Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért szeretik olyan sokan a...

Miért szeretik olyan sokan a Steven Universe c. Rajzfilmet?

Figyelt kérdés
Nem leszólni akarom ezzel, tiszteletben tartom hogy sokan szeretik, csupán nem értem. Nagyon tetszett a rajzfilm hangulata, a karakterek, szép a képi világa, és az alap sztori is izgalmas. De számomra nézhetetlen a sorozat. Nagyon unalmas, vontatott. Én értem hogy a lélektaniságon van a hangsúly, de ezt más rajzfilmek kivitelezték izgalmasabban. Ezért nem értem miért annyira közkedvelt sok felnőtt körében is.
2020. márc. 22. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sem értem, és szerintem még a képi világa is egy vödör fekália például a 80-as és 90-es évek rajzfilmjeihez képest. Én simán leszólom, szerintem igénytelen szemét.
2020. márc. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eléggé fel van kapva, az igaz, biztos megvan a varázsa, hogy ennyien szeretik. Bevallom, nem néztem eddig, de lehet, hogy belelesek...Ahogy elnézem a rajzfilmsorozat-kínálatot a különböző csatornákon, ez még mindig színvonalasabbnak tűnik a nagy átlagnál.

Pl. a "Kalandra fel!"-hez képest azért sokkal szebben ki van dolgozva.

Kicsit off-vélemény: a Cartoon Network jobban összekaphatná magát, mert évek óta egyre lejjebb csúszik...

2020. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bejönnek nekik a karakterek, a dalok, a színek, az érzelgős sztorik, a dráma, a popkulturális utalások, a szereplők közti kapcsolatok, szerelmek. Van az egésznek egy mitológiája és sok benne a pozitív üzenet. Főleg a progresszív beállítottságú nézőknek tetszik, mert sok leszbikus téma van benne, amit az európai vetítésekből általában kicenzúráznak (igazából a földönkívüli szereplők nemtelenek, de mégis női alakot öltenek és csak ritkán vonzódnak a férfiszereplőkhöz). Steven lányokkal való fúziója miatt a transzeneműség témája is felmerül a sorozatban, ez is vonzza a progresszívakat. Maguk a készítők is progresszív fiatalok, ezért a rajongók úgy érzik, hogy a rajzfilm kimondottan nekik szól, "otthon" érzik magukat benne és egyetértenek a politikai üzeneteivel.

Mások pedig pont ezek miatt utálják. Amiatt is eléggé hírhedtté vált a sorozat, hogy az animáció minősége nagyon ingadozó, több szereplő mérete folyton változik, nincs benne következetesség. A készítők tisztában vannak ezzel, de a kritikákra csak gúnyolódással reagálnak, ami miatt sokan megutálták őket. De a rajongók eltekintenek ezektől a hiányosságoktól, a cselekmény vontatottságától, az érdektelen mellékszereplőknek szentelt felesleges epizódok tömkelegétől, és inkább csak a sorozat azon részeire koncentrálnak, amik nekik tetszenek.

2020. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 turidominik16 ***** válasza:
Sok ember megszerette azokat a karaktereket akik ebben a sorozatban vannak. Mert lehet velük azonosulni. A képi világa gyönyörű a zenék is rendben vannak a karakterek meg tényleg jól vannak ábrázolva. Ezért is sajnálom hogy befejezték a sorozatot mert szerintem még 2 évad simán elfért volna még mert tényleg sok ember szívéhez hozzákötödött ez a rajzfilm. Én pl: nem tudtam elviselni hogy amin gyerekként felnőttem azt ilyen hamar befejezték. Bár igaz hogy a lehető legjobb lezárást kapta a mesék világában.
2020. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!