Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ti hisztek a kötelező animékbe...

Ti hisztek a kötelező animékben? Ha igen, melyeket tartjátok annak?

Figyelt kérdés

2019. jan. 24. 17:46
1 2
 1/13 Drazicc ***** válasza:
68%
Mindegyikben kötelet használnak valamihez, vagy mitől kötelező?
2019. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Még az igazán jó műfajok mint a regények vagy filmek között sincsenek kötelező dolgok, hát még olyanok közt ahol maga a műfaj is egy fertő...
2019. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Ezeket: Naruto,Bleach,FMAB,Rainbow,Parasyte,Death Note
2019. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nekem mondhatj bárki, hogy a Death Note vagy a Naruto kötelező, ha a főszereplőket idegesítőnek tartom. Nincs olyan, hogy kötelező anime. Van olyan, hogy kötelező film? Kötelező sorozat? Kötelező zene?
2019. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem ennek átlag nézőnél nincs értelme. Hiába van mondjuk egy zseniális horror anime, aki nem bírja ezt a műfajt, annak miért is kéne látnia?

Viszont ha valakinek kötődik a szakmájához, pl. animációval foglalkozik, akkor lehetnek olyan művek, amiket azért illik ismernie.

2019. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
kötelezőt nem mondanék, inkább nagy klasszikusok vannak szerintem, amiről érdemes minimum hallania az embernek. nem hiszek abban a fajta elitizmusban, hogy "nem vagy igazi animefan ha nem láttad a death note-ot", mert én például pontosan ezért nem láttam még a death note-ot c:
2019. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én nem mondom, hogy akkor nevezheted magad csak animefannak, ha láttad a DN-t... De ha szereted az intelligens főszereplőket, a szellemi párharcokat és a krimit, akkor melegen ajánlom.

Régen én is utáltam egyes animéket csak azért, mert agyonistenítették, de sikerült félre tennem ezt az előítéletet, s "saját kezüleg meggyőződnöm róla", hogy milyenek is azok. Nem mind volt olyan jó, ahogy mondták, de némelyikük kedvenceimmé váltak. Ezzel azt akarom mondani, hogy butaság csak azért nem nézni animéket, mert azokat mindenki nézi, ezért ellenszenvesnek tűnnek.

2019. jan. 25. 17:44
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha a Shounent szereted akkor a one piece igen is kötelező!
2019. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ne...
2019. jan. 26. 23:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezőnek talán nem mondanám, de pl. a filmeknél is vannak olyan nagyon híresek, amiket illik ismerni, akármi is legyen a véleményed a filmről. (pl. Star Wars sorozat. Lehet szeretni vagy nem szeretni, de konkrétan hülyének néznek, ha benyögöd, hogy azt se tudod miről szól. Valamint halvány gőzöd se lesz, hogy miről beszélnek az emberek, ha azzal poénkodnak, hogy "Én vagyok az apád", meg "Használd az Erőt".) Ez szerintem az animéknél fokozottan igaz. Nem Japánban vagyunk, ahol azért ráragad az emberre az animékből valami, még akkor is ha nem kedveli őket. Ha valakinek nincs elég háttérismereted a kultúráról, a híresebb művekről, simán lehet, hogy nem fogja tudni hova tenni ami éppen történik, nem érti a poénokat, az utalásokat stb. A nagy nevek ráadásul nem véletlenül lettek híresek. Valószínűleg a műfaján és témáján belül letett valamit az asztalra, legalább a maga idejében. Tehát eleve, ha valaki kedveli az adott műfajt, akkor már nagy valószínűséggel nem lőhet vele mellé, érdemes egy próbát tennie. Ha meg nem tetszik, legalább belenézett és képbe került, hogy mi az amiért annyian rajonganak. (Persze nem kell erőltetni. Ha valaki eleve utálja mondjuk a véres Gore animéket, nagy valószínűséggel az agyon istenített Attack on Titan se fog neki tetszeni, ami eleve 18+-os, de még jó indulattal is 16+-os anime. Mindenki az ízlésének és korosztályának megfelelő műveket válasszon.)
2019. jan. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!