Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Konzolosok: Ti mennyi pénzt/id...

Konzolosok: Ti mennyi pénzt/időt öltetek már bele a konzoljaitokba?

Figyelt kérdés
2019. febr. 17. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én általában storeból veszem a játékot szóval számoljunk áltag 10K val és kb 30 játék.. az 300K kb. De csak olyat vettem meg amit tutira végig viszek.. bár hülyén csinálom mert megvehetném CD-n és utánna eladnám😀 de mind1..elég sokat játszok amúgy.
2019. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

PS3: 21 dobozos játék (főleg sandbox-ok), 2 Store-os. Az AC3 single részében 50 órám van, a multiban 290-300. A többi ilyesmi 20-40 között ingadozik kampányilag. Átlagosan 5 órát használtam játékra.


PS4: 3 dobozos, 7 Store-os és a plus általi játékok. Ez a konzol inkább multimédiás eszközként van használva, több mint fél éven keresztül majdnem 0-24-ben ment. Játékra átlagban 7 órát volt használva, a legtöbb időben YouTube és Spotify, mostanság meg Netflix és Prime volt a főbb hasznosítása. A legtöbb időt a Fallout 4-be fektettem/fektettük bele a párommal, a mentések szerint olyan 200 órát, de szerintem jóval több van benne. A második helyen a Borderlands PreSequel áll Kb. 70 órával eddig. Multis időt nem tudok itt mondani, de lényegesebben kevesebb időt töltöttem vele, mint a PS3-nál.


Árak: a PS3 játékokkal átlagban 5k-val lehet számolni, van közte használt, és van olyan is amit kintről vettem olcsóbban, mint az itthoni piaci árukon. PS4-nél mindegyik játékom 10k alatt volt, a Store-nak elég jó akciói vannak. Viszont a GTAV amikor itthon 13-15k között adták dobozosan, én kb. 8k-ért vettem kintről. Szóval aki mozog külföldön, az sokat tud spórolni dobozos játékokon, akár új, akár használt az.

A konzolok: a PS3 csak egy 12 gigás alap volt, ezt később bővítettem, kb. 40-50k között mozgott az ára akkor. A vinyó 5k volt kb. A PS4-nél jó akciót fogtam ki, 2 1 terrás konzol volt 110k, az egyik Slim a másik Fat No Man's Sky csomagban. Az utóbbit 2 napon belül eladtam 70k-ért. Az árakat már tudod, a matekot rád bízom :).


PS2: 1,5-2 éve vettem régi gyermekkori vágyamat megvalósítva. A konzolra ment max 10k, a játékokra és a kiegészítőkre is ennyi. Majdnem 20 éves használt konzol, és jobban bírja a strapát mint a 4 :D. Időben nem fektettem még bele sok időt, csak a GTA Vice City-t toltam ki rajta, és a NFS Most Wanted-ot, meg belekezdtem néhány címbe. Azt se tudom megmondani, hogy pontosan hány játékom van rá, de kb. 5 db.



Ha azért tetted fel a kérdést, hogy megéri-e konzolt venni játékra (PC-vel szemben), akkor igen, sokkal tartósabbak, és nem fenyegeti annyira az elértéktelenedés, ha vigyázol rájuk.

2019. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

PS4embe nem öltem valami sokat mivel egy haveromtól vettem potom 30ezer forintért (néhány játékkal együtt amiket utána eladva 8 ezret kerestem, szal tisztítással együtt úgy kb 26ezret költöttem a konzolra)

Sok játékkal viszont nem toltam rajta, Dying Light, God of War, Uncharted játékok igazából amikkel játszottam rajta, meg volt még a Crash N.Sane Trilogy, a Dishonored 2, a BO4, meg a MGSV:TPP de azokkal nem nagyon játszottam szal azokat elpasszoltam utána

mindent egybevetve szerintem alig költöttem az egész projektre 80ezret, de mondom, alig játszok a PS4emen


360-nál más volt a helyzet de mikor azt vettem már a PS4 meg az X1 már megjelent 2 éve

ezt is egy haveromtól vettem kb. egy húszasért, játékból meg van rá 40 db, ezeket használtan vettem mind aprópénzért, számoljunk egy átlag 3ezer forinttal/játék, szóval erre mondjuk 150 rúgót költöttem plusz-mínusz pár ezer forint


