Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek is lassan nagyobb...

Szerintetek is lassan nagyobb lehetőségeket nyújtanak az interneten közzétehető tartalmak mint amit a tv-ben nyújtanak? Talán a mostani tvzés meg fog szűnni jelenlegi valójában és inkább csak az interneten lehet majd bármilyen "adót" nézni?

Figyelt kérdés
Szóval hogy ugyanaz a szabadság soha nem lesz meg egy tv-ben mint pl egy youtubeon, blogon vagy weboldalon.

2019. júl. 26. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A youtube egyre inkább diktatúra. Amire te gondolsz, az az HBO GO vagy a Netflix.
2019. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen pl ezek haladnak ebbe az irányba.
2019. júl. 28. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Aktívan használom az HBO GO-t, mióta van, kevesebb az ncore is... 😀 Pl. kb. hónapokig csak azért lépegettem be ncore-ra, hogy az accountom ne törlődjön. Mondjuk múlt héten a Majmok bolygóját támadt kedvem nézni, azt letöltöttem, mert HBO GO-n nem volt fent. De ott mindig találtam olyan filmet/sorozatot, ami lekötött, óriási a választék.


Emellett tv-t nem is nagyon nézek, ha igen, az is National Geographic, Discovery, Spektrum, History, Comedy Central (utóbbin csak a South Park, Family Guy, Brickleberry, Archer... az orrvérzésig tolt Agymenők baromita irritáló már számomra).


Szóval igen, a jövő ez lesz, HBO Go, Netflix, és más hasonló szolgáltatók.

2019. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is valami hasonló fog történni.
2019. júl. 30. 14:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

az egyértelmű, hogy a tévézés egyre inkább a netre költözik. lassan már nem is nagyon lesznek okos/net képességek nélküli tévék, sőt a digitális átállás óta a tévé adás ugyanabban a formában és ugyanazon a kábelen közlekedik, mint az Internet. már csak idő kérdése, hogy a hagyományos tévéadás teljesen megszűnjön - amikor már mindenki csak így fogja használni.


a Netflix, Hulu, Amazon, HBO Go, RTL Most, de az online lapok videós hírei/műsorai is nem más, mint a tévék netre költözése. elérhetővé teszik a neten, amit egyébként a tévében is sugároznak. ugyanazt, ugyanúgy, ugyanazok szerkesztik, egyedül az változik, hogy már nem lineárisan, akkor nézed, amikor ezredszer ismételve sugározzák és már nem neked kell alkalmazkodni, hogy mikor is vetítik, ami téged érdekel, hanem amikor kedved van, akkor elindítod. ezt kénytelenek voltak meglépni a tévék/filmstúdiók, hogy alternatívát nyújtsanak a torrentezésre, ami ugyanezt oldotta meg, csak a jogtulajdonosok részesedése nélkül - ugyanúgy, ahogy a zene- és könyvkiadók is kénytelenek voltak beszállni a fizetős zeneboltokba és streaming szolgáltatásokba, hogy ne torrentről szerezzék be az emberek a zenéket és könyveket.


a YouTube elindult több vonalon ebbe az irányba is. nekik is vannak saját gyártású filmeik, előfizetős szolgálatásaik, illetve kísérleteznek néhány tévével is a műsoraik élő és utólagos on-demand YouTube-on sugárzásával. ugyanakkor a YouTube igazi előnye a netre költözött tévékkel szemben, hogy nem csak arra adnak lehetőséget, hogy azt nézd, amit ők maguktól kínálnak, hanem arra is, hogy te magad csinálhass műsort bárki másnak. akárki létrehozhat saját tévécsatornát és oda (szinte) bármilyen saját műsort gyárthat, amivel akár (szinte) korlátlanul nagy tömegeket is elérhet.


szemben a tévékkel, filmstúdiókkal, zene- és könyvkiadókkal, a YouTube-on nincsenek szerkesztők, producerek, akik eldöntika nézők helyett, hogy egy flmre kíváncsi lesz-e a közönség, leforgathatod-e a filmet, adhatsz-e ki zenét vagy könyvet. ha az előállítást te megoldod, akkor a YouTube-on közzéteheted. ezzel a bénák pont ugyanúgy csinálhatnak műsort, mint a nagyon jók is, de a közönség dönti el, hogy mit néz és mit nem (ennyi közös a netre költözött tévékkel).


nem tudom, hogy első pontosan mire gondolt a "YouTube egyre inkább diktatúra" gondolattal, de viccesnek tartom, hogy diktatúrának nevez egy oldalt, ahova bárki szinte bármit feltölthet, különösen olyan szolgáltatásokkal szemben, ahova senki semmilyen tartalmat nem tud feltenni és amiknek a tartalmát egy nagyon szűk kör (a diktátorok, vagy ahogy a médiatudományi szakirodalom nevezi őket, kapuőrök) irányítják.

a szabadságnak mindig vannak korlátai. ha más nem, amikor mások szabadságába beleütközik a tiéd. akár a YouTube szerzőjogi szigorára, akár a tartalmi szűrésre, akár a reklámokra érted, hogy diktatúra, ugyanezek mind meg vannak a tévéknél is, sőt sokkal súlyosabbak.

a netre költözött tévéket vagy ugyanúgy reklámokkal együtt nézheted (és ez a ritkább), mint a hagyományos tévéket és a YouTube-ot is, vagy csak előfizetési díjért cserébe kímélnek meg a reklámoktól és szemben a YouTube-al és a hagyományos tévékkel ingyen még reklámokkal se nézheted. egy ideje (már Magyarországon is) elérhető reklámok nélkül prémium előfizetéssel a YouTube is. a YouTube jellegű tartalmi és szerzőjogi kontroll meg azért nincs a Netflix/HBO Go/stb. esetén, mert eleve nem is lehet rájuk semmilyen videót feltölteni, csak az megy rajta, amit a tulajdonosaik akarnak.

2019. aug. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!