Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Nintendo Switch-et vagy az...

GucciGang17 kérdése:

A Nintendo Switch-et vagy az Xbox One X-et vegyem meg?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje ezen gondolkodok, de nem tudtam eldönteni. (Azért szeretnék venni egy konzolt, mert nem tudok játszani a laptopomon.) Melyik éri meg jobban?

Mindkettőn vannak olyan címek, amelyeket szívesen játszanék. Pl. Assassin's Creed, Fallout 4, Forza Horizon 4 az Xbox-on; Octopath Traveler, Pokémon: Let's go Eevee!, The Liar Princess and the Blind Prince a Switch-en.

Mindkettőnek vannak nyomós érvei.

Az Xbox One X támogatja a 4K-t, plusz a legerősebb konzol a piacon. Viszont nem lehet csak úgy beledobni a hátizsákba/táskába. Nagyon sok játék jött ki rajta és olcsóbbak, mint a Switch-é. Multiplayer játékai nagyrészt online játszhatóak.

A Switch-nek gyengébb a grafikája, de hordozható és, ha úgy vesszük, alapból kettő kontroller is jár hozzá. De kevesebb játék jött ki rá és drágábbak is, mint az Xbox-é. A 'local multiplayer'-en van itt a hangsúly, és nem az online-on.

Nem nagyon utazok, de tetszik, hogy a Switch így van megoldva. Viszont az Xbox-on olyan címek vannak, amiket már régóta szeretnék játszani.

Ezen a nyáron fogok diákmunkát végezni és félek, hogy rosszul döntök. Nem merem megvenni az Xbox-ot, mert félek ennyi pénzt elkölteni, de már nagyon szeretnék játszani a már megemlített játékokkal. A Switch-nek meg barátibb ára van, de azon meg nem jöttek ki azok a címek.

Melyiket válasszam? Annyira sok nyomós érv van mindkettő mellet, ami nagyon megnehezíti a választást.



2019. jún. 10. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Én kettő közül biztos Xbox One X-et vennék. Vagy ha az árát sokallod akkor S-t.
2019. jún. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mint csak switch tulajdonos, én az alábbiakat tudom róla mondani.


Pozitív:

-Sok party alapú játék

-történet alapú játék is van szép számmal

-Mozgásérzékelő (hogy döntöd, milyen gyorsan döntöd stb)

-mivel 2 leválasztható kontroller (joy-can) van, 2 fős local multi nem akadály

-Cserélgethető kártyák (bár ez xbox és PS lemezes kiadásoknál is megvan)


Negatív:

-Viszonylag gyenge hardver (xbox-hoz, ps-hez hasonlítva)

-1 év folyamatos használat után erősen zúg (szét kéne szedni kipucolni meg újrapasztázni, de nem tudom, mivel a switch-nél egyedi, 3 bevágásos csavarok vannak, szerviz meg valahol 20e-től kezdődik, egyenlőre marad).

-hamar merül az akkumulátor, ha nem töltöd folyamatosan, 2-2,5 óra alatt elvérzik egy Zelda vagy Mario játék alatt

-Drága játékok, most már rászokott a nintendo, hogy minden nagyobb cím 70 euróba kerül, még konzolon meg PC-n is 60 szokott lenni.

-Rengeteg kiegészítő, amik marha drágák is. Ha olyan játékkal akarsz játszani barátokkal, ahova 4 (mindenkinek 2db) joy-con kell, az kapásból +20e, hogy a joy-con kontroller csatlakozóról vagy a normális kontrollerről ne is beszéljünk.

-Sok ki- és berakás után a joy-conon lévő kis tartó műanyagok hamar kopnak. Nekem pl a bal oldali joy-con kicsit nagyobb erő hatására simán kicsúszik a konzolból, anélkül hogy lenyomnám a kioldót.

-Grafika? Ez erőteljesen ember függő, engem nem zavart a gyengébb megjelenés, de van akinek ez is fontos.

-gyenge hatótáv, nálam pl az ágyból 3 méterről már nem veszi a jelet úgy, hogy simán rálát az eszközre a joy-con, tehát nincs se ágytámla, semmi, szimplán szakadozik, folyton megáll miatta a játék, jóformán 1,5 méterre kell ülnöd a kijelzőtől.


Összességében nem egy nagy durranás, én is csak az exkluzív játékok miatt vettem, mert érdekelt a zelda, mario, splatoon meg a többi.


Ha switch-ben gondolkodsz, akkor viszont mindenképp várjál vele, mert 2019-re ígértek 2 új switch verziót, egy komolyabb hardverrel ellátottat, meg egy olcsóbbat (ami így is valamivel jobb lesz, mint a mostani).

2019. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Xboxot vennék. Nintendo mellett csak a pár exkluzív cím, és a hordozhatóság szól, egyébként minden szempontból gyengébb, rosszabb konzol.
2019. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!