Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért van ekkora kultusz a...

Miért van ekkora kultusz a FromSoftware játékai körül?

Figyelt kérdés

Elsősorban gondolok itt a Dark Souls Trilógiára, a Bloodborne-ra, és a Sekiro:Shadows Die Twice-ra.

Rengeteg magyar és külföldi oldalon találkoztam emberekkel akik messze túl komolyan imádták a játékokat. Véleményem szerint attól, hogy ezek rétegjátékok, nem kellene mentesülniük az alól, hogy hibákat rójunk fel nekik. Például ezek a játékok általában NEM nehezek, csak rendkívül bugosak, igénytelen a kamerakezelés és a hitboxok, ráadásul sokszor mindenféle ok és cél nélkül csak időt húz a játék. Ez valamiféle fétis a nehéz játékok iránt? Engem szimlán azért mocskos casual-oztak le, mert "csupán" 30 óra játék után írtam egy egyébként pozitív, ám egyben kritikus szemléletű hozzászólást a DS3-hoz Steamen. Megkaptam olyan értelmességeket is, mint az, hogy nem bug , ha átütnek a falon az ellenségek, vagy hogy akkor és úgy vesznek vagy épp nem vesznek észre, amikor csak akarnak, hanem játékelem. Ez engem kezd egy elég furcsa kultuszra emlékeztetni, szóval pls help



2019. ápr. 16. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én erre mindig is azt mondtam, hogy az ilyen emberek felsőbbrendűnek érzik ettől magukat. Azt hiszik, hogy ők most már valakik lettek, mert ők kivitték 100%osan az egyik souls like játékot. Én is végigviszek 1-2 játékot a legnehezebb szinten az achievement kedvéért, de sose élveztem igazán. Persze a végén van az a kis "jó" érzés benned, hogy benne vagy az 1%-ban, aki vette a fáradtságot és végigvitte a játékot, de egyesek ezt már nagyon eltúlozzák.


A másik oldalon meg ott van az, hogy egyes játékok úgy lettek elkészítve, hogy nehezek legyenek. Ezek nem valóak mindenkinek. Ilyenkor megértem, hogy a rajongótábor tiltakozik a követelt "easy mode" ellen. Ha nem szereted az idegőrlő nehéz játékokat, akkor ne nyúlj hozzájuk. Ez most jelenleg a Sekirora vonatkozik.


Amúgy minden játéknak van egy olyan rajongótábora, aki megnyúz, ha csak ferdén nézel az ő kedvenc játékukra.

2019. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert műfajteremtőek, igaz a Sekiro nekem sem tetszik.
2019. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy AAA játékfejlesztő, ami teljesen szembe megy a mai AAA trendekkel. És nem csinálja rosszul. Én sem vagyok igazán elégedett azzal, ahogyan nehezítették a játékaikat, szerintem sokszor túl olcsó megoldást választottak, amitől a játék mechanikus lett, én pedig az intuitívat szeretem, de ettől még nem hiszem, hogy változtatniuk kéne. Nem való minden mindenkinek.
2019. ápr. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként nekem is közel állnak a szívemhez ezek a játékok, mert megvan a maguk bája, és valóban óriási sikerélmény tudnak adni, de nem nagyon tudom feldolgozni hogy néhányan ettől tényleg jobbnak érzik magukat. Nekem a Sekiro személy szerint tetszik, egyedül a szegényes pályatervezés és a grappling hook erőltetettsége miatt vannak enyhe ellenérzéseim. Értem én, hogy nehéznek vannak tervezve, de szerintem a pofátlanság definíciójának is elmehetne az, hogy a Dark Souls 2-ben a Forest Of Fallen Giants-ben azért kell magad átszenvedni a kastélyon, hogy aztán átmenj a ködön és visszakerülj ugyanoda, ahonnan kezdted. Biztos minden ember máshogy viseli ha egy játék nehéz :X

2019. ápr. 17. 09:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, a From gamek körül van egy elég durva egoista circlejerk. Szerencsére singleplayer lévén nem muszáj a communityvel közösködni.

Az eredeti DS nehézsége tényleg a bugokból adódik nagyrészt, de 3asban azért már nagyjából rendbe van ez hozva, és még úgy is nagy kihívást jelent (nekem legalábbis, Pontiff Sulyvahn megbszhatja 😃)

Engem a Sekiro azért nem érdekel annyira mert én főleg felfedezés aspektusa miatt toltam a Souls gameket nem a nehéz bossok miatt, az pedig a Sekiroban elég gyengének tűnik.

2019. ápr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!