Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Europa Universalis IV -...

Europa Universalis IV - nektek valaha is sikerült végigjátszani egy kampányt 1821-ig?

Figyelt kérdés

Már több száz órám van a játékban de azt vettem észre hogy sosem jutottam el még a játék befejező dátumáig, sőt az 1700-as éveket is csak max 4-5 alkalommal értem el, azt is akkor amikor leginkább akkor mikor gyengébb országokkal kezdtem.


Az a baj hogy a játék végére mikor már 6-7-8 hadsereged van akkor egyszerűen annyi micromanagement kell az irányításukhoz hogy nem lehet haladni vele és mindig unalomba fullad nálam. Ha gyarmatosítok és több kontinensen jelen vagyok akkor ez az érzés csak hatványozódik. Mondjuk az tetszik az endgame-ben hogy az 1700-as évek elején bejön az imperializmus casus belli amivel sokkal több területet el lehet venni egyszerre(mostani játékomban a ~300 develompentes Bahmanist 1 háborúban beannektáltam). Bár ugye ezután meg jönnek a lázadások és azt megint micromanagementelni kell ami valami elképesztően unalmas. A nagy területű országok carpet siege-léséről nem is beszélve. Kellene valami opció vagy mod hogy át tudd adni a hadsereged(legalább egy részének) irányítását az AI-nak. Akkor talán sokkal izgalmasabb lenne az endgame. Ti mit gondoltok?


2019. jún. 6. 18:57
 1/3 A kérdező kommentje:
A leírás első felében kicsit fogalmazási hiba van bocsi érte, remélem azért érthető. :D
2019. jún. 6. 18:59
 2/3 hollófernyiges ***** válasza:
Dettó, talán még 1700-ig sem jutottam el, pedig nem merem összeszámolni hány órám fekszik benne. De amikor előjönnek a világháborúk, négy kontinensen figyelni mi történik 8-10 ellenféllel, órákig tartó véres háborúkat vívni 2-3 tartományért, akkor inkább kezdek egy újat.
2019. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Victoria 2 játékot ismeritek? Ha eljuttok az EU IV-ben 1821-ig, akkor át tudjátok konvertálni a mentéseteket abba a játékba, ami 1836-tól tart 1936-ig :D


Már csak ezért megéri végigjátszani 1821-ig, mert akkor tovább tudjátok vinni azt a játékot amit 1444-ben kezdtetek egészen 1936-ig :D

2021. ápr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!