PS3mam már nincs meg, azt 40ezerért vettem, utána 30ezerért adtam el néhány játékkal 2 évvel később, szóval maga a gép ára visszajött, játékokra meg pff amire a legtöbbet költöttem az Last of Us, a GTA V meg a Borderlands 2 GOTY volt (10ezer, 9ezer meg 8ezerért vettem őket), a többi játék az majdnem a 360-as színvonal volt, 3-4-5ezer forintokért vettem őket, BO2, CoD Ghosts, Mortal Kombat, Soulcalibur V, MGS HD Collection, God of War trilógia, Demon's Souls, ezekkel játszottam a legtöbbet, ezen kívül még ami játékom volt de nem nagyon játszottam velük az a GTA IV, a Heavy Rain, AC 1-2, Dead Space volt

2019. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos többet ölök bele, mint amennyit kellene, illetve a logika diktálna.

10+ évvel ezelőtt volt PS2-m, abba elég sok pénzt öltem, de már nem emlékszek számokra.

Most nyáron lesz két éve hogy megvan a PS3-am: 30.000 Ft-ért vettem két játékkal, amikket eladtam összesen 5.000 Ft-ért. Ehhez beszereztem pár lemezes játékot, kb. 10.000 Ft, aztán még digitálisan kaptam ajándékba (paypal) egy csomó programot ami mondhatni ingyenesnek számít részemről, illetve elköltöttem legalább 15.000 Ft-ot egyéb digitális játékra.


Na és ezután jött a teljes agyf''''sz, 65K-ért vettem valamivel több mint egy éve egy Xbox One S Bundle-t az akkor épp újonnan megjelenő AC Originssel, és azóta 180 digitális játék van a fiókomon, ráadásul elő vagyok fizetve a vásárlás ideje óta az Xbox Live Goldra is. Sokszor felindulásból megveszek egy új játékot ami legalább 15-22k körül van, és szentségelek ha hamar ráunok, vagy épp nem tetszik... mivel digitálisan olcsóbb, mindig ezeket vásárolom. Kb. 7-8 tokos Xbox szoftverem van. A GamePassal és az EA Accessel azonban rengeteg pénzt lehet spórolni, ha valaki single player játékos, akkor az Xbox One-al akár havi 3000-4000 ft-al mérhetetlen mennyiségű játékidőt lehet felhalmozni remek AAA címekkel, ami azért nem rossz anyagi szempontból.



... Arról nem is beszélek, hogy Xbox One X-re cseréltem már a One S-t is időközben.


PS4 nincs, majd csak akkor lesz ha már fillérekért hozzávágják az emberhez.

2019. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb fortnite játékba 200 ezer

Éves előfizetés psnre

Ha jó akció van akkor megveszem ami tetszik. Kb 500 ezer amit ráköltöttem. De napi 3-4 órát játszok

2019. febr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sokszor felindulásból megveszek egy új játékot ami legalább 15-22k körül van, és szentségelek ha hamar ráunok, vagy épp nem tetszik... mivel digitálisan olcsóbb, mindig ezeket vásárolom"

velem is így van, nekem annyiban más, hogy én ezt számítógépen csinálom, és átlag 5€ amit játékra költök, de 1 év alatt CSAK Steamen valami 130 játékot vettem (bár ezekben van amit ingyen kaptam) és ehhez még hozzá jön pluszba a GOG meg a UPlay

2019. febr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ps4:

konzol 105ezer

játékok kb 150-200ezer


x1x:

konzol 140ezer

játékok kb 100ezer


gold/psplus:

kb 40 ezer


Szóval félmillió körül van. Kàr volt összeszámolni :’D most kicsit szomorú lettem.


Boxon összesen 793 órám van a játékokba,

horizon 3 ban van a legtöbb , 257 óra.

Ps sajnos nem írja , a witchernél tudom , hogy kb 200, gta5 ben meg 1000.

Szóval olyan 2-3 ezer lehet ps4 ben.

Nem is olyan sok összeségében.

2019. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!