszta szórakozást, egyre jobban vágyom arra, hogy valamilyen értéket is közvetítsen a játék amivel játszom. Persze, hazugság lenne azt állítani, hogy csam "művész" játékokkal játszom, és nem is várom el, hogy minden program komoly mondanivalóval rendelkezzen, de minimális kreativitást elvárok. Az előbbieket azonban a mai AAA címek többsége nem tudja megadni számomra, inkább a régi klasszikusok és az indie alkotások, amelyekkel szívesen foglalkozom, lehet, hogy sok esetben kissé fapadosak, de legalább mernek bátrak lenni, és sok esetben érzem azt, hogy legalább van "lelke" az adott alkotásnak, nem csak az a cél, hogy legomboljanak rólam 50-100 eurót.


Mostanság leginkább a szerepjátékok azok, amelyekben megtalálom azt, amire vágyom, így idén a legjobb élményem a Fallout 2 volt, illetve a Witcher 3 két kiegészítője, de a point and click kalandjátékok is el kezdtek érdekelni, illetve a lineárisabb sztori orientált programok, így amint végeztem a vizsgákkal, a Planescape, Heavy Rain, a Papers, Please és az Orwell: Keeping an Eye On You című alkotásokkal szeretném kezdeni a jövő évet.


Egyébként összességében szeretném kicsit háttérbe szorítani a játékokat az életemben, többet olvasni, tökéletesíteni a nyelvtudásom, és elkezdeni valamilyen alkotó jellegű hobbit, a játékok közül pedig egyre inkább megválogatni, hogy mire szánok időt.


A kérdés pedig arra irányul, hogy más is került-e hasonló helyzetbe közületek?



2018. dec. 30. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Ez velem is megesett. Gyerekként több ezer órán át játszottam különböző fps játékokkal. Majd 10.000 órám volt cs:s-ban, L4d2-ben 3000. Ezek a játékok már egyáltalán nem érdekelnek, nem élvezem őket és nem is játszok már ilyenekkel. Manapság sokkal jobban lekötnek a single player játékok, a Fallout, a Zelda és a Far Cry széria például.
2018. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem(csak) a preferenciáid változtak meg, hanem a játékok.


A régi játékok (pl. Morrowind, Unreal 1) nem rágtak mindent a szádba, te kellett felderítsd a világot, összeállítsd a történetet NPCk meséiből és könyvekből, rá kellett jöjj hogy mit, hol, hogy kell csinálni. Pl. Morrowindben volt mikor napokig kerestem egy templomromot, és ez az idő nem frusztráció volt, hanem élvezet. Bele tudtad élni magad.


A mai játékok rettenetesen lebutítottak. Egy terepasztalon mész az aktuális markerig, ahol valami banális dolgot kell csinálni, hogy nőjön egy százalék mérő. Erre van igény, mert jól el lehet adni. Engem sem tudnak már lekötni.

2019. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!